Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

21

vineri, 22. mai 2015, 22:54

Mda... cam ai dreptate cu titlu` ala, Florine. :)
Parerea mea PERSONALA este ca atunci cand Zoran a scris ce-a scria altfel si-a inchipuit c-au sa mearga lucrurile si altfel folosit ceea ce se invata de aici.
Din pacate multi dintre noi am observat ca n-a fost chiar asa.
Da` nu vreau io sa fac pe avocatu`... scrie el probabil cand apuca... :).
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

22

vineri, 22. mai 2015, 23:18

Informer, cu riscul de a "pica iar ca avocat al diavolului", dar nu voi schimba absolut nimic. E dureros ca, echipa forumului NU VEDE ce scrie in propriul regulament. Toti membrii au drepturi egale, inclusiv acces la informatie. Echipa forumului are doar drepturi de moderare/administrare! Dar na...ajungem iar la discutii cu UNII mai EGALI decat ALTII!

Legat de scuza penibila cu "sectiune creata de echipa forumului", atata timp cat la informatia din ea are acces si altcineva decat "echipa" atunci este un mare RAHAT.
Si, pentru ca la sectiunea respectiva au acces si alti membri care NU sunt parte din echipa forumului, prin acest fapt incalcati propriul regulament. Si asta e de-a dreptul "bolnav"! Nu puteti schimba regulile jocului in timpul jocului. Ba de fapt puteti, ca voi sunteti ECHIPA! si aveti drepturi mai EGALE decat ale celorlalti!

E o chestie de principiu. Oricat de mult v-as intelege(sincer) dorinta voastra de a avea un coltisor privat, doar a vostru, pentru a va usura corespondenta privata, din punct de vedere moral si legal (da LEGAL, pentru ca limitati accesul la informatie si conform statului, nu aveti voie sa faceti asta), ati facut o mare greseala. Depinde doar de voi sa vi-o asumati si sa o remediati cumva. Fie schimbati regulamentul, fie inchideti/faceti invizibila sectiunea respectiva de forum!.
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

23

vineri, 22. mai 2015, 23:19

:rizi: ... se incing spiritele aiurea cand inca e prea devreme pentru asa ceva ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

24

vineri, 22. mai 2015, 23:24

Eu nu confund drepturile egale cu capacitatea unui om de a obtine un anumit calificativ pe care ORICINE are DREPTUL de a-l obtine, doar sa vrea asta.
In acest context, nu vad nici o problema cu regulamentul.
Iar sa limitezi accesul la anumite sectiuni ale unui forum privat functie de aceste calificative... as fi curios care-i legislatia aia care interzice acest lucru? :)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

25

vineri, 22. mai 2015, 23:25

anem, s-a creat prea mare "fasssss" pe tema asta, pentru ca "actiunea" nu a fost gandita cum trebuie.. Se putea face acel "coltisor privat" in liniste, fara prea mare trambita, si pun pariu ca poate 1% ar fi observat prezenta lui. Dar trebuia facut "neoficial", pe usa din spate. Linkul catre sectiune nu era public, se prima pe baza de "invitatie" si gata.... Elegant! Asa, cum s-a facut, desi bine intentionat, s-au incalcat niste reguli. Reguli care trebuie respectate de catre toti, chit ca ne convine sau nu situatia.
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

26

vineri, 22. mai 2015, 23:29

Informer, esti amuzant, sincer.

Daca as fi citit un regulament de genul : "Toti utilizatorii acestui forum cu exceptia echipei forumului sunt egali. Singurul criteriu de diferentiere, prin care unii membrii au mai multe drepturi decat altii este promovorea C&R, prin foto/video/7 martori", atunci ti-as fi dat dreptate. Pana atunci...e mai usor sa cauti scuze, decat sa iti asumi greseala.
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

27

vineri, 22. mai 2015, 23:39

attila, ma pricep sa sustin si eu treburi "puerile" ore intregi, daca trebuie cu argumente care la o apreciere superficiala par valide... ca multa lume vede si putini pricep stiu si io de mult.
Insa ar fi bine daca am termina porcaria asta de disputa inutila... sectiunea aia a fost creata ca reactie la lipsa de comunicare pe forum, care lipseste si intre cei care n-ar folosi informatiile ca sa distruga... si in acelasi timp sa stimuleze lumea sa intre in aceasta categorie.
Daca ai tu o alta propunere mai buna, enunt-o... da` nu aia cu mesageria privata, ca aia nu are nici un efect pozitiv. :)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

28

vineri, 22. mai 2015, 23:49

Informer, ma repet, poate n-am fost bine inteles. Eu nu combat crearea sectiunii respective. Eu combat modul de creare al ei. Trebuia facuta "privata", sa nu fie o sectiune publica (adica invizibila pentru publicul larg). ceva genul http://www.pescuit-la-somn.com/c&r.html, unde html-ul c&R era accesat direct din browser, fara link direct catre el. Era o varianta eleganta, care , "fenta" regulamentul propriu. Asa, la modul cum s-a facut, doar din principiu de respectarea drepturilor ca utilizator, nu pot fi de acord. Poate sunt eu mai "pueril" cand e vorba de drepturile mele, dar na...asta este. Moral, ceea ce ati facut nu este, "legal", atata timp cat nu ati respectat propriul regulament privind egalitatea membrilor...iar nu este :). Cel putin din punctul meu de vedere.

Insa, iti dau dreptate. Este momentul sa ma opresc. Si asa nu ma privea informatia din sectiunea respectiva. Pescuiesc la somn doar ocazional, si doar la spinning. Si informatia cea mai "buna", o iau intotdeauna de pe malul apei, a apei ce-o pescuiesc eu (nu anem, zoran, tu sau mai stiu eu cine).
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

29

vineri, 22. mai 2015, 23:57

Attila, eu zic ca orice forum e un privilegiu si nu un drept, iar in spatele lui sta multa munca, timp si bani investiti. E pe principiul tvului nu iti convine, schimbi canalul. Nu inteleg de ce atata inflacarare, poti discuta si contribui la fel ca pana acum, de ce te-ar deranja ca nu poti accesa o sectiune speciala? Sau mai exact daca esti membru al forumului astuia inseamna ca ai imbratisat si ideea de c&r, e simplu atunci, bagi niste partide anul asta, filmezi eliberari etc si ai acces in acea sectiune...

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

30

sâmbătă, 23. mai 2015, 01:15

Vezi informer, degeaba am scris mare, ca tot se gaseste cate 1 care sa nu "vada".

Am aderat la un forum, care are un regulament. Regulament care spune ca toti membrii sunt egali. Pe bannerul site-ui scrie mare "Fara secrete, fara retineri, fara pacaleli, totul pe fata si cat se poate de detaliat". Frumos mesaj, pentru asta am aderat. Eram satul de forumuri a caror activitate principala era vanzarea-cumpararea. Speram ca aici, cine are informatie si timp si chef s-o imparta cu altii, sa o faca. Si asta s-a intamplat, atat de bine chiar, incat acest lucru a dus la prinderea unui numar mai mare de somni, somni care in mare parte au ajuns pe masa cuiva. Forumul isi doreste sa promoveze C&R, pentru ca asa este moral.
Dar sa nu uitam ce zicea Balzac: "moralitatea, care nu trebuie confundata cu religia, incepe odata cu bunastarea". Din pacate, bunastarea cam lipseste romanilor, si poate de asta nu sunt inca atat de "morali".

Hai sa facem un mic exercitiu. Cine sunt cei ce promoveaza mai mult sau mai putin C&R pe site-ul asta: Zoran (germania), Anem si Mane (Italia), Tudor (Franta), Nemo (Franta), si o mana de oameni din Romania (informer, tu, trif florin si .... imi cer scuze celor pe care i-am omis). Bunastarea acestora...e peste bunastarea a 90% dintre Romani. Cazul meu? Eu, platesc pe 1 kg de Somon, 4 Euro. Pot avea "orice masa cu peste", am bunastarea necesara. Dar cu toate astea, un caras prajit, o platica pe pat de sare, chiar si o ciorba de peste isi are farmecul ei, pentru care, atata timp cat toate astea le pot face in limitele legale (in primul rand), si in limitele moralitatii.

