Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

101

marți, 14. aprilie 2015, 05:16

Material PVC ai vreo sursa ?


ti-am scris pe MP
scuze, dar am uitat la postul precedent ca sunt interzise link-uri catre magazine - o absurditate din punctul meu de vedere, dar.........asta e jucaria lui Zoran si ne conformam cat putem
pentru cine mai este interesat, intrebati pe gufisor :zambet:


Personal mi se pare o absurditate ca nu vreti sa intelegeti punctul meu de vedere. Si v-am mai scris nu odata, puteti linistit sa treceti numele magazinului, al produsului si pretul acestuia. Cine vrea sa-l caute, sa-si copieze datele si sa-l googlaiasca...

Ia incearca Adi, sa vezi cit e de complicat si ce "enorm" de mult timp iti ia sa-l cauti: :gandesc:

ADEZIV BARCI PNEUMATICE P.U.R (1 litru) - pe adezivi-super la 20 ron
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 14

Membru din: 12. ianuarie 2015

Locație: Fetesti

  • Scrie un mesaj privat

102

miercuri, 15. aprilie 2015, 22:25

multumesc pt. atentie. chiar daca unii critica barcile marca "baracuda" pt. greutatea mare mie personal chiar nu mi se pare. mai bine mai groasa si mai sigura decat sa stau cu frica :)
:prieteni:

103

miercuri, 15. aprilie 2015, 23:57

@ fane
nu m-am plans de greutatea barcii Baracuda (desi in comparatie cu altele, chiar mai bune decat ea, chiar este grea - greutatea ei vine mai ales de la podina rigida de aluminiu), eu m-am plans de calitatea ei !!!

@ zoran
punctul tau de vedere nu il pot intelege pentru ca eu personal am o alta opinie si vad in cu totul altfel lucrurile, dar fiindca ma aflu pe "terenul tau de joaca" ma straduiesc sa respect regulile tale, ceea ce inseamna ca te respect chiar daca unele reguli mi se par absurde :)

104

joi, 16. aprilie 2015, 05:23

Un fost posesor de baracuda, dupa ce a trecut pe zodiac, spunea ca intra mai greu in glisaj pentru faptul ca sunt croite prost. Nu a avut timpnss i se dezlipeasca vreun accesoriu, a dat-o destul de repede

Referitor la cealalta problema, daca te-ai pune in meu, comerciant care plateste pentru a-i aparea numele pe vreun site, nu ti-ar conveni ca numele altora sa apara gratis, nu? Eu un simplu act de comert

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

105

joi, 16. aprilie 2015, 05:51

Referitor la cealalta problema, daca te-ai pune in meu, comerciant care plateste pentru a-i aparea numele pe vreun site, nu ti-ar conveni ca numele altora sa apara gratis, nu? Eu un simplu act de comert

Eh, vezi tu, numai ca eu NU am problema asta... :nunteleg: La mine pe site oricare dintre forumisti poa sa faca reclama gratuit si la fel poate sa dea si nume de alte firme sau shopuri, preturi sau detalii. Am interzis doar linkurile! Iar in semnatura poate fiecare sa se identifice cu pag web personala sau afacerea sa.
Pe alt forum spre exemplu, unde aveam in semnatura "gigafish.ro" (nu era nimica clarificat in reg), am scris si de firele Made in Germany ca merita incercate. Pffoooaaaa... zici ca am dat foc la magazinul si forumul respectivului, ca fac reclama "ascunsa", ca ma baneaza, ca ii distrug afacerile... :soc:
Mi se părea normal pe un forum unde erau postate milioane de linkuri spre cele mai sumbre shopuri din cele mai intunecate colturi ale lumii, unde regulamentul nu prevedea nimica in acest sens, nici despre reclame si nici despre semnaturi, In 2013 au modificat regulamentul...
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

106

joi, 16. aprilie 2015, 20:25

Un fost posesor de baracuda, dupa ce a trecut pe zodiac, spunea ca intra mai greu in glisaj pentru faptul ca sunt croite prost. Nu a avut timpnss i se dezlipeasca vreun accesoriu, a dat-o destul de repede


poti sa explici mai pe larg?! nu am inteles nimic, sincer :gandesc:

Referitor la cealalta problema, daca te-ai pune in meu, comerciant care plateste pentru a-i aparea numele pe vreun site, nu ti-ar conveni ca numele altora sa apara gratis, nu? Eu un simplu act de comert


aici vorbim de forumuri de discutii nu de siteuri de prezentare, sunt doua lucruri distincte si crede-ma ca stiu ce inseamna si cu ce se mananca.
si chiar daca ar fi asa as intelege, dar Zoran spune ca nu este asa !!


