Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1

luni, 28. octombrie 2013, 19:57

Cormoran Corboss 810 vs. Cormoran Big Cat Mega Lifter

Ce parere aveti despre aceste doua mulinete, care sunt diferentele intre ele, in afara de pret? Pentru care stil de pescuit ati recomanda-o? Ce avantaje si dezavantaje ati observat la ele, mai ales prin faptul ca imbina caracteristicile unui multiplicator cu cele ale unei mulinete de spinning?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 182

Membru din: 29. martie 2013

Locație: Onesti- Jud. Bacau

  • Scrie un mesaj privat

2

miercuri, 30. septembrie 2015, 15:01

Salut, vad ca a trecut ceva vreme... intre timp ti-ai cumparat vreo una dintre aceste mulinete?
Urmeaza sa imi comand si eu un Cormoran mega lifter si vroiam niste pareri.

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

3

vineri, 9. octombrie 2015, 20:53

Salut, vad ca a trecut ceva vreme... intre timp ti-ai cumparat vreo una dintre aceste mulinete?
Urmeaza sa imi comand si eu un Cormoran mega lifter si vroiam niste pareri.

Scuze, nu am vazut postarea ta, da, am cumparat cu vreo 2 ani in urma 2 Cormoran Corboss 810, de recomandat, nu am cum, deocamdata nu am ajuns sa le utilizez, dar stiu pentru ce le-am cumparat, pentru clonc si/sau stationar, depinde de diametrul firului si lungimea acestuia pentru o anumita distanta la care vrei sa pescuiesti...nu am vazut parerea lui Dan Mitranescu...si el are 2...ce mai faci...Dane? La secret? :zambet:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 182

Membru din: 29. martie 2013

Locație: Onesti- Jud. Bacau

  • Scrie un mesaj privat

4

vineri, 9. octombrie 2015, 20:58

Eu mi-am comandat un big cat mega lifter. Cam in 3 saptamani imi ajunge. O voi folosi la clonc

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

5

sâmbătă, 10. octombrie 2015, 17:01

Eu mi-am comandat un big cat mega lifter. Cam in 3 saptamani imi ajunge. O voi folosi la clonc

Ca avantaj, pentru Corboss, fata de Mega Lifter, ar fi counter-ul incorporat pentru fir...este primul care imi vine in minte...
La ce pret l-ai gasit? Din tara, sau nu? Eu am gasit Corboss-urile cu tot cu transport la putin peste 350 lei/buc, adica, la jumatate din cat costau noi la noi.... :zambet: ...mi-a placut jocul de cuvinte..."noi la noi"... :ochi:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 182

Membru din: 29. martie 2013

Locație: Onesti- Jud. Bacau

  • Scrie un mesaj privat

6

sâmbătă, 10. octombrie 2015, 17:24

Eu l-am luat de la Arrow. Am avut noroc ca l-am luat la pret de depozit. Altfel nu dadeam atatia bani

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

7

sâmbătă, 10. octombrie 2015, 18:24

Eu l-am luat de la Arrow. Am avut noroc ca l-am luat la pret de depozit. Altfel nu dadeam atatia bani

Daca poti sa-mi spui cat a costat!? Sau prin MP...multumesc.
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!