Daca tot am discutat despre moralitate, hai sa mai readuc in discutie inca o treaba. De ceva vreme, locuiesc in Germania. Ca sa merg la pescuit, am facut o scoala de pescuit, am dat un examen si ... mi s-a spus ca nu e moral sa merg la pescuit si sa fac C&R. De fapt, mi-e interzis prin lege sa fac asta. Dar moral ar fi, sa eliberez pestele, desi este ilegal. Aici, legea protectiei animalelor, spune ca nu ai voie sa ranesti un animal doar pentru a-ti satisface tie niste nevoi. Si atunci, mergi la pescuit doar pentru a prinde un peste, pe care sa-l mananci. Daca nu vrei sa manci pestele...nici o problema, te duci sa joci golf sau badminton. Dar nu pescuiesti! clar?

Conform acestor aspecte mentionate, Zoran si ECHIPA, dintr-o data, imi ingradesc accesul la informatie, fortandu-ma sa fac chestii ilegale, pentru a avea acces si eu la informatiile respective. Si toate astea, doar pentru a fi EGAL cu Zoran si Echipa. Pai e Moral D-le Zoran si Echipa?? Dar e Legal sa incurajezi ilegalitatea? :))


Si ca fapt divers, in ultima vreme am fost la pescuit infinit mai putin decat as fi vrut sa merg. Si am prins...proportional cu cat am pescuit. Si de bagat partide, nu stiu cand imi va permite timpul si alti factori sa bag. Asa ca, in lipsa pozelor, filmuletor, povestirilor de la partide, contribui la forum cu ce pot. Si in cazul asta, bat obrajul celor ca isi incalca propriul regulament, in speranta ca vor remedia cumva situatia. In ce fel vor ei :)

Pentru mine nu merge treaba cu "scopul scuza mijloacele" sau "las' ca merge si asa". Ori faci un lucru "ca la carte", ori nu-l mai faci :D.


PS. In seara asta am suferit de "scenarita" :))
Imi cer scuze daca v-am plcitisit...dar eu m-am simtit bine :D. Ce doar voi sa va simtiti bine in "sectiunea voastra speciala" ?:)))
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

Răspunsuri: 121

Membru din: 15. septembrie 2012

Locație: Pensiunea Paradise Delta House.

Profesia: Administrator pensiune.

  • Scrie un mesaj privat

31

sâmbătă, 23. mai 2015, 06:12

Attila, eu zic ca orice forum e un privilegiu si nu un drept, iar in spatele lui sta multa munca, timp si bani investiti. E pe principiul tvului nu iti convine, schimbi canalul. Nu inteleg de ce atata inflacarare, poti discuta si contribui la fel ca pana acum, de ce te-ar deranja ca nu poti accesa o sectiune speciala? Sau mai exact daca esti membru al forumului astuia inseamna ca ai imbratisat si ideea de c&r, e simplu atunci, bagi niste partide anul asta, filmezi eliberari etc si ai acces in acea sectiune...


Intradevar forumul pina la un anumit nivel este un drept,(la inceput atunci cind sint citiva useri si nimeni nu ii baga in seama),cind forumul ia amploare (dupa ce acei useri muncesc si posteaza o gramada de articole) forumul devine un privilegiu,se schimba regulile,se gasesc tot felul de chichite exact ca in politica.
Cu toate ca eu nu am nici un drept sper sa-mi pot exprima parerea fara ca cei mai egal decit egalii :prieteni: sa se supere,forum-ul nu ar trebui sa se politizeze si sa creeze tot felul de partide si partidulete,eu cred ca aceasta comunitate este faina asa cum e de citiva ani si sper sa ramina la fel.

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

32

sâmbătă, 23. mai 2015, 07:13

Il citez pe Attila...



'''' E dureros ca, echipa forumului NU VEDE ce scrie in propriul regulament. Toti membrii au drepturi egale, inclusiv acces la informatie.''''


Hai nu zau???
Cine vrea informatie sa faca bine sa isi miste fundul pe malul apei sa consume timp, benzina,uzura masinii,naluci, nu sa stea bine mersi la taste ca sa afle ''adrese'' de somn ,salau sau mai stiu eu ce peste..


