Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »catfish_master«

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

1

vineri, 22. iunie 2012, 14:39

M-am lasat de fumat...

:bucuros2: :bucuros2: :bucuros2:
Get Rich or Die Tryin'

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

2

vineri, 22. iunie 2012, 14:41

M-am lasat de fumat...
:bucuros2: :bucuros2: :bucuros2:


felicitari ... de cand? :) ... dar fi bun si nu spune ca de ieri :rizi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

  • Autorul acestui subiect este »catfish_master«

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

3

vineri, 22. iunie 2012, 14:50

nici chiar asa, ma-m lasat de azi diminetatza! :rizi: Bine, dar stii vorba aia; orice drum fie el si de 1000 de pasi, incepe cu primul. :idee:
Get Rich or Die Tryin'

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

4

vineri, 22. iunie 2012, 14:58

Salut.Esti pe drumul cel bun, din pacate nu e asa usor de a te lasa de fumat, trebuie multa multa vointa.Eu pe 13 septembrie fac 3 ani de cand m-am lasat si inca mai am zile cand ma gandesc la tigare.Imi amintesc ca au fost cumplite primele zile, dupa care e mai usor.Mergi inainte. :bravo:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

5

vineri, 22. iunie 2012, 15:10

nici chiar asa, ma-m lasat de azi diminetatza! :rizi: Bine, dar stii vorba aia; orice drum fie el si de 1000 de pasi, incepe cu primul. :idee:


tot e bine ca ai reusit sa te abti pana la ora asta ... sa nu imi spui ca te-ai trezit la pranz :rizi:

nu pot sa zic decat spor si cat mai putini nervi ... :bravo:

ps : mane81 vad ca tine minte exact data la care s-a lasat de fumat ... ceea ce ma face sa cred ca nu e tocmai usor ... plus ca stiu ca ii place fumul de tigara inca :rizi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

  • Autorul acestui subiect este »catfish_master«

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

6

vineri, 22. iunie 2012, 15:12

mi-am luat una electronica, o gramada de cunostinte sau lasat asa, om traii si-om vedea :)
Get Rich or Die Tryin'

Răspunsuri: 129

Membru din: 19. iunie 2012

Locație: Landshut-Germania Filiasi-Romania

  • Scrie un mesaj privat

7

vineri, 22. iunie 2012, 16:08

felicitari....si tinete tare....o sa fie foarte greu si vei avea momente cand iti vine sa tragi una dar fai altceva....eu m-am lasat pe 6 aprilie anul asta ...dupa 16 ani de fumat....acum sunt bine....sper ca nu voi mai pune mana iar pe ele....

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

8

vineri, 22. iunie 2012, 18:49

Eu am fumat 23 de ani tare de tot. Ajunsesem la 3 pachete pe zi si in fiecare dimineata tuseam sub dus pana vomam. Ma vedeam murind. Si m-am oprit de frica de pe azi pe maine. Asta a fost in ianuarie 1998. De atunci nu am mai tusit iar acum uresc fumatorii. :rizi:

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

9

vineri, 22. iunie 2012, 18:56

Doamne, cat de tare va invidiez si nu in cele din urma respect pentru vointa. :doaaamne:

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

10

vineri, 22. iunie 2012, 19:06

Nu am simtit atunci vointa insa chiar ma vedeam intre 4 scanduri inainte sa se sfarseasca anul. Si mi s-a parut usor din aceasta cauza. Sper sa reusiti toti, si veti scapa de multe griji.

Bruno

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 15. martie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

11

vineri, 22. iunie 2012, 19:06

Eu fumez de la 9 ani, la 14 am inceput sa-mi cumpar tigari, am ajuns la 3 pachete pe zi in mod normal, daca e cu spritz poate 4. In decembrie am fumat vreo 3 saptamini electronica, dar atita trageam din ea ca aveam seara palpitatii (bineinteles ca mi-am luat solutia cu concentratia maxima de nicotina). In iunie mi-au murit doi preiteni unul 44 celalalt, 56 ambii de infarct. M-am speriat si acum fumez o tigara la ora, mai putin la cafa de dimineata si in week-end la spritz, inafara de asta m-am apucat de bicicleta, 21 km pe zi cu limba pe ghidon. Ce sa zic? Imi place sa fumez, nu reusesc sa o las desi sunt constient de riscuri. Incerc sa-l conving pe fiul meu sa o lase, dar vorbesc cu peretii, oricum mai bine decit sa traga pe nas!

  • Autorul acestui subiect este »catfish_master«

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

12

vineri, 22. iunie 2012, 19:37

bruno, si eu am avut electronica cumparata din romania, aia e abureala, crede-ma, asta care o am aici, chiar isi face treaba, e ceva total diferit, ai senzatia mereu ca tocmai ce ai stins tzigara. nu fac publicitate doamne fereste, dar aici intre prieteni.... poate mai trag dupa mine pe cineva pe drumul cel bun. Chestia cu tzigara asta electronica, am luat-o dupa ce un amic sofer pe tir45 de ani, fuma 2 pachete pe zi, a fumat electronica 2 luni, cu nicotina de 16 pe urma de 9 si pe urma de 0, acum a lasat-o si nu are nici o treaba, plus inca catziva prieteni, idem. sincer pana acum, nu am simtit nevoia sa fumez.

Eu fumez de 10 ani, pana azi, nu ma-m lasat nici o secunda de fumat, chiar savuram fiecare tzigara, nu o aprindeam degeaba.
Get Rich or Die Tryin'

Bruno

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 15. martie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

13

vineri, 22. iunie 2012, 19:53

Sa stii ca a fost OK, isi facea treaba electronica, problema era ca trageam io ca bou' din ea toata ziua si seara aveam palpitatii si nu puteam sa dorm si atunci am revenit la analoage :)

Răspunsuri: 71

Membru din: 23. mai 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

14

vineri, 22. iunie 2012, 19:58

Eu m-am lasat de fumat acum 5 ani , dupa 10 ani de fumat.Primele doua saptamani au fost mai grele , cred ca am mancat in jur de 2 kg de dropsuri mentolate... dar dupa aia a fost floare la ureche.. trebuie sa iti invingi obijnuinta , si mai putin nevoia de a fuma ...daca gasesti altceva sa faci cu care sa-ti scoti din minte tigarea in momentul in care iti vine sa fumezi , vei vedea ca trece ... cel mai mare dusman este propria-ti vointa, propriul creier , daca reusesti sa-l pacalesti focusandu-te pe altceva nu vei avea probleme.
Always Catch & Release

Bruno

Șalău

Răspunsuri: 223

Membru din: 15. martie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

15

vineri, 22. iunie 2012, 20:09

Problema mea e ca mie chiar imi place :zambet:,................. din pacate :nervos:

  • Autorul acestui subiect este »catfish_master«

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

16

vineri, 22. iunie 2012, 20:12

pai mie nu ???? o savuram toata, de cand o aprindeam pana o stingeam
Get Rich or Die Tryin'

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

17

vineri, 22. iunie 2012, 22:19

Eu am inceput la 14 sa fumez. Imi placea la nebunie, asa, ca la toti fumatorii, ca toti spun asta. In 2006 parca m-am lasat prima oara. Greu... Dupa 1 an si 8 luni am reinceput, pe litoral. Ma simteam super si am zis ca o tigara nu strica. Am reinceput in 3 saptamani sa fumez din nou cite 2 pachete pe zi, tuseam dimineata si ma durea pieptul. Am vrut neaparat sa ma scap de acest calvar inutil, si nu puteam cu propria vointa.
Si stiti ce-am facut? Am citit cartea "În sfârşit, nefumător", de Allen Carr. Cea mai tare carte ce am citito in viata mea. Dupa ce am terminato, nu am mai simtit de loc nevoia sa fumez, a fost beton!! Si a functionat si la sotia mea :bucuros2:

PDF-ul se gaseste in limba romana pe net!

PS: si n-am avut nopti nedormite sau nevoie de "dulciuri", absolut nici un regret. :noroc:

Ufff, si ce gust bun are cafeaua si berea acuma. :bravo:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

18

vineri, 22. iunie 2012, 22:44



Ufff, si ce gust bun are cafeaua si berea acuma. :bravo:


din pacate eu nici nu pot concepe cafea fara tigara ... daca m-as lasa de fumat m-as lasa si de baut cafea ... :rizi:

cu berea nu stiu ... suma berilor pe care le beau intr-un an se poate numara pe degetele mainilor si alte alcooale deloc ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

  • Autorul acestui subiect este »catfish_master«

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

19

sâmbătă, 23. iunie 2012, 12:35

Am citit cartea "În sfârşit, nefumător", de Allen Carr. Cea mai tare carte ce am citito in viata mea. Dupa ce am terminato, nu am mai simtit de loc nevoia sa fumez, a fost beton!! Si a functionat si la sotia mea

intradevar zoran cartea aia, chiar are ceva de spus, o recomand si eu cu multa incredere fumatorilor, la inceput e plicticoasa, dar trebuie sa ai taria sa o termini de citit, sunt sigur ca multi au renuntat la fumat dupa ce au citit-o, sunt 180 de pagini, am ajuns la 128, nu stiu dc o mai citesc in continuare, un singur argum,ent ma convins definitiv sa nu mai imi cumpar tzigari. Un scurt calcul, daca as traii si as fuma pana la varsta de 65 de ani, pun 1 pachet pe zi/5 euro un pachet, (cateodata fumez si 2, si nu mai pun ca tzigarile se scumpesc aproape zilnic) as economisi 85 000 de euro, mie mi se pare o suma de luat in seama. si asta printre altele ma face, sa ma gandesc ca sunt un idiot continuand sa fumez. pun linkul catre carte, daca mai sunt doritori. NU VETZI REGRETA !!!IN SFARSIT NEFUMATOR !

:bravo:
Get Rich or Die Tryin'

fitter

Biban

Răspunsuri: 90

Membru din: 29. februarie 2012

Locație: Mangalia

Profesia: functionar public

  • Scrie un mesaj privat

20

sâmbătă, 23. iunie 2012, 14:20



din pacate eu nici nu pot concepe cafea fara tigara ... daca m-as lasa de fumat m-as lasa si de baut cafea ... :rizi:

Asa este Anem, eu le-am lasat deodata pe amandoua.Am fumat 28 de ani,m-am lasat cam de trei ani .Cum? -Am racit groaznic ca abia mai puteam vorbi, infectie in gat,mai scuipam si sange dupa un puseu de tuse,dureri in piept, am zis ca gata, e rost de dat coltu.M-am chinuit vreo trei saptamani pana sa-mi revin cat de cat, dupa care am realizat ca in aceasta perioada nu am fumat si nici pe cafea nu am pus gura.M-a chinuit ispita inca vreo doua saptamani pana la primul sprit cand nu credeam ca o sa rezist fara sa fumez, dar ce sa vezi ,a fost foarte ok si am tinut la un nr. dublu de pahare fata de atunci cand fumam.Am 46 de ani si din tot ce am facut pana acum , faptul ca am fumat, este singurul lucru pe care il regret. A , sa nu uit, pana sa-mi intre sula in coaste asa rau ,am incercat sa ma las de vreo 24781456879 de ori.Acum merge si spritul si o cafeluta fara a mai simnti nevoia tigarii.

Subiecte asemănătoare