Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

121

luni, 27. iulie 2015, 11:44

si un tur de forta inainte de intrarea in concediu ...

Frumos tur de forta ;) mai ales la nivel cromatic iti lasa gura apa nu alta :zambet: :ochi:

Ediseu

Știucă

Răspunsuri: 695

Membru din: 21. iulie 2012

Locație: London

  • Scrie un mesaj privat

122

luni, 27. iulie 2015, 21:46

Anem,

Nu numai ca arata bine dar sint si foarte prinzatoare !!!

Ti-am urmarit cu interes iesirile pe Po, nu este o iesire sa nu ai capturi frumoase!

Imi place ce vad :bravo: spor la treaba si pt o viitoare comanda te pot contacta private? :noroc:

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

123

marți, 28. iulie 2015, 23:13

si un tur de forta inainte de intrarea in concediu ...

Frumos tur de forta ;) mai ales la nivel cromatic iti lasa gura apa nu alta :zambet: :ochi:


merci Carol, chiar a fost un adevarat tur de forta in ideea de a termina tot pana la intrarea in concediu. Cat despre culori, sunt convins ca in mod special un anumit colt din poza :ochi:

Anem,

Nu numai ca arata bine dar sint si foarte prinzatoare !!!

Ti-am urmarit cu interes iesirile pe Po, nu este o iesire sa nu ai capturi frumoase!

Imi place ce vad :bravo: spor la treaba si pt o viitoare comanda te pot contacta private? :noroc:


Merci de aprecieri Ediseu. Nu comentez nimic in privinta productivitatii nalucilor, consider ca o poza face cat o mie de cuvinte. Cat despre o viitoare comanda, ne auzim ca si pana acum pe privat.

Si ca sa vin cu noutati, care intereseaza in mod deosebit pe cineva de aici ... maine dimineata la prima ora pleaca doua grupuri catre noii destinatari. sa le folositi cu placere si sa va aduca la pozat cat mai multi pesti.

primul grup:



si al doilea:



ps: "din pacate" unul dintre voblere nu mai esti "nou" ... astazi in timpul testelor pe o baltuta din zona a reusit si prima lui captura. a se remarca "inelele despicate" care de fapt sunt niste agrafe :rizi: cu care pot atasa mai rapid triplele pentru o testare cat mai OK. scuze pentru calitatea pozei, este facuta cu mobilul neavand aparatul foto cu noi:

Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

124

miercuri, 29. iulie 2015, 06:46

Imi plac "inelele despicate" :rizi:, nota 10 din partea mea pentru creatiile tale :bravo:

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

125

miercuri, 29. iulie 2015, 08:01



ps: "din pacate" unul dintre voblere nu mai esti "nou" ... astazi in timpul testelor pe o baltuta din zona a reusit si prima lui captura
Ala "second hand" tocmai aprimit un plus de valoare comparativ cu restu' fratilor :ochi: O sa-l atace toti rapitorii care nu recunosc mirosul de bass :zambet:

Răspunsuri: 95

Membru din: 15. iulie 2015

Locație: piatra neamt

Profesia: inginer

  • Scrie un mesaj privat

126

joi, 6. august 2015, 21:43

Buna seara Anem. Va rog lista de preturi pt. Shiver 70 , adresa de mail pt. comanda si contul pentru a efectua plata lei/euro pe mp.
Fire intinse si multumesc.

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

127

joi, 3. septembrie 2015, 23:24

mariuse, intre timp ne-am auzit pe privat :ochi:

dupa ceva pauza si lipsa de pofta revin cu niste chestii care sunt terminate de ceva timp si cu siguranta cineva isi dorea niste poze:





scuze de intarziere.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

128

miercuri, 28. octombrie 2015, 23:48

a trecut ceva timp de cand nu am mai bagat nimic pe aici chiar daca erau suficiente chestii .... pe langa pozele de mai jos vor mai urma si altele.

o penultima serie inainte de pauza de cateva saptamani ... un frumos mozaic de culori pe care cineva cu siguranta si le va recunoaste ...



Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 95

Membru din: 15. iulie 2015

Locație: piatra neamt

Profesia: inginer

  • Scrie un mesaj privat

129

joi, 29. octombrie 2015, 17:28

Bravo Maestre ! Super frumoase ! Oare cine are asa ceva ?:bucuros2: :pauza:

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

130

vineri, 30. octombrie 2015, 09:14

Bravo Maestre ! Super frumoase ! Oare cine are asa ceva ?:bucuros2: :pauza:


merci Mariuse de aprecieri ... astept ceva poze prin gurile avatilor cu cele ajunse pe la tine :ochi: :noroc:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

131

sâmbătă, 31. octombrie 2015, 06:48

Am avut ocazia sa dau si eu cu cateva dintre cele slim.Se vede ca sunt facute de catre cineva care se stie pe avat.Sunt super Anem. :apl:
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

132

marți, 24. noiembrie 2015, 18:31

Shiver 9cm pussypink in actiune :ochi: :bucuros2: :

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

133

miercuri, 25. noiembrie 2015, 09:06

Shiver 9cm pussypink in actiune :ochi: :bucuros2: :


merci de filmulet :bucuros2: ... si felicitari Carol ... chiar ma bucur ca Shiver-ul si-a trecut in palmares o alta specie de rapitor.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

