Sie sind nicht angemeldet.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Po

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Forum Pescuit la Somn. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

catfish_master

Fortgeschrittener

  • »catfish_master« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 210

Registrierungsdatum: 17. April 2012

Wohnort: caprino veronese Italia

Beruf: constructii

  • Nachricht senden

1

Sonntag, 3. Juni 2012, 12:28

In locul unde am fost eu vineri noapte, un neamtz si un sarb au scos la mal 4 somni, eu 1 si mi-a atacat carasii de 2 ori, carasii fiind de 1,5 kg nu ia putut lua, este activitate in locul unde am fost ceva de speriat.
<script src='http://img843.imageshack.us/shareable/?i=img1274p.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>
Get Rich or Die Tryin'

Dieser Beitrag wurde bereits 5 mal editiert, zuletzt von »catfish_master« (4. Juni 2012, 07:29)


Zoran

ADMINISTRATOR

Beiträge: 8 041

Registrierungsdatum: 9. Januar 2012

Wohnort: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Nachricht senden

2

Freitag, 8. Juni 2012, 07:03

Po

:apl: ...si la mai mare! Daca folosesti asa pesti mari ca momeala, pune un carlig in fata si 2 ancore (1 in spate si 1 in coada). :ochi:

La ce sistem l-ai prins?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

anem

Super Moderator

Beiträge: 3 275

Registrierungsdatum: 19. Februar 2012

Wohnort: carpi

  • Nachricht senden

3

Freitag, 8. Juni 2012, 08:21

frumos somnul ... bravo ... :bravo:

in care dintre locuri zici ca e atata activitatea? varsarea mincio-ului in po?
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

catfish_master

Fortgeschrittener

  • »catfish_master« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 210

Registrierungsdatum: 17. April 2012

Wohnort: caprino veronese Italia

Beruf: constructii

  • Nachricht senden

4

Freitag, 8. Juni 2012, 19:25

la teleferic, am folosit o montura ce vine cam asa, un ac mic 0,4 care la-m bagat in pestisor, si imediat langa el un ac mare, 0,8 nu mai agat pestele momeala in doua ace la distanta mai mare de 10 cm, ca mi sa intamplat de mai multe ori ca unul dintre ace, sa traseze niste dungi pe somn, niste dungi adanci, daca intelegetzi la ce ma refer, si prefer sa pescuiesc asa, mai sportiv si mai multe sanse pentru peste :)
Get Rich or Die Tryin'

catfish_master

Fortgeschrittener

  • »catfish_master« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 210

Registrierungsdatum: 17. April 2012

Wohnort: caprino veronese Italia

Beruf: constructii

  • Nachricht senden

5

Freitag, 8. Juni 2012, 19:27

in care dintre locuri zici ca e atata activitatea? varsarea mincio-ului in po?

parerea mea este ca nu ar fi bine sa mai dam locurile de pescuit mura-n gura pe forum, se poate lasa un PM cu informatia. C&R
Get Rich or Die Tryin'

anem

Super Moderator

Beiträge: 3 275

Registrierungsdatum: 19. Februar 2012

Wohnort: carpi

  • Nachricht senden

6

Samstag, 9. Juni 2012, 07:28

in care dintre locuri zici ca e atata activitatea? varsarea mincio-ului in po?

parerea mea este ca nu ar fi bine sa mai dam locurile de pescuit mura-n gura pe forum, se poate lasa un PM cu informatia. C&R


:bravo: ... :noroc:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

7

Montag, 11. Juni 2012, 07:45

in care dintre locuri zici ca e atata activitatea? varsarea mincio-ului in po?

parerea mea este ca nu ar fi bine sa mai dam locurile de pescuit mura-n gura pe forum, se poate lasa un PM cu informatia. C&R


Intrun fel ai dreptate, DAR sunt "multe cazuri ", cand respectivii au avut coordonate GPS si tot nu au prins "nimic", deci "numai" localizarea pestilor nu inseamna neaparat si prinderea lor... asta atat pe Dunare si Drava in Ungaria cat si pe Ebro si Po ... coordonatele GPS erau locurile balizelor sau locuri de capturare a somnilor de peste 1,5 m in turele anterioare...

anem

Super Moderator

Beiträge: 3 275

Registrierungsdatum: 19. Februar 2012

Wohnort: carpi

  • Nachricht senden

8

Montag, 11. Juni 2012, 08:56

in care dintre locuri zici ca e atata activitatea? varsarea mincio-ului in po?

parerea mea este ca nu ar fi bine sa mai dam locurile de pescuit mura-n gura pe forum, se poate lasa un PM cu informatia. C&R