Eh, vezi tu, numai ca eu NU am problema asta... La mine pe site oricare dintre forumisti poa sa faca reclama gratuit si la fel poate sa dea si nume de alte firme sau shopuri, preturi sau detalii. Am interzis doar linkurile! Iar in semnatura poate fiecare sa se identifice cu pag web personala sau afacerea sa.
Pe alt forum spre exemplu, unde aveam in semnatura "gigafish.ro" (nu era nimica clarificat in reg), am scris si de firele Made in Germany ca merita incercate. Pffoooaaaa... zici ca am dat foc la magazinul si forumul respectivului, ca fac reclama "ascunsa", ca ma baneaza, ca ii distrug afacerile...
Mi se părea normal pe un forum unde erau postate milioane de linkuri spre cele mai sumbre shopuri din cele mai intunecate colturi ale lumii, unde regulamentul nu prevedea nimica in acest sens, nici despre reclame si nici despre semnaturi, In 2013 au modificat regulamentul...


ti-am spus eu va vedem lucrurile diferit :)
personal as interzice semnaturile care sunt link-uri sau fac trimitere directa la diverse siteuri fie ele personale, de afaceri sau alt gen, pentru ca ar fi foarte clar ca se face acest lucru pentru reclama gratis !!! - este un lucru evident si de netagaduit !
in schimb sa nu pot sa transmit un link unui membru al forumului care m-a intrebat ceva si astfel sa il ajut si pe el si pe ceilalti care poate ar avea nevoie de o astfel de informatie in viitor...........sory, dar este de neinteles pt mine :nu:
in fine, haio sa o lasam draqu moarta in papusoi ca m-am saturat de discutat pe subiectul asta in zadar, sunt opinii si pareri diferite, iar pana una alta respectam curtea in care ne jucam si pe propietarul ei

107

joi, 16. aprilie 2015, 21:17

Baracuda a fost prima lui barca. Atata timp cat a avut-o, a fost cea mai buna barca. Dupa ce a trecut pe zodiac, a vazut ca noua lui barca intea in glisaj mai repede decat baracuda. A tinut-o un an jumate, luata de noua, astfel incat nu a avut timp sa i se dezlipeasca vreun accesoriu, asa cum se intampla cu baracudele dupa vreo 3-4 ani

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

108

joi, 16. aprilie 2015, 21:23

Apai, dupa umila mea parere, Zodiac ii o firma care face barci pneumatice.
Baracuda, Kingfisher, Energofish etc. sunt niste firme care incearca si ele sa faca barci pneumatice... :zambet: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

109

joi, 16. aprilie 2015, 22:07

:rizi: :rizi: :rizi:
apai cam asa este informer

@marian_popescu
cand nu ai termen de comparatie mai evoluat, ai impresia ca detii "the best of the best", problema nasoala este cand treci la un produs superior si constati ca te-ai pacalit singur :doarecapu:
fix asa am patit si eu numai ca mie chiar mi-a trebuit timp sa ma conving cat de prost am fost :zid:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

110

sâmbătă, 18. aprilie 2015, 17:54

Barcile gonflabile sunt o dezamangire, un mare KAKA t! Ce pute si e maro... :nervos:
Urasc barcile gonflabile ... si soarecii. :necajit:


Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

111

sâmbătă, 18. aprilie 2015, 18:08

:rizi: :rizi:
Asta-i barca ta aia mica?
Pai nah, daca in Germania soarecii is protejati de lege... :rizi: .
Io am tinut-o pe a mea umflata in garaj, am impanzit locu` cu tot felu` de curse, otravuri si alte device-uri (la care, fie vorba intre noi, n-am "prins" nimic...:) )... si-a trecut iarna (a 2-a) :bravo:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

112

sâmbătă, 18. aprilie 2015, 18:27

In zone umblate de soareci se tine umflata si curata si multa mancare sau otravuri ptr ei, eventual o pisica cu libertate de miscare in zona respectiva. Asa ajunge orice are sos de peste ...prelata, foaia de cort, cortul, juvelnicul, minciocul, barca.
Zoran, a ta acum e de aluminiu, dar sa stii ca uneori nici fibra nu scapa daca are sos de peste pe ea si e foamete mare ...mai ales cablurile. Am adus din Delta soricei in masina si pana m-am dotat cu o pasta de lipici speciala ptr ei ..le-am dat cateva zile de mancare in masina...sa nu le vina pofta de cabluri electrice.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

113

sâmbătă, 18. aprilie 2015, 18:35

Asa ajunge orice are sos de peste


No vezi Zorane, ca ti-o trebuit sa prinzi peste... daca nu prindeai nimic, ramaneai cu barca... :rizi: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

114

sâmbătă, 18. aprilie 2015, 18:42

..le-am dat cateva zile de mancare in masina...sa nu le vina pofta de cabluri electrice.


Nu-mi trimiti si mie o bucata din ce ai tu in avatar, sa le astampar foamea? :rizi:
2 am prins, unu o fugit afara din garaj, unu nu-l pot prinde... m-o fugarit si pe mine si pe Jacky al meu mai bine de 2 ore prin garaj :doarecapu:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

115

sâmbătă, 18. aprilie 2015, 19:16

Ai vrea tu sa-ti dau marfa japoneza facuta in China ? Nu le place la soricei ...le-a placut doar Delphinul tau...

116

duminică, 19. aprilie 2015, 16:06

tocmai din cauza soriceilor, eu imi tin barca in casa, desumflata si facuta pachet sub scara interioara, dar este un chin sa tot o umfli si sa o faci pachet, de multe ori, in plin sezon troneaza in mijlocul holului de la un weekend la altul, spre disperarea nevestii :bucuros2:

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

117

duminică, 19. aprilie 2015, 17:34

Degeaba fugi dupa el Zoran ca e antrenat. Pune-i o capcana cu ciocolata. Nu va putea rezista. Si ia-ti o portabote in locul gonflabilei. O sa-si rupa dintii in ea. :rizi:

teo pes

Șalău

Răspunsuri: 304

Membru din: 11. februarie 2015

Locație: buzau

Profesia: pescar normal

  • Scrie un mesaj privat

118

duminică, 19. aprilie 2015, 20:26

:doaaamne: koooolaaaaceeee!!!! ...................scule pierdute !!! :nervos: , accidente :doarecapu: ,telasa-n :poza: cand ti-e lumea mai draga !!
VIATA-I GREA DAR TRECE !!!! :bucuros2:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

119

duminică, 19. aprilie 2015, 22:11

Degeaba fugi dupa el Zoran ca e antrenat. Pune-i o capcana cu ciocolata. Nu va putea rezista. Si ia-ti o portabote in locul gonflabilei. O sa-si rupa dintii in ea. :rizi:


Am pus 2 capcane :pauza:

La ambele mi-or furat sunca si nu s-or prins :nunteleg:

Cred ca mai deschidem un forum: Forum-pescuit-la-soareci :rizi:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

MITA

Biban

Răspunsuri: 149

Membru din: 3. aprilie 2015

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

120

duminică, 19. aprilie 2015, 22:15

in capcane nu se prind s-au smecherit soarecii...eu ii prind cu capcane cu lipici special pt soareci...se pune pe unc arton lipiciu ala, si in mijloc mancare...cand calca acolo sa se apropie de mancare, nu mai pleaca :bravo:
"Va pot spune cu precizie cind se termina sezonul clonc-ului : cind va ingheata mana cu care bateti apa ! "

Subiecte asemănătoare