134

miercuri, 25. noiembrie 2015, 09:34



merci de filmulet :bucuros2: ... si felicitari Carol ... chiar ma bucur ca Shiver-ul si-a trecut in palmares o alta specie de rapitor.
asta m-am gandit si eu cand am vazut ca e stiuca torpila care era sa-mi ia batul din mana :zambet: din cauza asta m-am si oprit din dril ca sa filmez insa m-a tradat tehnologia (dupa cum se vede si pe filmare) :nunteleg: spre norocul meu colegul a fost pe faza si stia la ce ma ganesc astfel ca a inceput sa filmeze el :bucuros2:
Cand zic stia la ce ma gandesc am in vedere faptul ca si noi, ca si tine sau alti coegi care mai bricoleaza cate ceva, intelegem sa dam cezarului ce-i al cezarului si sa jertfim cateva minute pentru un clip sau cateva fotografii astfel incat sa facem o bucurie si celui care prin munca lui ne-a oferit indirect la randu-i cateva clipe de placere. Asa cum pentru mine o poza frumos realizata langa o lanseta construita de mine poate veni ca o recunoastere a muncii pe care am depus-o in procesul de productie, si aterne zambetul peste momentele in care ma chinuiam sa obtin ceva asa cum vreau eu in ceea ce priveste lanseta respectiva, sunt convins ca si pentru tine o poza sau un clip cu capturi pe nalucile pe care le faci, conteaza mult in moralul unei zile in care ai satisfactia muncii depuse cu folos. Asta ca sa nu mai vorbim de faptul ca e una cand te lauzi singur si alta cand te mai lauda si altii (ceea ce se intampla oricum rar dat fiind faptul ca altii sunt mai preocupati in general sa critice decat sa laude) . Cum colegu de pescuit stie lucrul asta la fel de bine ca si mine, ca doar si el mai face cloncuri si lansete pentru prieteni cand are timp si chef, a inteles exact la ce magandesc cand a vazut ca ma scormonesc dupa telefon si de aici si dedicatia verbala explicita din film :noroc:
Cum s-ar zice, sa ne traiesti si sa mai faci ca bine faci ce faci :bravo:

ps. cine vrea sa considere postarea mea drept reclama, n-are decat s-o faca, poate la un moment dat in viata va avea parte la rindul lui de o recunoastere pentru un efort pe care la depus, si va intelege atunci ceea ce spun acum. Sunt putini care vad timpul pe care builderii de orice fel il sacrifica dincolo de munca depusa si ajung sa inteleaga valoarea unui lucru hand-made intr-o epoca ce incurajeaza consumul en-gros pe principiul cat mai mult si cat mai ieftin insa , pentru acei putini, exista si unii ca noi. :bucuros:

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »kingofbeasts« (25. noiembrie 2015, 09:39)


anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

135

vineri, 11. decembrie 2015, 09:02

Merci Carol de urari … la fel si tie. Ai dreptate in ceea ce priveste partea ai cu fotografiile sau chiar un clip la fel cum ai dreptate si incea ce spuneai despre piata de consum … dar intram in alte detalii al caror loc nu este aici plus ca daca ma gandesc incep sa ma enervez :rizi:

Mai bag si eu doua poze cu niste chestii ce sunt terminate de ceva timp si au ajuns chiar si la destinatari doar ca lipsa netului de acasa m-a facut sa nu le pot posta. Vor mai urma si altele ca material este destul :rizi:

Deci, grupul 1:



Si grupul 2:



Sa va aduca la pozat cat mai multi pesti … si sunt convins ca o vor face :ochi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 195

Membru din: 7. august 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

136

marți, 29. decembrie 2015, 14:17


a trecut ceva timp de cand nu am mai bagat nimic pe aici chiar daca erau suficiente chestii .... pe langa pozele de mai jos vor mai urma si altele.

o penultima serie inainte de pauza de cateva saptamani ... un frumos mozaic de culori pe care cineva cu siguranta si le va recunoaste ...



Nalucile au ajuns dupa ceva peripetii in posesia mea si arata senzational. Deabia astept sa le pun la treaba!!! :pescuit:
Multumesc pentru bunavointa si rabdare Emil! :apl:

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

137

joi, 31. decembrie 2015, 10:32

Nalucile au ajuns dupa ceva peripetii in posesia mea si arata senzational. Deabia astept sa le pun la treaba!!! :pescuit:
Multumesc pentru bunavointa si rabdare Emil! :apl:


Ma bucur Adi ca ti-au ajuns la fel cum ma bucura faptul ca iti sunt pe plac. Trimisul pachetelor in perioada asta imi da tot timpul emotii :rizi: ... sa iti aduca la pozat cat mai multi pesti :bravo:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

138

luni, 29. februarie 2016, 23:10

calitatea pozei lasa de dorit dar i-am promis cuiva poza in seara asta ... asa ca, sa se lase cu cat mai multe stiuci la pozat:

Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Aby129

Șalău

Răspunsuri: 187

Membru din: 17. decembrie 2014

Locație: Dublin, Irlanda

  • Scrie un mesaj privat

139

marți, 1. martie 2016, 10:06

:buaaaah: Asteptam, asteptam... si pescarii, dar si dintoasele ! :bucuros2:
Pescuiesc doar din... si pentru placere! :pescuit:

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

140

marți, 8. martie 2016, 19:42

:buaaaah: Asteptam, asteptam... si pescarii, dar si dintoasele ! :bucuros2:


imi cer scuze ca a durat atata ... dar sunt prins pana peste cap. Sper sa vad cat mai multe dintoase cu nalucile in bot :apl:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Subiecte asemănătoare

Tag-uri folosite

Anem, avat, handmade, lures, shiver, somn, voblere