Vorbind la modul general, asta ca sa intelgi d-le Attila ca am ceva personal cu d-ta, daca unii isi aroga ''dreptul'' de a avea acces la informatie, in aceeasi masura altii au dreptul de a proteja informatia..De a o proteja asa cum considera ei..de exemplu discutand-o doar cu persoane pe care le considera de incredere..sau pur si simplu tinand informatia doar pt. ei..De-a lungul timpului am intalnit tot felul de oameni,si am patit tot felul de chestii privitor la discretia cu privire la locuri,tehnici,etc..am ajuns la concluzia ca cel mai bine e sa stai departe de oameni..mai bine daca simti nevoia sa conversezi cu cineva ,iti iei un caine..


Asa ca ,asa la modul general, cei care clameaza slogane dintr-astea cu ''dreptul la informatie''...''drepturi egale''....sa nu uite ca si ei ei au ''dreptul'' sa iasa pe apa ,si sa isi consume resursele .Si chiar ii indemn sa faca asta ,si daca gasesc un loc care tine peste si merg pe o tehnica care da rezultate sa isi puna siesi intrebarea in momentul ala, ''cum as raspunde daca m-ar intreba ''x'' despre toate acestea""
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

33

sâmbătă, 23. mai 2015, 07:28

gigi, iti place sa "scrii" mult, dar iti place atat de putin sa "citesti".
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

34

sâmbătă, 23. mai 2015, 07:29

Citat '''Informer, ma repet, poate n-am fost bine inteles. Eu nu combat crearea sectiunii respective. Eu combat modul de creare al ei. Trebuia facuta "privata", sa nu fie o sectiune publica (adica invizibila pentru publicul larg). ceva genulhttp://www.pescuit-la-somn.com/c&r.html, unde html-ul c&R era accesat direct din browser, fara link direct catre el. ''''


Bun hai sa zicem ca se face o sectiune ''secreta'' care nu apare in lista pt. utilizatorul obisnuit.
Si sa zicem ca apare un membru nou,care intamplator practica c@R.Intrebari la care te rog sa imi raspunzi punctual..
1.Cum va fi informat utilizatorul'' x'' ca exista o sectiune''secreta'' pe aces forum??
2.Consideri viabila varianta ca un moderator sau admin.-ul sa informeze personal,prin m.p. , fiecare nou user(chiar si pe cei deja inregistrati)despre aceasta optiune..'secreta''??Tu asa ai proceda??
3.Sau poate este mai bine sa fie un anunt,undeva,mic,pitit,care informeaza orice potential user despre aceasta posibilitate??Si daca e asa, nu se ajunge tot acolo unde s-a ajuns acuma??
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

35

sâmbătă, 23. mai 2015, 07:31

attila ai ceva concret,rational ,de discutat la ce am spus??
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

36

sâmbătă, 23. mai 2015, 07:32

Attila, eu zic ca orice forum e un privilegiu si nu un drept, iar in spatele lui sta multa munca, timp si bani investiti. E pe principiul tvului nu iti convine, schimbi canalul. Nu inteleg de ce atata inflacarare, poti discuta si contribui la fel ca pana acum, de ce te-ar deranja ca nu poti accesa o sectiune speciala? Sau mai exact daca esti membru al forumului astuia inseamna ca ai imbratisat si ideea de c&r, e simplu atunci, bagi niste partide anul asta, filmezi eliberari etc si ai acces in acea sectiune...


Intradevar forumul pina la un anumit nivel este un drept,(la inceput atunci cind sint citiva useri si nimeni nu ii baga in seama),cind forumul ia amploare (dupa ce acei useri muncesc si posteaza o gramada de articole) forumul devine un privilegiu,se schimba regulile,se gasesc tot felul de chichite exact ca in politica.
Cu toate ca eu nu am nici un drept sper sa-mi pot exprima parerea fara ca cei mai egal decit egalii :prieteni: sa se supere,forum-ul nu ar trebui sa se politizeze si sa creeze tot felul de partide si partidulete,eu cred ca aceasta comunitate este faina asa cum e de citiva ani si sper sa ramina la fel.


Cata dreptate ai Dorine ! Si ...speranta moare ultima, poate se indreapta !

Pana la urma, pacat de calea pe care o urmeaza si acest forum . A inceput bine, comunitate de oameni adevarati, care apoi a fost , usor, usor acaparata de cei cativa "mai egali" si ...." dar nu stii ca e prohibitie ? ", "dar unde este eliberarea ? ", "dar nu ai vazut ca sfoara de pe marginea barcii a plecat dupa peste cand ai filmat eliberarea ?" si se mai vrea postare de filme si filmulete , nu asa se procedeaza daca vrei intradevar sa incerci o schimbare spre un normal, ptr ca , in definitiv nu poti sa impui ...tot constiinta dicteaza .... pacat de toata munca lui Zoran.

37

sâmbătă, 23. mai 2015, 07:49

Stai linistit GIGI, nu vrea nimeni informatii despre locurile tale de pescuit sau de la tine, nu cred ca a intrebat nimeni pe forum despre un anumit loc de pescuit, este normal sa se vorbeasca in amanunt, daca se doreste, pe privat. Aici este vorba despre altceva . Se pare ca avea mare dreptate DIOGENE prin martie. Nu mai sari pe colegii de forum. Stai in banca ta ca , nu te speli cu tot Timisul si Muresul . Stai bland.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

38

sâmbătă, 23. mai 2015, 08:01

As vrea sa concluzionez ce-am scris ieri in legatura cu sectiunea C&R, pt. claritate:

1. Toti userii acestui forum au aceleasi DREPTURI! C&R este o OPTIUNE pe care forumul NU o poate impune nimanui. Sectiunea in cauza se adreseaza exclusiv pescarilor C&R. Orice utilizator are DREPTUL sa aleaga C&R si sa devina membru acolo sau... nu. :)
Termenii folositi pe ACEST forum am incercat sa-i explicam aici: GLOSAR - termeni de pescuit

2. Sectiunea C&R a fost creata din 2 motive LA FEL DE IMPORTANTE:

- incurajarea postarilor prin indepartarea posibilitatii folosirii necorespunzatoare a informatiilor aflate.
- promovarea C&R, lucru care nu poate fi facut cu sectiuni secrete sau mesagerie privata.

3. Ca orice alta activitate cat de cat complexa, modul de functionare al acestui forum este in permanenta schimbare. Incercam sa corectam cu ajutorul userilor orice problema aparuta insa nicicare din echipa nu este angajat pe acest forum si nici nu are timp liber nelimitat la dispozitie. FACEM ATAT CAT PUTEM!

4. Avem rugamintea sa incercati sa fiti mai putin critici si mai mult constructivi. Daca ceva nu va este pe plac am fi foarte bucurosi sa aflam cum ati face mai bine aceeasi treaba in locul unor "infierari" mai mult sau mai putin justificate. In particular despre aceasta sectiune, cum putem altfel indeplini AMBELE obiective specificate mai sus, la pct.2?
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

39

sâmbătă, 23. mai 2015, 08:35

Costi, 'neata, a spus parca cineva mai sus , puteati face rubrica respectiva , invizibila , ptr ca nu e corect modul in care s-a procedat, si pe cel care il "mirositi " ca este C&R total, sa-i faceti o invitatie si sa va destainuiti. In cazul asta, v-ati rezolvat problema de impartasire intima dar nu mai este un forum deschis tuturor pescarilor de somn .

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

40

sâmbătă, 23. mai 2015, 08:39

Costi, 'neata, a spus parca cineva mai sus , puteati face rubrica respectiva , invizibila , ptr ca nu e corect modul in care s-a procedat, si pe cel care il "mirositi " ca este C&R total, sa-i faceti o invitatie si sa va destainuiti. In cazul asta, v-ati rezolvat problema de impartasire intima dar nu mai este un forum deschis tuturor pescarilor de somn .

Gufisor draga, tu ai citit cu atentie ce-am scris io mai sus sau ai citit pe diagonala numa`? :rizi:
CUM ar putea o sectiune secreta / invizibila sa stimuleze pescarii sa treaca la C&R si astfel sa afle tips&tricks de la sectiunea respectiva?
CUM???
Ce naiba mai oameni buni, ii asa greu de inteles? :)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."