Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »Cristi_Ger«

Răspunsuri: 15

Membru din: 7. ianuarie 2014

Locație: Sibiu / Friedrichshafen

Profesia: Fachkraft für Lagerlogistik

  • Scrie un mesaj privat

1

luni, 13. iulie 2015, 20:11

Device GPS dedicat pentru drumetii, off-road si barca.

Salutare.

Intentionez sa cumpar un device GPS portabil dedicat pentru drumetii montane, expeditii off-road sau plimbari cu barca, intr-un cuvant, cam tot ceea ce nu implica
asfalt. Nu ma pot baza tot timpul pe google map. Din sapaturile mele pe net, am vazut ca asemenea dispozitive sunt produse de Garmin in mare parte , dar aici intervine un factor destul de
important, si anume pretul cam piperat.

In materia PNA-urilor, am vazut ca sunt tot felul de device-uri, de firma, de "firma" etc. care suporta toate softurile de navigatie de pe piata, au optiuni care mai de care...


Acum, vin si va intreb: are cineva cunostinta despre asemenea dispozitive care sa fie folosite pe cararile patriei ? Marci, caracteristici, sfaturi de achizitie.Experiente pozitive sau negative cu anumite produse

Multumesc
Binecuvantat este cel care nu asteapta recunostinta, caci acela nu va fi dezamagit.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

2

luni, 13. iulie 2015, 20:37

Pe blog-u` meu preferat am vazut un review (mai vechi) foarte pozitiv la Garmin eTrex.



La aprox. 100 euro am gasit ceva eTrex 10 in "ziua de azi" care pare ceva asemanator... nu mi se pare chiar foarte scump... :nunteleg: .

Cred ca strict pt. tracking poti folosi orice smartphone cu GPS si soft "downloadabil de pe net/app store", daca n-ai nevoie de precizie prea mare si rezistenta deosebita la socuri/umezeala/etc.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Mihnea

Oblete

Răspunsuri: 25

Membru din: 24. mai 2015

Locație: Onesti

Profesia: Freelancer

  • Scrie un mesaj privat

3

luni, 13. iulie 2015, 22:56

Vezi daca te multumeste GPS 72 de la garmin.Eu l-am achizitionat second hand,relativ usor de operat,pluteste pe apa si chiar face treaba.

  • Autorul acestui subiect este »Cristi_Ger«

Răspunsuri: 15

Membru din: 7. ianuarie 2014

Locație: Sibiu / Friedrichshafen

Profesia: Fachkraft für Lagerlogistik

  • Scrie un mesaj privat

4

luni, 13. iulie 2015, 23:40

.

Am uitat sa precisez bugetul , max. 200 euro. (sh sau nou)

@informer Frumos review ,dar as dori ceva color.

As dori ceva practic si util. Sa pot incarca harti pe el,busola ,autonomie de 7-8 ore in regim normal.
Binecuvantat este cel care nu asteapta recunostinta, caci acela nu va fi dezamagit.

Răspunsuri: 17

Membru din: 1. septembrie 2015

Locație: slatina

Profesia: inginer

  • Scrie un mesaj privat

5

joi, 3. septembrie 2015, 14:19

GPS Garmin Gpsmap 60CSx (doar pentru cunoscatori!!)

De asa ceva ai nevoie. Busola electronica, rute, etc. Prinde satelitii extrem de repede, acuratete foarte buna...
Am achizitionat un sonar lowrence elite 5 hdi cu gps si nu mai am nevoie de gps-ul de la garmin. il am la vanzare pus pe olx si pe rapitori.ro.







pret 550 ron

Răspunsuri: 17

Membru din: 1. septembrie 2015

Locație: slatina

Profesia: inginer

  • Scrie un mesaj privat

6

joi, 3. septembrie 2015, 14:20

GPS Garmin Gpsmap 60CSx (doar pentru cunoscatori!!)

Eu il folosesc foarte mult pentru marcarea punctelor HOT(structuri, praguri, etc) la pescuit.

Răspunsuri: 45

Membru din: 8. decembrie 2014

Locație: galati

Profesia: particular

  • Scrie un mesaj privat

7

sâmbătă, 9. ianuarie 2016, 14:35

Eu pe langa pasiunea de pescuit o mai am si pe cea de off-road unde imi trebuie orientare foarte buna.Am avut tot felul de scule dedicate gen garmin 60 cs dar am renuntat la ele din simplu fapt ca acuma au aparut telefoanele astea moderne performante cu procesoare si gps-uri bune pe care poti sa incarci tot felul de programe.Printre aceste programe amintesc:locus pro,orukmaps,ozi explorer,TwoNav,navitel etc.Eu folosesc cu succes locus pro(o gasiti pe magazin play),cu care pot sa inregistrez tresee sau sa editez trasee.Aplicatia foloseste harti online(daca ai internet)sau harti offline descarcate si incarcate in tel mobil(nu necesita internet).Daca ma duc in delta intr-o anumita zona imi fac treseul pe calculator dinainte si il incarc in telefonul mobil.Poti deasemenea sa salvezi si sa adaugi puncte de interes.Din experienta va spun ca hartile de la google sunt cele mai bune chiar si in delta chiar daca unii preferea garminul,motiv pentru care google a restrictionat folosirea hartilor pentru unele aplicatii dar solutii sunt pentru folosirea lor.Toate aplicatiile sunt relativ similare si folosesc harti online sau offline sau au functiide salvare si editare depinde fiecare cum se invata cu ele.Sunt multe de discutat pe tema asta dar cel mai bine studiati aici si vedeti ce va coafeaza cel mai bine.
Este posibil ca cei care nu au cont sa isi faca pentru a avea acces.

Sursa cod

1
http://forum.club4x4.ro/forumdisplay.php?687-GPS-software
Orice zi ar trebui traita ca si cum ar fi ultima.

Subiecte asemănătoare