Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Dorian

Biban

  • Autorul acestui subiect este »Dorian«

Răspunsuri: 71

Membru din: 9. august 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: consultant vanzari / marketing

  • Scrie un mesaj privat

1

sâmbătă, 4. iulie 2015, 22:17

o partida la feeder de exceptie

in ciuda prognozelor meteo, astazi am dat o fuga la o feedereala pe Dunare (Oltenita). A fost o partida pe cinste, am prins cam 10 kg de albitura din care nu m-am putut abtine sa nu pastrez 3 platici frumoase, restul s-a intors in Dunare... iata pozele.

https://www.facebook.com/dorian.radu/med…e=3&pnref=story

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

duminică, 5. iulie 2015, 06:23

Felicitari Dorian! :noroc:
Nu as fi crezut ca e posibil pe Dunare asa ceva.... :bravo:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

3

duminică, 5. iulie 2015, 07:05

Frumos si pescuitul asta, din cand in cand o mai ard si eu la o ''fidereala..''
Ce nada ai folosit??
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Dorian

Biban

  • Autorul acestui subiect este »Dorian«

Răspunsuri: 71

Membru din: 9. august 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: consultant vanzari / marketing

  • Scrie un mesaj privat

4

duminică, 5. iulie 2015, 08:00

sange de scobar si nada cu betaina ambele de la Benzar, mix de canepa si grau facut de mine, o mana de pelete mici si o mana de viermusi, iar ca momeala viermii au fost de baza in buchet mare (4-5 viermi pe carlig). am luat si la porumb dipuit in usturoi, patratica, de fapt am luat cam la orice, dar viermii au fost baza. Mi-a intrat si un somotei la juma de kil la vierme :)

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

5

duminică, 5. iulie 2015, 10:54

Wow, un adevarat festin pt. pesti..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Dorian

Biban

  • Autorul acestui subiect este »Dorian«

Răspunsuri: 71

Membru din: 9. august 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: consultant vanzari / marketing

  • Scrie un mesaj privat

6

marți, 7. iulie 2015, 14:49

dupa partida mea de sambata, doi prieteni s-au "suparat" rau si s-au dus azi pe dunare cu barca mea. acum am primit poza de la ei....am inteles ca au luat cam 25 kg de albitura si 1 crap, la feeder.
»Dorian« a atasat urmatoarele fisiere:
  • IMAG0153.jpg (214,11 kB - 87 ori coborit - ultima oara: 20. martie 2021, 10:19)

Adi

Șalău

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

7

marți, 7. iulie 2015, 17:15

foarte fain, si mie imi place la feeder, de mult visez la o partida de feeder pe Dunare :noroc:

8

marți, 7. iulie 2015, 18:49

dupa partida mea de sambata, doi prieteni s-au "suparat" rau si s-au dus azi pe dunare cu barca mea. acum am primit poza de la ei....am inteles ca au luat cam 25 kg de albitura si 1 crap, la feeder.
Super tare! :buaaaah:
De cand imi doresc o asa partida cu dedicatie la pasnic, nici nu mai stiu :doarecapu:
Felicitari si la mai mare! :bravo: