Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

pa00lsc

Șalău

Răspunsuri: 251

Membru din: 12. martie 2014

Locație: Arad

Profesia: Inginer Proiectant

  • Scrie un mesaj privat

21

joi, 26. martie 2015, 12:08

Laurentiu, vorbesti de

Cormoran Seacor Red Deep Mega Jigger 2.10m 100-400g
sau de
Cormoran Big Cat Mega Lifter 2,10m 100-280g ?
Born to fish, forced to work...

22

joi, 26. martie 2015, 17:16

Cormoran Big Cat Mega Lifter 2,10m 100-280g , chiar am fost astăzi sa i-l văd din nou si ramin la aceeași părere este foarte rigid
salut si fir intins

pa00lsc

Șalău

Răspunsuri: 251

Membru din: 12. martie 2014

Locație: Arad

Profesia: Inginer Proiectant

  • Scrie un mesaj privat

23

joi, 26. martie 2015, 18:46

Am fost si eu... intr-adevar e f rigid Big Cat Mega Lifter , am pus mana pe el ... in schimb Seacor Red Deep Mega Jigger e mult mai OK. L-am si luat ... la 180 lei ... si daca il pun la rosii se merita, da chiar imi place de el.. sa vedem cum se si comporta.
Am tras de o janta de aluminiu din garaj :)) n-a pleznit .. se indoaie fain.. parabolic ... rezerva garla dupa ce am ridicat janta de o parte :) ... se simte comod in mana echilibrat ... e dragutel. :bucuros2: peste sa fie
:noroc:
Born to fish, forced to work...

24

joi, 26. martie 2015, 19:05

Sa i-l folosești sănătos
salut si fir intins

pa00lsc

Șalău

Răspunsuri: 251

Membru din: 12. martie 2014

Locație: Arad

Profesia: Inginer Proiectant

  • Scrie un mesaj privat

25

luni, 30. martie 2015, 21:22

Am si testat lanseta, am facut un mic filmulet din exes de zel :P
Am mai testat si Blue Pilk Power pilk-ul de la Cormoran 2.70m 100-250g si Diamant-ul alb din dotare (cel cu imbinarea fara filet) si l-am si distrus in proces. Adica a cedat imbinarea din cupru
Cu dedicatie pt fanii diamant alb :P

Test lansete Cormoran / Diamant alb.ro 6.4kg - YouTube

Ma gandesc ce sa fac cu blank-ul ...sa il pun arac la rosii sau sa ma chinui sa ii pun o imbinare mai solida si inele noi ?
Born to fish, forced to work...

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

26

luni, 30. martie 2015, 21:28

Am si testat lanseta, am facut un mic filmulet din exes de zel :P
Am mai testat si Blue Pilk Power pilk-ul de la Cormoran 2.70m 100-250g si Diamant-ul alb din dotare (cel cu imbinarea fara filet) si l-am si distrus in proces. Adica a cedat imbinarea din cupru
Cu dedicatie pt fanii diamant alb :P

Test lansete Cormoran / Diamant alb.ro 6.4kg - YouTube

Ma gandesc ce sa fac cu blank-ul ...sa il pun arac la rosii sau sa ma chinui sa ii pun o imbinare mai solida si inele noi ?


:bravo:

Acuma da de pamant inca de 10x lanseta, schimba inelele, pune o alta imbinare din inox facuta la strung si ridica 10 kg. Va fi totul ok... cu Cormoranul nu ai nici o sansa sa mai ridici ceva dupa ce o trantesti de pamant!
Cormoranul e bun, sa ai numai grija sa nul lovesti :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

27

luni, 30. martie 2015, 21:40

Ma gandesc ce sa fac cu blank-ul ...sa il pun arac la rosii sau sa ma chinui sa ii pun o imbinare mai solida si inele noi ?

Io recomand varianta "agricola"... sau mi-o dai mie sa-mi fac niste surubelnite nemetalice pt. reglat bobine din ea... :rizi: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

pa00lsc

Șalău

Răspunsuri: 251

Membru din: 12. martie 2014

Locație: Arad

Profesia: Inginer Proiectant

  • Scrie un mesaj privat

28

luni, 30. martie 2015, 21:42

Stiu Zoran ... ma port frumos cu carboanele le asez ca pe puf ... in schimb m-am enervat maxim ca mai ridicasem 5kg cu diamantu si a tinut si 1.4 kg a facut diferenta
Cred ca o sa ma chinui putin si le schimb ambelor Diamante imbinarile, poate le fac cu filet si vedem ce o sa iasa... daca nu ... la rosii
Sau la Costi sa amestece in bobine
Born to fish, forced to work...