Intrun fel ai dreptate, DAR sunt "multe cazuri ", cand respectivii au avut coordonate GPS si tot nu au prins "nimic", deci "numai" localizarea pestilor nu inseamna neaparat si prinderea lor... asta atat pe Dunare si Drava in Ungaria cat si pe Ebro si Po ... coordonatele GPS erau locurile balizelor sau locuri de capturare a somnilor de peste 1,5 m in turele anterioare...


da kzoli, intr-adevar locul nu inseamna si prinderea pestelui dar problema e sa nu fie locul ocupat atunci cand vrei sa mergi la pescuit si te trezesti ca nu ai unde sa arunci un vobler in apa :ochi: ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

dole_junior

Anfänger

  • »dole_junior« wurde gesperrt

Beiträge: 49

Registrierungsdatum: 11. Juni 2012

  • Nachricht senden

9

Montag, 11. Juni 2012, 09:12

Salut anem deunde ewsti?

anem

Super Moderator

Beiträge: 3 275

Registrierungsdatum: 19. Februar 2012

Wohnort: carpi

  • Nachricht senden

10

Montag, 11. Juni 2012, 09:17

Salut anem deunde ewsti?


salutari ... scrie sub avatar :ochi:

eu spre norocul meu nu am parte de aceeasi concurenta pe locuri pentru ca unde merg eu nu se ajunge tocmai usor, dar din cand in cand mai nimeresc pe acolo oameni si nu imi convine mai deloc situatia ... mai ales daca sunt unii care si lasa o gramada de gunoaie in urma lor ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

dole_junior

Anfänger

  • »dole_junior« wurde gesperrt

Beiträge: 49

Registrierungsdatum: 11. Juni 2012

  • Nachricht senden

11

Montag, 11. Juni 2012, 09:19

zoran tu pe apele raului mures pescuiesti?

dole_junior

Anfänger

  • »dole_junior« wurde gesperrt

Beiträge: 49

Registrierungsdatum: 11. Juni 2012

  • Nachricht senden

12

Montag, 11. Juni 2012, 09:21

Anem esti ecologist? aSA trebuie dar tu pe Mures pescuiesti?

anem

Super Moderator

Beiträge: 3 275

Registrierungsdatum: 19. Februar 2012

Wohnort: carpi

  • Nachricht senden

13

Montag, 11. Juni 2012, 09:35

Anem esti ecologist? aSA trebuie dar tu pe Mures pescuiesti?


nu stiu daca sunt ecologist sau nu dar pentru a iti strange gunoiul dupa tine cand pleci dintr-un loc nu trebuie sa ai ecologismul in sange ... ci doar bun-simt :ochi:

nu, nu am pescuit niciodata pe Mures si nu cred ca are rost sa intrebi peste tot de raul Mures ca sa nu facem nebunii cu topicurile :ochi: ... exista un topic dedicat pescuitului pe Mures ... vezi RAUL MURES :bravo:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

rudolf_gogu

Schüler

Beiträge: 82

Registrierungsdatum: 28. März 2012

Wohnort: italia

Beruf: pescar

  • Nachricht senden

14

Mittwoch, 20. Juni 2012, 16:38

In locul unde am fost eu vineri noapte, un neamtz si un sarb au scos la mal 4 somni, eu 1 si mi-a atacat carasii de 2 ori, carasii fiind de 1,5 kg nu ia putut lua, este activitate in locul unde am fost ceva de speriat.
<script src='http://img843.imageshack.us/shareable/?i=img1274p.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>

frumos nea mustazta la ma-i mare. :pescuit:

Zoran

ADMINISTRATOR

Beiträge: 8 041

Registrierungsdatum: 9. Januar 2012

Wohnort: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Nachricht senden

15

Dienstag, 23. Oktober 2012, 20:33

2 din multi somni prinsi saptamana trecuta intr-un camp pe Po, de incepatori-totali :doarecapu: cit de mult face un ghid bun...

Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

anem

Super Moderator

Beiträge: 3 275

Registrierungsdatum: 19. Februar 2012

Wohnort: carpi

  • Nachricht senden

16

Dienstag, 23. Oktober 2012, 22:59

2 din multi somni prinsi saptamana trecuta intr-un camp pe Po, de incepatori-totali :doarecapu: cit de mult face un ghid bun...



saptamana trecuta, incepand de luni noaptea pana pe joi chiar vineri au fost niste conditii de vis de pescuit la somn pe Po. eu din pacate am fost nevoit sa fiu la lucru :nervos:

da, am mai vazut pe mal "pescari" de venea ghidul cu ei, le planta lansetele dupa care pleca si ramaneau "pescarii" pe mal sa bea bere ca poate le-o trage vreun somn. intr-adevar, un ghid bun iti poate garanta aproape 100% o captura imbracata ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

zamfi

Profi

Beiträge: 1 588

Registrierungsdatum: 25. Februar 2012

Wohnort: Pe Mures...

  • Nachricht senden

17

Samstag, 12. Januar 2013, 14:14

@anem

Deci ceva noutati pe la tine? Nu de alta dar s-ar putea sa plec la sfarsitul lunii cateva zile in Italia si sa stiu si eu cu ce sa dau ...ce am de facut :buaaaah: Mai ales ca s-a descoperit un loc la o confluenta a Po cu Tanaro si inca ceva rau ,habar nu am , unde cica pe pereti intr-un birt local ,de pescari ,sunt niste poze impresionante cu tot felul de dihanii...Mi-a spus cumnatu' ca sareau ceva pesti dar nu a prins nimic desi a avut o lovitura intr-un Excalibur ratlin ...Bine asta a fost de Sf.Ioan cand erau 22 de grade la el :doarecapu:

18

Sonntag, 13. Januar 2013, 14:01

..... plec la sfarsitul lunii cateva zile in Italia si sa stiu si eu cu ce sa dau ...ce am de facut .........


ce ma enervezi :nervos:
l'as ca iti spun eu ce ai de facut: - te duci, prospectezi si trasezi locurile de pescuit, instalezi placute cu pescuitul interzis pana la primavara si le spui la aia sa stea calmi ca in primavara o sa vina unii sa le scoata pestele din apa :drac2:

anem

Super Moderator

Beiträge: 3 275

Registrierungsdatum: 19. Februar 2012

Wohnort: carpi

  • Nachricht senden

19

Sonntag, 13. Januar 2013, 16:36

@anem

Deci ceva noutati pe la tine? Nu de alta dar s-ar putea sa plec la sfarsitul lunii cateva zile in Italia si sa stiu si eu cu ce sa dau ...ce am de facut :buaaaah: Mai ales ca s-a descoperit un loc la o confluenta a Po cu Tanaro si inca ceva rau ,habar nu am , unde cica pe pereti intr-un birt local ,de pescari ,sunt niste poze impresionante cu tot felul de dihanii...Mi-a spus cumnatu' ca sareau ceva pesti dar nu a prins nimic desi a avut o lovitura intr-un Excalibur ratlin ...Bine asta a fost de Sf.Ioan cand erau 22 de grade la el :doarecapu:


Zamfi, din pacate nu pot sa iti spun prea multe deoarece in ultimele doua luni am ajuns pe Po doar "in trecere" cand ne intorceam acasa din alte locuri. In perioada rece pescuitul de pe mal pe Po e greu ca naiba pentru ca nu reusesti sa gasesti pestii nici sa stai in cap. Tocmai pe motivul asta momentan am renuntat la a mai merge pe acolo la pescuit si ne facem de cap prin alte locuri unde pestii sunt ceva mai usor de gasit.

Am niste prieteni care mai ies cu barca si ii aud ca mai iau ceva avati dar mult mai putini in conparatie cu anii trecuti. Ei pescuiesc undeva mai sus, pe langa Cremona.

Zonele in care umbli tu nu le cunosc catusi de putin, nu am ajuns inca niciodata pe acolo ... imi pare rau.

ce ma enervezi :nervos:
l'as ca iti spun eu ce ai de facut: - te duci, prospectezi si trasezi locurile de pescuit, instalezi placute cu pescuitul interzis pana la primavara si le spui la aia sa stea calmi ca in primavara o sa vina unii sa le scoata pestele din apa :drac2:


deci sa inteleg ca la primavara se pregateste ceva ... pe cursul inferior sau superior vreti sa ajungeti?
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

zamfi

Profi

Beiträge: 1 588

Registrierungsdatum: 25. Februar 2012

Wohnort: Pe Mures...

  • Nachricht senden

20

Sonntag, 13. Januar 2013, 20:16

Merci anem. Pai o sa vad ce si cum ... Mie sila doar de drumul asta pe timp de iarna :doarecapu:
Legat de primavara sau vara eu am spus ca putem face o Italie ...Ideea este ca eu vreau sa merg la varsarea Tanaro in Po ca imi este mai comod. Sau ,cel mai comod, este sa merg in zona Torino ,pe lac la cumnatu' ,punem corturile ,rupem crapii si sturionii si seara mergem pe Tanaro la somn! 50 km in autostrada nu e chiar asa nasol... Plus ca Tanaro e ca Muresul doar ca mai salbatic si cu mai mult peste ! Sa vedem ce iasa ca am un an cu ceva evenimente in familie si nu fac programari :)

Dar , daca ai tu o propunere mai concreta ...cu cea mai mare placere! Studiem problema , vedem costurile ,ne organizam si decidem pozitiv !

@adiwolf
Stai linistit prietene ca nu e asa simplu cum pare ... 3200 km dus-intors ,iarna , pentru 3-4 zile ...sincer nu ma incanta! Insa daca o sa trebuiasca sa merg pentru alte probleme ...asta e , ma sacrific! :ochi: