Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Răspunsuri: 78

Membru din: 9. martie 2015

Locație: Cluj

  • Scrie un mesaj privat

141

luni, 23. martie 2015, 20:00

Stie cineva daca PF Timis poate emite avize pentru toate zonele pe care le au in competenta PF din subordine( Cares Severin, Timis, Mehedinti etc.)

SorinM

Biban

Răspunsuri: 80

Membru din: 23. martie 2014

Locație: Timis

  • Scrie un mesaj privat

142

vineri, 29. ianuarie 2016, 09:15

Adresa noua pentru obtinere PG - Caras Severin este stpfcaras@gmail.com . Pentru Timis a ramas la fel.

143

sâmbătă, 30. ianuarie 2016, 22:59

stpf.mh@igpf.ro,stpfcaras@gmail.com,ijpf.timis@mai.gov.ro,stpf.dj@igpf.ro.
respectiv sectoarele MH, CS, TM,DJ
Cu mentiunea ca la DJ nu o sa primiti avizul daca nu "vizati" chitanta de 30 lei la ANPA(conform Legii) :gandesc: La Pol Frontiera MH,CS,TM, pe mail s-a putut pune viza de pescuit si fara "viza" ANPA.Oare de ce?? :)
Parca anul trecut la DJ era mai simplu :zid: , dar totusi, cum e pe la OT, TL, GR, CL?? :nunteleg:
Multumesc anticipat!

144

luni, 20. februarie 2017, 21:57

Salutare!
Ehheee, a mai trecut un an! :bravo:
http://www.itpftimisoara.eu/?go=179

Descacati cererile de aviz de pescuit in parte ptr. judetele MH,CS,TM, apoi printati-le, apoi comletati-le cu datele dvs, puneti-le intr-un scaner odata cu CI si permis ANPA in partea de jos a acelui A4(este loc suficient), scanati-le apoi si trimiteti-le la adresele corespondente fiecarui judet.
Eu asa am procedat si am primit in 24H avizul de la CS,TM.Si de la MH am primit dar mai tarziu dupa anumite discutii/clarificari cu privire la interpretarea legii, va spuneam si anul trecut, MH-u' joaca in alta liga/tzara :rizi: :rizi:
Succes!

Frodo

Biban

Răspunsuri: 70

Membru din: 24. septembrie 2015

Locație: Resita

  • Scrie un mesaj privat

145

marți, 21. februarie 2017, 08:00

Fara chitanta anpa?care nu se mai poate plati..... Doar cardanpa, c.i. si cerere? :gandesc:
:salut: :prieteni: :pescuit: :pescuit: :pescuit:

146

marți, 21. februarie 2017, 08:17

Fara chitanta anpa?care nu se mai poate plati..... Doar cardanpa, c.i. si cerere? :gandesc:
Exact.
:noroc:

Frodo

Biban

Răspunsuri: 70

Membru din: 24. septembrie 2015

Locație: Resita

  • Scrie un mesaj privat

147

marți, 21. februarie 2017, 09:56

Si inca o nelamurire pentru agrement mai avem nevoie de aviz daca avem pg. Cand pescuitul e inchis si vrem sa iesim cu barca cu familia de exemplu. Anul trecut am solicitat la Caras si MH am avut eliberat de la fiecare sector dar si fiecare sector interpreta, unii ziceau ca trebuie altii nu. Voi cum procedati?
:salut: :prieteni: :pescuit: :pescuit: :pescuit:

148

marți, 21. februarie 2017, 19:56

Fara chitanta anpa?care nu se mai poate plati..... Doar cardanpa, c.i. si cerere? :gandesc:

Da asa e doar cerere+ci+ card anpa( eu am din 2014 ) ...si de la MH in 3 ore am si primit pe e-mail... foarte operativi :bucuros2:

Răspunsuri: 48

Membru din: 5. februarie 2015

Locație: berceni ilfov

  • Scrie un mesaj privat

149

joi, 23. februarie 2017, 12:46

Pentru agrement eu am trimis cerere si copii dupa:factura barca,factura motor,pg si ci.Am primit raspuns favorabil de la Gr in 2 ore.

Răspunsuri: 13

Membru din: 31. mai 2015

Locație: Craiova

Profesia: Manager

  • Scrie un mesaj privat

150

miercuri, 1. martie 2017, 07:08

PG

:salut:
Linkul urmator chiar functioneaza si se foloseste foarte usor,am primit permis de granita de la ambele judete de unde am solicitat(Dolj si Tulcea),deci mi se pare foarte util:
Formular de avizare a activităților de pescuit sportiv în zona de frontieră pentru persoane fizice - Main | Politi

:ciao:

Alex-BAV

Oblete

Răspunsuri: 15

Membru din: 30. iulie 2015

Locație: Arges

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

151

joi, 2. martie 2017, 09:09

Salutare marioiosipovici,
:salut:
In cat timp ai primit raspuns de la Politia de frontiera ?

