Sie sind nicht angemeldet.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Forum Pescuit la Somn. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

evergreen

Erleuchteter

Beiträge: 2 641

Registrierungsdatum: 24. Februar 2012

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

41

Montag, 21. Mai 2012, 11:43

Adica vrei sa spui ca ai platit 10 lei pentru permis si 10 lei pentru persoana care a depus!? Sau este vorba doar de cei 10 lei pentru taxa pentru PG-ul de Tulcea? :gandesc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

LARRY

Profi

  • »LARRY« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 1 334

Registrierungsdatum: 1. März 2012

Wohnort: Galați

  • Nachricht senden

42

Montag, 21. Mai 2012, 11:52

Adica vrei sa spui ca ai platit 10 lei pentru permis si 10 lei pentru persoana care a depus!? Sau este vorba doar de cei 10 lei pentru taxa pentru PG-ul de Tulcea?


0,1 lei cerere tip, xx lei cotă parte mijloc transport, și o bere pentru deranj . :zambet:

Ce taxă ??????????? :gandesc:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

LARRY

Profi

  • »LARRY« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 1 334

Registrierungsdatum: 1. März 2012

Wohnort: Galați

  • Nachricht senden

43

Montag, 21. Mai 2012, 19:51

S-a rezolvat.......ce efect are berea..... :rizi:



:bucuros2: :bucuros2: :bucuros2:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

Bruno

Fortgeschrittener

Beiträge: 223

Registrierungsdatum: 15. März 2012

Wohnort: Arad

  • Nachricht senden

44

Montag, 21. Mai 2012, 19:53

Frumos, la voi se da pe un an intreg, pe aici doar pina la sfirsitul anului :(

LARRY

Profi

  • »LARRY« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 1 334

Registrierungsdatum: 1. März 2012

Wohnort: Galați

  • Nachricht senden

45

Montag, 21. Mai 2012, 19:57

Frumos, la voi se da pe un an intreg, pe aici doar pina la sfirsitul anului :(


Tulcea dă pe un an întreg, Galațiul dă doar până la sfârșitul anului . :bravo:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

evergreen

Erleuchteter

Beiträge: 2 641

Registrierungsdatum: 24. Februar 2012

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

46

Montag, 21. Mai 2012, 20:23

Deci doar la Tulcea a mers fara prezenta, la Galati trebuie obligatoriu! Mai am o curiozitate, daca faci dovada platii si pentru anul viitor, nu se poate obtine si PG-ul si pentru unul sau mai multi ani, in functie de perioada pentru care se plateste ANPA-ul!? Exista, oare, aceasta posibilitate, daca nu pentru toate, macar pentru vreuna din zonele de frontiera?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

LARRY

Profi

  • »LARRY« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 1 334

Registrierungsdatum: 1. März 2012

Wohnort: Galați

  • Nachricht senden

47

Montag, 21. Mai 2012, 20:33

N-am idee. :gandesc:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

evergreen

Erleuchteter

Beiträge: 2 641

Registrierungsdatum: 24. Februar 2012

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

48

Montag, 21. Mai 2012, 20:53

Adica vrei sa spui ca ai platit 10 lei pentru permis si 10 lei pentru persoana care a depus!? Sau este vorba doar de cei 10 lei pentru taxa pentru PG-ul de Tulcea?


0,1 lei cerere tip, xx lei cotă parte mijloc transport, și o bere pentru deranj . :zambet:

Ce taxă ??????????? :gandesc:

Vorbeam de taxa de 10 lei pentru PG-ul de Tulcea, eu asa am inteles! Ai un numar de telefon de la Politia de frontiera de la Galati, sa intreb daca se poate face ceva d genul acesta, si, in alta ordine de idei, daca nu este deranjul prea mare, functioneaza "regula" cu berea si la tine(glumesc)? :noroc: :pauza:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

