Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 5. iunie 2016, 09:54

Suporti transport lansete NU sunt adecvate ptr pescut...

:salut: ,
asa cum scre si in ttlu, doresc sa atrag atentia celor ce au montate pe barcile de pescut suporti de plastic, destinati ptr transportul lansetelor!


Dupa cum se vede in urmatoarea poza, cam asa arata un suport de transport lansete care a fost folosit ca stativ ptr pescuit. Atacul de un somn mare a smuls suportul din suruburi, iar lanseta a facut un salto de 3 m prin aer, oprindu-se in motorul electric al altei barci de pescuit... ce noroc a ma avut Thomas, altfel se ducea si lanseta, cu mulineta cu tot.

Care e parerea voastra? :gandesc: Stativ de plastic ptr transport, sau de mai bine unul adevarat, de inox? :noroc:

Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

2

duminică, 5. iunie 2016, 10:44

ce noroc a ma avut Thomas

........Thomas....DA....Yuri....Baaaaaaaa :soc:
https://youtu.be/pXDCXAiqzcg :pauza:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

momaul

Șalău

Răspunsuri: 332

Membru din: 29. decembrie 2013

Locație: buzau

Profesia: elecronist

  • Scrie un mesaj privat

3

duminică, 5. iunie 2016, 11:14

Salut.Si eu am patit-o asa ca din cauza asta tot am spus ATENTIE CU CE BARCI IESITI PE DUNARE.Norocul lui Iuri a fost ca nu era pe Dunare ca nu pea mai aveam ce sa vedem .

macinic

Biban

Răspunsuri: 148

Membru din: 4. februarie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

4

duminică, 5. iunie 2016, 13:14

Da' de veste de salvare nu prea au auzit....vad ca nu prea se poarta , sau asa este moda?

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

5

duminică, 5. iunie 2016, 16:09

Io in spirit de gluma as zice ca daca foloseau o lanseta de salau se rupea firul inainte sa distruga bunatate de suport.. :rizi: E clar ca la somn trebuie scule serioase,vad ca inclusiv suportul..m-am convins suta la suta dupa ultimul ''submarinel'' de la Dunare ,la deschidere..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Subiecte asemănătoare