Intreb pentru ca am trimis documentele de cateva zile si nimic...... :gandesc:

Răspunsuri: 13

Membru din: 31. mai 2015

Locație: Craiova

Profesia: Manager

  • Scrie un mesaj privat

152

joi, 2. martie 2017, 17:15

:salut:
Concret,ieri dimineata am completat cererea pentru tatal meu cu solicitare in acelasi formular pentru TL,DJ,MH,CS si TM(in caseta cu judetele pentru care se solicita aviz se pot trece mai multe judete).Am primit aviz de la MH tot ieri in jur de ora 15,azi la ora 13 de la TM,din experienta trecuta urmeaza TL si CS,ultimul probabil DJ,dar nu au depasit 4-5 zile nici ei,cei din DJ.Foarte promti cei din MH,bravo lor!
:ciao:

momaul

Șalău

Răspunsuri: 332

Membru din: 29. decembrie 2013

Locație: buzau

Profesia: elecronist

  • Scrie un mesaj privat

153

joi, 2. martie 2017, 19:44

Salut.Am studiat si eu saitul politiei de frontiera.Ce nu am inteles eu este ca pe sait se insista ca zona de frontiera este toata dunarea inclusiv bratul Macin unde am pescuit in ultimul timp.Trebuie cerut aviz de pescuit si pentru zonele unde nu este granita cu alte state?

154

marți, 4. iulie 2017, 23:01

Ptr. participantii la Intalnirea de la Divici 2017 si nu numai, resuscitez putin topicul.
http://www.itpftimisoara.eu/anunturi/Cerere%20CS.pdf
Descacati cererea de aviz de pescuit ptr. CS, apoi printati-o, apoi comletati-o cu datele dvs, puneti-o intr-un scaner odata cu CI si permis ANPA in partea de jos a acelui A4(este loc suficient)/sau permis de membru asociatie , scanati-o apoi si trimiteti-o pe mail la adresa: stpf.cs@igpf.ro.Ar trebui sa primiti mail cu avizul.Daca nu primiti in 48h, sunati la PF Caras 0255-571825.Eu am patit, am sunat si s-a rezolvat. In schimb la MH in 2h am avut avizul pe mail :bravo:

Sa ne vedem cu bine! :noroc:

mhoria

Biban

Răspunsuri: 101

Membru din: 9. iunie 2015

Locație:

  • Scrie un mesaj privat

155

miercuri, 5. iulie 2017, 16:26

Sau ceva mai simplu, pentru PG, folisiti formularul electronic de la adresa de mai jos:

https://www.politiadefrontiera.ro/ro/mai…fizice-250.html
:prieteni:

dan-

Oblete

Răspunsuri: 25

Membru din: 12. februarie 2015

Locație: constanta

  • Scrie un mesaj privat

156

vineri, 7. iulie 2017, 16:51

Salutari tuturor.

Am o intrebare...in caz ca as reusi sa vin la intalnirea din august cu o gonflabila de 3.30m si un motor de 6 cp trebuie sa iau ceva autorizatie/PG si pt barca?

De asemenea ..de stie cineva,pt Delta Dunarii trebuie sa platesc taxade acces in rezervatie pt barca asta? Ma gandesc ca fiind gonlabila nu ar trebuii..

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

157

sâmbătă, 8. iulie 2017, 05:54

Am o intrebare...in caz ca as reusi sa vin la intalnirea din august cu o gonflabila de 3.30m si un motor de 6 cp trebuie sa iau ceva autorizatie/PG si pt barca?


Ptr barca nu ai nevoie :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

158

duminică, 9. iulie 2017, 06:22

Salutari tuturor.

Am o intrebare...in caz ca as reusi sa vin la intalnirea din august cu o gonflabila de 3.30m si un motor de 6 cp trebuie sa iau ceva autorizatie/PG si pt barca?

De asemenea ..de stie cineva,pt Delta Dunarii trebuie sa platesc taxade acces in rezervatie pt barca asta? Ma gandesc ca fiind gonlabila nu ar trebuii..


Ptr Delta, daca stai cu vaslele nu platesti taxa de ambarcatiune...daca ai motorul pe ea ...iti trebuie taxa.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

159

joi, 11. ianuarie 2018, 09:11

Stiti ceva in legatura cu PG-ul pe 2018?
Am trimis saptamana trecuta, exact ca anul trecut, cerere pe pagina oficiala a Politiei de Frontiera pt. judetele MH si CS.
Cum n-am primit nimic pana acum, am sunat la MH sa vad care-i treaba.
M-o tinut una de vorba vreo 20min. iar morala e ca cica permisele ANPA alea vechi (2012 SI 2016 (plastic SI carton)) nu mai sunt valabile, o sa se elibereze altele da` nu se stie cand si cum, aici o dat din colt in colt... voi ce stiti?
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 48

Membru din: 5. februarie 2015

Locație: berceni ilfov

  • Scrie un mesaj privat

160

joi, 11. ianuarie 2018, 09:19

Trebuie mers la anpa si luat permisul de carton albastru pt 2018 pt pescuit pe Dunare,apoi cu acel permis trimiti pt pg.Daca esti inscris in asociatie afiliata la anpa o sa-ti dea tot un permis ca asta doar ca e alb.La Bucuresti din cate stiu eu nu au venit,nu stiu in alte zone.