LARRY

Profi

  • »LARRY« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 1 334

Registrierungsdatum: 1. März 2012

Wohnort: Galați

  • Nachricht senden

49

Dienstag, 22. Mai 2012, 06:59

Îmi pare rău, nu am nr. de telefon de la Politia de frontiera de la Galați și nici relații la ei nu am.......și eu merg pe a patra mână . :nunteleg:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

dnv

Anfänger

Beiträge: 12

Registrierungsdatum: 10. Mai 2012

Wohnort: Galati

  • Nachricht senden

50

Dienstag, 22. Mai 2012, 09:48

In ultima perioada, adica in luna mai, a mai depus cineva cererea pentru ANPA pe cont propriu si a putut sa-l si ridice? Ma intereseaza cam cat dureaza, pentru ca vreau sa-i fac o surpriza cuiva! :gandesc:
Eu am depus la ANPA Galati pe 30.04.2012 si nu am primit inca permisul, poate pana se sfarseste prohibitia am noroc. :pescuit:

LE: pe 09 iulie 2012 am primit permisul.

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von »dnv« (9. Juli 2012, 13:50)


Eugen

Profi

Beiträge: 970

Registrierungsdatum: 4. März 2012

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

51

Dienstag, 22. Mai 2012, 10:29

xxx

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von »Eugen« (22. Dezember 2012, 14:11)


evergreen

Erleuchteter

Beiträge: 2 641

Registrierungsdatum: 24. Februar 2012

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

52

Dienstag, 22. Mai 2012, 11:05

Îmi pare rău, nu am nr. de telefon de la Politia de frontiera de la Galați și nici relații la ei nu am.......și eu merg pe a patra mână . :nunteleg:
Inspectoratul Județean al Poliției de Frontieră Galați
Contact: (0236)491066, (0236)469094

Îmi pare rău, nu am nr. de telefon de la Politia de frontiera de la Galați și nici relații la ei nu am.......și eu merg pe a patra mână . :nunteleg:
Inspectoratul Județean al Poliției de Frontieră Galați
Contact: (0236)491066, (0236)469094

Multumesc! Exista cineva cu care sa putem aplica "regula" berii amintita de Larry?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Eugen

Profi

Beiträge: 970

Registrierungsdatum: 4. März 2012

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

53

Dienstag, 22. Mai 2012, 11:34

xxx

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von »Eugen« (22. Dezember 2012, 14:12)


evergreen

Erleuchteter

Beiträge: 2 641

Registrierungsdatum: 24. Februar 2012

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

54

Dienstag, 22. Mai 2012, 11:50

Bineinteles ca nu intentionez sa merg de regula pana acolo, cel putin deocamdata, dar cand si daca ajung(vom vedea, in functie de rezultate), vreau sa fiu in regula si sa nu pierd timpul pe acolo! :pauza:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

evergreen

Erleuchteter

Beiträge: 2 641

Registrierungsdatum: 24. Februar 2012

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

55

Dienstag, 22. Mai 2012, 16:33

Se pare ca nu s-a schimbat nimic! Pe site apare programul pentru depuneri si eliberari doar luni in intervalul 10:00-14:00, iar cand am ajuns acolo, mi s-a spus ca pentru depuneri programul este L-V pana la 16:30 si pentru eliberari, L-V pana la 13:00, asa ca mergem inainte cu haosul care se accentueaza mai ales in ultimii ani! Cat despre PG-ul de Galati, am sunat si se pot trimite prin mail la ijpf.galati@mai.gov.ro copie dupa ANPA, copie dupa buletin si formularul de cerere valabil pentru toate celelalte PG-uri(se pot scana), apoi peste un timp(nu stiu exact cat), primesti prin mail PG-ul scanat!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

silure4ever

Schüler

Beiträge: 71

Registrierungsdatum: 23. Mai 2012

Wohnort: Bucuresti

Beruf: economist

  • Nachricht senden

56

Sonntag, 24. Juni 2012, 07:03

Stiu ca s-a mai discutat acest subiect dar as vrea sa ma lamureasca cineva care stie mersul lucrurilor din Delta...Cat dureaza ,cat costa , ce acte sunt necesare si de unde pot ridica permisul de acces in Delta Dunari , precum si Permisul de Pescuit in Rezervatia Biosferei Delta Dunarii ? Se poate face totul online sau e nevoie sa fiu personal prezent acolo? Multumesc
Always Catch & Release

cretzu64

unregistriert

57

Sonntag, 24. Juni 2012, 08:02

Permise


Stiu ca s-a mai discutat acest subiect dar as vrea sa ma lamureasca cineva care stie mersul lucrurilor din Delta...Cat dureaza ,cat costa , ce acte sunt necesare si de unde pot ridica permisul de acces in Delta Dunari , precum si Permisul de Pescuit in Rezervatia Biosferei Delta Dunarii ? Se poate face totul online sau e nevoie sa fiu personal prezent acolo? Multumesc



:salut: Te prezinti personal sau poate fi si alta persoana,nu conteaza.Platesti intai la casierie contravaloarea Permisului de intrare in delta(30 ron/an)contravaloarea Peemisului de pescuit(30 ron/an)apoi,cu chitantele mergi la alt ghiseu in aceeasi cladire a Biosferei Delta Dunarii,unde ti se complecteaza pe loc cele 2 Permise.Pentru a nu dicta datele personale la casierie este mai usor sa prezinti Cartea de Identitate.La complectarea permiselor functionarul de la ghiseu copiaza datele personale dupa chitantele eliberate de casierie.O persoana poate lua pentru un grup intreg permise,fara a fi necesara prezenta tuturor,doar sa stie datele fiecaruia(o copie dupa C.I. este ideal).Daca cineva ridica sa zicem 5 Permise Intrare si 5 Permise Pescuit,casiera poate taia o chitanta de 5x30=150 ron pentru Permis Intrare si la fel,o singura chitanta de 150 ron pentru 5 Permide Pescuit,asta pentru simplificare si rapiditate.Evident Permisele se elibereaza nominal,dar va trebui sa prezinte la complectarea Permiselor datele de identificare ale fiecaruia pentru a fi trecute pe Permise,doar chitantele se fac in total pe o singura persoana.Pentru pensionari ambele Permise se elibereaza gratuit,dar trebuie sa prezinte ultimul cupon de pensie,sau pot merge direct la pescuit dar trebuie sa aiba la ei cuponul de pensie si cartea de identitate(buletin).Programul este de Luni pana vineri incepand de la ora 8.Pentru mai multe detalii:http://www.ddbra.ro/media/file/Prezentar…prilie_2012.pps

Nu cred ca se poate face online.

Tel Biosfera:0240518945/0240518924

Adresa:
820243 - Tulcea, Romania
Str. PORTULUI 34A
:ciao:

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von »cretzu64« (24. Juni 2012, 08:08)


silure4ever

Schüler

Beiträge: 71

Registrierungsdatum: 23. Mai 2012

Wohnort: Bucuresti

Beruf: economist

  • Nachricht senden

58

Sonntag, 24. Juni 2012, 08:26

Multumesc mult pentru raspunsul prompt si elaborat.
Always Catch & Release

fitter

Schüler

Beiträge: 90

Registrierungsdatum: 29. Februar 2012

Wohnort: Mangalia

Beruf: functionar public

  • Nachricht senden

59

Sonntag, 24. Juni 2012, 09:08

Ar mai fi de spus ca pentru permis de acces barca se achita o taxa de 100 lei/an.Eu am luat permisul de pescuit si cel de acces in delta printr-un prieten, i-am dat banii si o copie dupa buletin si totul a fost ok.

evergreen

Erleuchteter

Beiträge: 2 641

Registrierungsdatum: 24. Februar 2012

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

60

Donnerstag, 5. Juli 2012, 16:45

Salutare, tocmai am scos ANPA-ul pentru un prieten, deja era gata de vreo doua saptamani, dar abia am ajuns in zona! :)
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!