Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

21

joi, 19. ianuarie 2017, 08:14

Salutare.
Cam asa ceva o sa fie, deocamdata a mai aparut un ordin care spune:
Art.8. Pentru zonele de pescuit recreativ neatribuite către asociaţiile de pescuit recreativ
Agenția Națională pentru Pescuit și Acvacultură instituie regim de protecție totală a resurselor
acvatice vii atâta timp cât zonele rămân neatribuite.


deci unde nu se concesioneaza(poate si din lipsa de membrii/asociatie) se pune pe OFF zona :nunteleg:
:doaaamne:

sursa:http://www.anpa.ro/wp-content/uploads/fi…rtiv%202017.pdf


E belita toata !! :zambet:
Oare e vreo asociatie in Romania care sa indeplineasca conditiile din ordin macar cu 80 puncte ?

22

joi, 19. ianuarie 2017, 11:32

Intrebare: se specifica undeva daca Dunarea are vreun regim special sau e ca toate restul apelor?
Intreb pt. ca, daca retin bine, Dunarea nu s-a concesionat la vechea "imparteala"... :nunteleg: .
Nu știu sa ți răspund.....
Ce știu este ca Zona unde mergem noi la Dunăre în județul. MH +CS face parte din Rezervația Biosferei Cazanele Dunării parcă și cu siguranță o sa aibă același regim ca Rezervația Delta Dunării, cu tot ce deriva.Deja au apărut rangeri,Marian i o și văzut...
PSD ul lucrează pe brânci, ministrul agriculturii e de la MH, se orientează el cumva sa fie bine pentru comunitatea lui.... :zambet:
:noroc:

Răspunsuri: 56

Membru din: 10. iulie 2013

Locație: langa Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

23

joi, 19. ianuarie 2017, 21:18

mai speriat tare cu ordinul asta , dar nu a avut succes , vezi ca a fost si a ramas doar proiect si nu a trecut. legislatia in vigoare este ambigua si controversata.
daca anpa ar face exact cum este in delta( ma refer la eliberarea permisului de pescuit) pe toate apele naturale ar fi bine , dar nu se vrea asta..

24

joi, 19. ianuarie 2017, 22:07

mai speriat tare cu ordinul asta , dar nu a avut succes , vezi ca a fost si a ramas doar proiect si nu a trecut.
Unde ai vazut ca a cazut, ca eu n am gasit :nunteleg:

radduu

Sunt nou și mă prezint!

Răspunsuri: 3

Membru din: 3. august 2016

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

25

marți, 24. ianuarie 2017, 14:32

Intrebare: se specifica undeva daca Dunarea are vreun regim special sau e ca toate restul apelor?
Intreb pt. ca, daca retin bine, Dunarea nu s-a concesionat la vechea "imparteala"... :nunteleg: .
Buna intrebarea, oricum pana in iunie cand o sa fie deschis sezonul la pescuit cred ca o sa se reglementeze situatia.
Mai bine ar ramane tot la anpa si permisul sa fie eliberat de ei la fel cum este achizitionat permisul de pescuit/acces pt Delta Dunarii care este eliberat de ARBDD

Răspunsuri: 56

Membru din: 10. iulie 2013

Locație: langa Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

26

marți, 24. ianuarie 2017, 20:55

mai speriat tare cu ordinul asta , dar nu a avut succes , vezi ca a fost si a ramas doar proiect si nu a trecut.
Unde ai vazut ca a cazut, ca eu n am gasit :nunteleg:

scuze , :bravo: nu a cazut , l am confundat cu cel de anul trecut, este propunere pe pagina ANPA-ului