Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Fredoom

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »Fredoom«

Răspunsuri: 38

Membru din: 8. iunie 2013

Locație: Alba Iulia

  • Scrie un mesaj privat

1

luni, 6. iunie 2016, 09:36

somnul la bataie

salutare , ieri am iesit pe malul raului Mures .. sa caut locuri bune de pescuit pe cand se deschide pescuitul :D si asa ceva in viata mea nu am am auzit .. somnul era la bataie , cotele muresului erau foarte mari si au astupat o insula si acolo batea somnul in 2 minute cred ca au rupt insula ... ma mir , ma gandeam ca nu mai este somn in acest rau ... de accea va intreb credeti ca trebue sa pescuiesc acel loc ?? cum ar trebuii sa pescuiesc acolo ...

ce momeala sa folosesc ? montura .. cred ca de suprafata ar merge foarte bine
Pescuit sportiv la crap , somn , rapitori - pescuit la toate specile de peste , informatii

macinic

Biban

Răspunsuri: 148

Membru din: 4. februarie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

2

luni, 6. iunie 2016, 17:53

Salut....ce pot sa zic este ca plec la peste . Nu stiu daca voi pacali vre-un peste in perioada asta, dar o sa insist. Ziua clonc, seara ancorat si dau la butuci din barca atat la grund cat si la pluta sau agat niste monturi de capacii de prin apa. Din ce am vazut, sunt unii care or sa revina peste doua, trei saptamani pe dunare, dupa ce au vazut ca apa era limpede pe zona asta care o pescuiesc si din faptul ca nu au prins.
Sper totusi sa reusesc sa pacalesc macar un mascul, ca stau mai multe zile si nopti.Orice sugestie este binevenita, bineinteles :)

3

luni, 6. iunie 2016, 18:00

Atentie la vreun copac ce vine pe apa !!!

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

4

luni, 6. iunie 2016, 20:29

salutare , ieri am iesit pe malul raului Mures .. sa caut locuri bune de pescuit pe cand se deschide pescuitul :D si asa ceva in viata mea nu am am auzit .. somnul era la bataie , cotele muresului erau foarte mari si au astupat o insula si acolo batea somnul in 2 minute cred ca au rupt insula ... ma mir , ma gandeam ca nu mai este somn in acest rau ... de accea va intreb credeti ca trebue sa pescuiesc acel loc ?? cum ar trebuii sa pescuiesc acolo ...

ce momeala sa folosesc ? montura .. cred ca de suprafata ar merge foarte bine

Parere personala: somnul era la vanatoare nu la bataie! Locurile de bataie nu sunt de obicei insule de prundis scufundate de viituri si asta din mai multe motive.Insa cred eu ca acolo erau scobarii,mrenute si alti pesti prada .Mai ales in caderea in prag ,sau pe langa conturul insulei se plimba baietii ... Personal as da acolo cu voblere la ora asta.Insa nu stiu multe despre adancime,curent, obstacole vizibile,etc. Insa daca sunt pusi pe mancat o sa ai si atacuri!

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

5

miercuri, 8. iunie 2016, 22:17

zice bine Zamfi ce zice ... somnul nu era la bataie ci era la masa. Comportamentul lor in perioada depuneri este altul.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm