Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

greere

Biban

Răspunsuri: 65

Membru din: 5. iulie 2012

Locație: rm valcea

  • Scrie un mesaj privat

41

vineri, 24. martie 2017, 09:48

Pai faza e ca nu m-am dus la anpa sa vizez stampilez .... dar de platit am platit

Răspunsuri: 195

Membru din: 7. august 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

42

vineri, 24. martie 2017, 11:14


Pai faza e ca nu m-am dus la anpa sa vizez stampilez .... dar de platit am platit
Poti sa te duci si acum la ANPA si sa vizezi. Saptamana trecuta a fost un prieten care era in aceeasi situatie si i-a pus o stampila pe chitanta...atat! Dupa a putut sa isi scoate si PG. :noroc:

bc74abs

Oblete

Răspunsuri: 32

Membru din: 25. martie 2014

Locație: Onesti, Bacau

  • Scrie un mesaj privat

43

sâmbătă, 25. martie 2017, 07:12

Da' noi ceilalti (p^ulimea) care nu ne permitem sau nu dorim sa pescuim in DD sau pe minunatul fluviu de la frontiera, ce facem? Cum putem fi in legalitate? :doaaamne: :doaaamne:

SorinM

Biban

Răspunsuri: 80

Membru din: 23. martie 2014

Locație: Timis

  • Scrie un mesaj privat

44

duminică, 31. decembrie 2017, 14:57

Cum vizam pe 2018? - sunt ape concesionate?
Anul trecut fiind neclara legea mi-am facut AJVPS dupa mai multi ani de ANPA.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

45

duminică, 31. decembrie 2017, 16:46

In 90%din cazuri apele sunt concesionate de Agvps'uri deja...

Nelutu

Biban

Răspunsuri: 126

Membru din: 11. septembrie 2012

Locație: Timisoara

Profesia: Mecanic intretinere si mentenanta

  • Scrie un mesaj privat

46

duminică, 31. decembrie 2017, 17:45

Doar ptr. Dunare nu este nevoie de AJVPS-uri, este suficient permis ANPA (albastru). Ptr. apele interioare, din nefericire, trebuie permis emis de filiala care are in administrare apa respectiva (card alb). Dar care si cum are ape-n administrare nu stiu, pe site-ul ANPA ba apare ba dispare lista cu asociatii si apele ce le au in administrare... :doaaamne: