Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Adi

Șalău

Răspunsuri: 378

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

21

joi, 2. iulie 2015, 21:16

Periculoasa gaselnita, deci numai ramine mult timp pina vedem pestii pe monitorul de pc, punem cursorul pe ei, clic si gata pentru cei amatori sare deja in tigaie... :doarecapu:
Pacat ca sansele de supravetuire ale pestiilor ramin din ce in ce mai putine, ei nu pot inventa saracii nimic..

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

22

vineri, 3. iulie 2015, 06:28

As avea o intrebare... credeti ca cu acel sonar veti avea mai multe trasaturi, mai multe capturi? :gandesc:
Sunt aproape convins avand in vedere ca poti scana zona mult mai eficient si mult mai usor astfel si poti identifica locurile fierbinti inainte sa treci peste ele si sa-i sperii :ochi:


Pai oricum asta este ideea generala: sa prindem cit mai multi pesti! Si a forumurilor, si a multor iesiri pe apa, a cit mai multor, a nalucilor performante, al pescuitului din barca, al sonarelor, al tehnicilor noi... sa prindem cit mai multi pesti, sa ne satisfacem placerea asta, de a pescui!


Hmmm....La cum evolueaza tehnica sunt aproape convins ca ,din motive lesne de inteles, in cca 10 ani sonarele vor ramane doar in domeniul militar si siintific si se vor interzice pentru utilizarea lui la pescuit! Zici ca ma insel?


S-ar putea sa nu fie asa, s-ar putea ca in 10 ani sa nu se mai braconeze din cauza amenzilor mari, al controalelor sporite si al multimii de peste ce se va prinde. Daca toti vor prinde pesti, cine sa mai cumpere, cui sa mai vanda braconierii? Oricum nu vei prinde sportiv niciodata cit se prinde cu plasele, indiferent cite sonare ai in barca, ce tip de barca ai, samd...
De ex cunosc pescari comerciali care s-au lasat de aceasta activitate ptr ca au avut ultimii ani ori nu prindeau mai nimica cu lunile, ori prindeau toti in zona de era atata peste prin congelatoare de nu aveau cui sa-l vanda.

Om vedea ce ne aduce viitorul. :noroc:

Dar sa revenim la Panoptix. Sa vada sonarul pestii in fata barcii asa cum este in video-clip, e nevoie de o apa fara alte obstacole in apa, fara pomi, fara smocuri de iarba, e nevoie de o apa deschisa si de pesti ce inoata intre ape, si nu stau pe fundul apei.
La fel ca la sonarul normal, daca este un pom in apa plin de pesti prin el, va arata o conglomeratie de culori, ca ar fi ceva nedefinit acolo! Un somn care sta pe fundul apei nu-l va putea diferentia, la fel cum nu va putea diferentia un salau ce sta dupa niste cioate ascuns.



Nah, dupa parerea mea, aceasta functiune nu este chiar prinzatoare!

Este o chestiune excelenta, arata mai multe decit orice alt sonar, si functiunea de scan in mers si aratat structura apei in grafica 3D este extraordinara! :noroc:

Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

23

vineri, 3. iulie 2015, 07:24

...

Hmmm....La cum evolueaza tehnica sunt aproape convins ca ,din motive lesne de inteles, in cca 10 ani sonarele vor ramane doar in domeniul militar si siintific si se vor interzice pentru utilizarea lui la pescuit! Zici ca ma insel? :gandesc:

Nu stiu ce va fi peste 10 ani , dar la vecinii Unguri din toamna pana in primavara nu ai voie sa folosesti sonar pe majoritatea apelor...

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

24

vineri, 3. iulie 2015, 11:23

Ungaria are o politica foarte sanatoasa cu privire la pescuit, de aceea au atata peste..e clar ca un sonar cu cat este mai performant(cum e cazul astuia de fata) cu atat esti mai eficient in pescuit..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

25

vineri, 3. iulie 2015, 14:28

Hmmm....La cum evolueaza tehnica sunt aproape convins ca ,din motive lesne de inteles, in cca 10 ani sonarele vor ramane doar in domeniul militar si siintific si se vor interzice pentru utilizarea lui la pescuit! Zici ca ma insel? :gandesc:

Nu stiu ce va fi peste 10 ani , dar la vecinii Unguri din toamna pana in primavara nu ai voie sa folosesti sonar pe majoritatea apelor...


Bravor lor! Sustin oricand aceasta idee! Doar sa fie ...12 luni pe an! Si atunci o sa vorbim de pescari nu de potenti financiar... :drac2:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

26

vineri, 3. iulie 2015, 19:15

Hmmm....La cum evolueaza tehnica sunt aproape convins ca ,din motive lesne de inteles, in cca 10 ani sonarele vor ramane doar in domeniul militar si siintific si se vor interzice pentru utilizarea lui la pescuit! Zici ca ma insel? :gandesc:

Nu stiu ce va fi peste 10 ani , dar la vecinii Unguri din toamna pana in primavara nu ai voie sa folosesti sonar pe majoritatea apelor...


Bravor lor! Sustin oricand aceasta idee! Doar sa fie ...12 luni pe an! Si atunci o sa vorbim de pescari nu de potenti financiar... :drac2:


Eu cel ma mult m-as bucura sa interzica pescuitul la salau din februarie pina in iunie, si la stiuca din ianuarie pina in mai! Si atunci sa vorbim de capturile asa zisilor mari pescari... vor trai doar din amintirile salailor capitali de pe cuiburi :noroc:
Zamfi, ma voi implica la maxim sa inchida spinningul din ianuarie pina in iunie daca se va interzice folosirea sonarului :rizi:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

27

vineri, 3. iulie 2015, 19:27

Hmmm....La cum evolueaza tehnica sunt aproape convins ca ,din motive lesne de inteles, in cca 10 ani sonarele vor ramane doar in domeniul militar si siintific si se vor interzice pentru utilizarea lui la pescuit! Zici ca ma insel? :gandesc:

Nu stiu ce va fi peste 10 ani , dar la vecinii Unguri din toamna pana in primavara nu ai voie sa folosesti sonar pe majoritatea apelor...


Bravor lor! Sustin oricand aceasta idee! Doar sa fie ...12 luni pe an! Si atunci o sa vorbim de pescari nu de potenti financiar... :drac2:


Eu cel ma mult m-as bucura sa interzica pescuitul la salau din februarie pina in iunie, si la stiuca din ianuarie pina in mai! Si atunci sa vorbim de capturile asa zisilor mari pescari... vor trai doar din amintirile salailor capitali de pe cuiburi :noroc:
Zamfi, ma voi implica la maxim sa inchida spinningul din ianuarie pina in iunie daca se va interzice folosirea sonarului :rizi:
Ahhaaa, am inteles, voi sunteti cu gandu' la "dintos" :nunteleg: si partenerul nostru de forum, de driluri (somnu') se descurca el ca si pana acuma....de unu' singur... :craciun:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

28

vineri, 3. iulie 2015, 23:11

Zoran ai liber sa sustii ! Ce nu intuiesti tu :rizi: este faptul ca pescuitul "adevarat" la salai capitali si stiuci la fel este toamna tarziu ... Sau ma rog ,poate intuiesti dar ai fost dezinformat de persoanele cu bune intentii :rizi: Care probabil doar atunci reusesc sa prinda salau. Eu sunt de acord cu propunerea ta!

Insa nu o sa ma convingi 100 de ani ca pescuitul la clonc CU OCHII pe sonar este pescuit adevarat! La fel cum pescuitul la salau cu sonare de ultima generatie mi se pare aproape ...braconaj! Am vazut ,asa din scurt , ce poate un HDS gen 3 ,complet, de 9 " !!!
Frate ...e belea! Cu un sonar de genul si timp liber prinzi mai mult salau decat aia cu plasele ...O parere personala normal. Eu sincer vorbind incerc sa pescuiesc cat mai mult fara sonar .Iar in zone de vis ,gen Clisura sau Delta nici NU ma gandesc ca as putea duce un sonar cu mine...Recunosc ca am fost sfatuit si chiar tentat sa-mi vand/schimb sonarul...Am insa noroc cu sotia :bucuros2: care ma aduce cu picioarele pe pamant si ma trimite la pesti fara tehnologie care face pescuitul orice altceva ...Dupa parerea ei .Pe care o cam impartasesc...

Acuma Zoran eu pe tine te inteleg cu sonarele ... :ochi: :noroc:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

29

sâmbătă, 4. iulie 2015, 03:38

Zamfi, poate ceea ce nu intuiesti tu, este faptul ca eu iubesc sa pescuiesc cu sonarul, ptr ca-l folosesc la pescuit, si nu la braconaj! Sa car acasa cit mai mult peste, sa vand peste sa-mi scot banii de benzina sau sa pescuiesc cu 12 lansete :rizi: , asta nu se face odata cu achizitionarea sonarului, ci asta sta in caracterul "pescarului" :ochi: :noroc:
Noi am folosit sonarul pe Dunare ptr a verifica adancimea, temperatura si viteza apei, si ptr o navigare sigura pe Dunare. Tot un HDS3. Efectiv nu am avut timp sa-l folosim la "maxim".

Da, salai capitali se prind si toamna tarziu, stiu asta, dar atunci nu-s plini cu icre, cu burtile atarnate, si nici nu-s intepati de spate pe zonele unde se aduna la depus.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

30

sâmbătă, 4. iulie 2015, 07:54

Corect.Oricum eu ma refeream strict la apele naturale.Ca nu putem vorbi de apele private nici legat de sonar nici de prohibitie.Mai ales ca la salau prohibitia se nimereste destul de bine si nu ar prea trebui sa vedem salai cu burtile mari...Pe Mures salau depune dupa ce incepe prohibitia intotdeauna.Insa asa cum zici , bunul simt pe apele naturale si legea sunt mai importante! Pentru ca orice salau sau somn mare retinut ,indifirent de perioada, este pana la urma o pierdere! Ca daca-l omor in august nu mai depune in aprilie...Stiuca teoretic are doua prohibitii deci asta este superprotejata! :rizi: Inca odata vorbesc de naturale! Ca pe privatele care permit retinerea pestelui stiu vreo doi patroni care se gandesc cum pot interzice folosirea sonarului... :drac2:
Pentru ca ,sincer, un sonar de top la un pescar bun e ...nasol un pic pt.apa respectiva .
Omul care mi-a aratat sonarul mi-a aratat si ...pestii pe fundul apei!!! Nu erau carasi! :ochi:
Si daca ma uit la ce poate sonarul din topic...Stii cum e Zoran ? Pescuitul cu curent a aparut cu un scop stiintific si de ceva vreme e plin de cercetatori in Ro ....
:doaaamne:

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

31

sâmbătă, 4. iulie 2015, 11:58

.Stiuca teoretic are doua prohibitii deci asta este superprotejata! :rizi:
...asta o fost maxima.. :rizi:

Oameni buni, Romania nu de legi duce lipsa ci de aplicarea acestora..Ca daca s-ar duce acasa doar alea 5kg regulamentare+respecatarea dimensiunii minime.. ar fi mirific, si ai putea pescui cu cele mai eficiente scule si dispozitive din lume..daca..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

32

duminică, 5. iulie 2015, 06:56

Aseara am fost cu colegul Marco la cloncanit, si dupa nici 10 min ne pica sonarul. Zamfi, ai "facut" tu ceva, asa, de la distanta? :gandesc:
:rizi: De fapt prinderea sondei de barca a cedat... oricum ar fi, am pescuit la clonc fara sonar, ca niste pescari adevarati, si pot sa va spun ca era cea mai de kkt si cea mai plictisitoare partida din viata mea, ca am si adormit cu lanseta in mana, ne-putand sa urmaresc emisiunea Klonk-TV. Pe langa asta am stat si cu frica sa nu ne agatam de fundul apei, sau sa dam cu motorul de vreo stanca :vomit:

Dar s-a sfarsit cu bine, voi scrie la "dupa partide"...



Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

33

duminică, 5. iulie 2015, 11:44

...Acuma o sa apreciezi si mai mult sonarul..intr-adevar sa dai in orb si sa nu stii ce se intimpla pe la carlig e nasol..

Ca si la spining daca dai, sonarul e de fapt lanseta de graphit-ea iti spune conformatia substratului,daca ai banc de pesti intre ape dupa ce atingeri simt in fir(sau nu simti) daca merita sa insist pe locul ala sau nu..acu' tre' sa recunosc ca mi-e putin rusine, deoarece ar trebui sa pescuiesc cu cea mai nesenzitiva fibra de sticla , ca sa fiu ''pescar adevarat''..nu?? :gandesc:

'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

34

duminică, 5. iulie 2015, 16:06

am pescuit la clonc fara sonar, ca niste pescari adevarati, si pot sa va spun ca era cea mai de kkt si cea mai plictisitoare partida din viata mea,


Tu ai spus-o! :rizi:


Sincer ...nu am asemenea puteri ca cele de ma banui ...Dar parca mi-as dorii !!! :rizi:

Zorane ... :prieteni:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

35

duminică, 5. iulie 2015, 16:14

...Acuma o sa apreciezi si mai mult sonarul..intr-adevar sa dai in orb si sa nu stii ce se intimpla pe la carlig e nasol..



Oare? :gandesc: Pai si farmecul pescuitului nu in asta consta? Uite un exemplu personal si apoi promit sa ma opresc din "cruciada" impotriva Hi-tech...

Candva pescuiam la crap...Nu aveam senzori doar bambine.Intentionat ma intorceam de multe ori cu spatele catre bete doar-doar o sa am o trasatura care sa ma surpinda :buaaaah: Sunetul care il scotea bambina lovita de bat din trasatura cred ca este echivalenta cu un ciocan de salau! :bravo:

Apoi mi-am luat senzori ,bla,bla,bla...Stiam din cort la care bat trage crapul! Frumos si comod. Insa lipsea "ciocanul" adica adrenalina data de bambina care ,stiti voi , lovea batul cand nu erai atent ...Poate nu reusiti sa ma intelegeti . Insa daca tot reusiti incecrcati sa faceti o paralela cu sonarul si faptul ca nu stii ce se intampla in carlig ,la clonc. :bucuros:

Ps: cand a vazut sotia cum pescuiesc la crap mi-a spus ca ce fac eu nu mai are legatura cu pescuitul ... :gandesc: Si atunci m-am lasat de crap! :rizi: De aia nu trec la alt sonar ...poate ma las naibii de pescuit si dupa aia poate va pare rau! :rizi: :noroc:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

36

duminică, 5. iulie 2015, 16:20


Ps: cand a vazut sotia cum pescuiesc la crap mi-a spus ca ce fac eu nu mai are legatura cu pescuitul ... :gandesc: Si atunci m-am lasat de crap! :rizi: De aia nu trec la alt sonar ...poate ma las naibii de pescuit si dupa aia poate va pare rau! :rizi: :noroc:


Ce sotie tare! A mea nu-i asa... ma tot bate la cap sa-i aduc peste, si salau daca se poate, cica ar vrea :rizi:
Odata asa m-o enervat, ca mi-o verificat telefonu' sa vada daca am prins sau o mint si ii tot zic ca nu prind nimica :nervos: de atunci cind imi spune ca ar manca un peste, o trimit pe ea la pescuit , sa-si prinda :pauza:

Raspunsul castigator: "...da i-o n-am nici in clin nici in maneca cu pescuitul..." si asa si-a dat singura replica si nu se mai baga in acest domeniu :bucuros2:

PS: De cind am primit un mesaj de la un prieten care a gasit viermi rosii in 2 salai de Dunare, in muschi, nu mai vrea sa auda de pesti prinsi! Toti au paraziti :rizi:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

37

duminică, 5. iulie 2015, 16:36

:rizi: Sa stii ca si a mea imi zice de peste ! Mai rau e ca fiica-mea ma "cearta" cu exprimari de genul "Tu nu stii ca ai doua guri de hranit acasa?" :rizi: Ea cand vine de la Cluj are idei culinare cu peste ...De aceea si retin peste din cand in cand . Sotia insa e obisnuita deja sa le dau drumul la cei de pe natural,insa mai are pretentii de pe "private" :rizi:

Ps: din clisura nici eu nu mai mananc salau! Anul trecut am vazut "sarmele" si mi-a ajuns! Nasol e ca lumea nu stie si cumpara ...Si cine stie , se amageste ca poate asta nu are ,il taie si ...

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

38

duminică, 5. iulie 2015, 16:39

Ps: din clisura nici eu nu mai mananc salau! Anul trecut am vazut "sarmele" si mi-a ajuns! Nasol e ca lumea nu stie si cumpara ...Si cine stie , se amageste ca poate asta nu are ,il taie si ...


De pe clisura? Pe toata Dunarea au! Si am inteles ca toti rapitorii, si somnul si stiuca. Asa mi s-a zis... :nunteleg:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

39

luni, 6. iulie 2015, 06:43

...Acuma o sa apreciezi si mai mult sonarul..intr-adevar sa dai in orb si sa nu stii ce se intimpla pe la carlig e nasol..



Oare? :gandesc: Pai si farmecul pescuitului nu in asta consta? Uite un exemplu personal si apoi promit sa ma opresc din "cruciada" impotriva Hi-tech...

Candva pescuiam la crap...Nu aveam senzori doar bambine.Intentionat ma intorceam de multe ori cu spatele catre bete doar-doar o sa am o trasatura care sa ma surpinda :buaaaah: Sunetul care il scotea bambina lovita de bat din trasatura cred ca este echivalenta cu un ciocan de salau! :bravo:

Apoi mi-am luat senzori ,bla,bla,bla...Stiam din cort la care bat trage crapul! Frumos si comod. Insa lipsea "ciocanul" adica adrenalina data de bambina care ,stiti voi , lovea batul cand nu erai atent ...Poate nu reusiti sa ma intelegeti . Insa daca tot reusiti incecrcati sa faceti o paralela cu sonarul si faptul ca nu stii ce se intampla in carlig ,la clonc. :bucuros:

Ps: cand a vazut sotia cum pescuiesc la crap mi-a spus ca ce fac eu nu mai are legatura cu pescuitul ... :gandesc: Si atunci m-am lasat de crap! :rizi: De aia nu trec la alt sonar ...poate ma las naibii de pescuit si dupa aia poate va pare rau! :rizi: :noroc:
Am inteles tu ai o nostalgie a trecutului.
Nah, fiecare percepem lucrurile diferit.Eu dormeam noptile la crap cu urechile ''setate'' sa dea alarma daca se aude frana caraind..Ma trezeam de 'nspe mii de ori pe noapte la cel mai mic zgomot..Dupa doua trei nopti aveam ochii cat cepele..eu nu sant nostalgic dupa asemenea partide..

HI tec., isi spune cuvantul si in pescuitul salaului.Daca cloncarii folosesc sonarul , spiningarii folosesc lanseta de grafit si firul textil ,care fac ravagii chiar si in contextul unor ape superpescuite,daca incap pe mana unuia ce stie ce face cu ele..Tandemul de mai sus iti spune foarte repede ce este pe jos,cam cat de adinca este apa, daca sant bancuri de pesti in zona..Iti amintesti cum era sa pescuiesti cu fir mono si lansete fleasca..?? Eu,da..o gramada de naluci pierdute,de gherle,un pescuit'' in orb''dupa care chiar nu imi pare rau..Pentru cloncari a pescui fara sonar este ca si pt.spiningari a pescui fara textil si grafit,cu fibra de sticla si fir mono..Experienta mea la clonc este foarte ,foarte mica,dar am avut ocazia sa vad partide cu sonar si partide fara..cu sonar doza de andrenalina(subst. aia de care ziceai ca ne motiveaza)este inzecita .Chiar daca nu prinzi nici un peste ,cand il vezi cum vine si incerci sa il tii la carlig este andrenalina pura..darami-te sa mai si puna botul..Acuma imagineaza-ti ca habar nu ai avea ca sub barca o dunga groasa aproape cat semnalul lasat de montura a fost cu mustetele pe la carligul tau..ai mai avea mica doza de andrenalina??
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

40

luni, 6. iulie 2015, 07:05

Chiar daca nu prinzi nici un peste ,cand il vezi cum vine si incerci sa il tii la carlig este andrenalina pura..darami-te sa mai si puna botul..Acuma imagineaza-ti ca habar nu ai avea ca sub barca o dunga groasa aproape cat semnalul lasat de montura a fost cu mustetele pe la carligul tau..ai mai avea mica doza de andrenalina??

:rizi:
Corect, asa-i!
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Subiecte asemănătoare