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »pa00lsc« (30. martie 2015, 21:54)


29

joi, 9. aprilie 2015, 16:07

Salut stie cineva ce lanseta este cea cu galben pe cotor din videoclipul silure verticale live (cel de11 minute) de pe youtube ? Am incercat sa atasez dar nu merge. Multumesc

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

30

joi, 9. aprilie 2015, 16:55

Salut stie cineva ce lanseta este cea cu galben pe cotor din videoclipul silure verticale live (cel de11 minute) de pe youtube ? Am incercat sa atasez dar nu merge. Multumesc


Ma gandesc ca este ceva de la Black Cat, un model de acuma 2 ani... :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

31

joi, 9. aprilie 2015, 17:41

Unde pot vede modele si preturi de la ei?

32

joi, 9. aprilie 2015, 18:03

In catalogul BlackCat si preturi pe site-ul magazinului online Nipo's(vezi pe google)!

MITA

Biban

Răspunsuri: 149

Membru din: 3. aprilie 2015

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

33

joi, 9. aprilie 2015, 19:42

Salut,as dori sa achizitionez o lanseta low cost pentru pescuit la clonc.Oscilez intre WFT Never Crack Catfish Boat LTC 2.10m 250-1000g
Pai nush la ce te referi tu prin low cost...dar WFT Boat asta ...probabil e unul din cele mai puternice lansete din lume(pt clonc/somn), ah ca mai sunt altele care costa de 10 ori ( cum am vazut un berkley de somn cika cu 80-200 actiune, costa 2500 Lei, doar ca era din materialul lui peste super usor,dar la fel de usor si se rupea comparat cu un nevercrack cred), dar nu ofera nimic in plus, mai strong de atata nu cred, calitate finisare, tot pe acolo.Sa nu uitam ca WFT a cumparat de la PENN (pt Europa) dreptul de a fabrica anumite chestii, si inloc sa coste 120 EUro PENN Nevercrack, acum ii spune WFT Nevercrack si costa 50 E, dar e acelasi batz.
"Va pot spune cu precizie cind se termina sezonul clonc-ului : cind va ingheata mana cu care bateti apa ! "

34

vineri, 10. aprilie 2015, 22:00

In catalogul BlackCat si preturi pe site-ul magazinului online Nipo's(vezi pe google)!

Nu pot gasi nici catalogul si nici magazinul cand caut imi da tot felul de nebunii de la pisici negre pana la biserici si flori :gandesc:

35

vineri, 10. aprilie 2015, 22:47

In catalogul BlackCat si preturi pe site-ul magazinului online Nipo's(vezi pe google)!

Nu pot gasi nici catalogul si nici magazinul cand caut imi da tot felul de nebunii de la pisici negre pana la biserici si flori :gandesc:

Ti-am trimis pe privat!

36

sâmbătă, 11. aprilie 2015, 01:31

Multumesc Florin am descarcat catalogul si am vazut ceva dar cam piperate mai ales ca trebuie platit si transport dar am gasit un magazin in tara care are Never Crack Heavy Spin 2.10m 100-400g pana in 200lei apare ca e pe stoc ce parere aveti?

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

37

sâmbătă, 11. aprilie 2015, 05:37

Multumesc Florin am descarcat catalogul si am vazut ceva dar cam piperate mai ales ca trebuie platit si transport dar am gasit un magazin in tara care are Never Crack Heavy Spin 2.10m 100-400g pana in 200lei apare ca e pe stoc ce parere aveti?

Personal mi se pare cam moale! Sunt pescari caarora chiar si Bigfish-ul de 600 gr li se pare prea moale. Fiecare are alte preferinte.
Aici, la shopul partener gasesti si Black Cat: Lansete Somn
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

MITA

Biban

Răspunsuri: 149

Membru din: 3. aprilie 2015

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

38

sâmbătă, 11. aprilie 2015, 05:55

Personal mi se pare cam moale! Sunt pescari caarora chiar si Bigfish-ul de 600 gr li se pare prea moale
Atunci sa incerce Catfish Boat? 250-1000..daca tot dau din barca :doaaamne: ..e cu 20 lei mai scump ca Big FIsh...sa nu mai zic de inelele, special pt fire textile
"Va pot spune cu precizie cind se termina sezonul clonc-ului : cind va ingheata mana cu care bateti apa ! "

39

sâmbătă, 11. aprilie 2015, 13:56

Eu am UniCat New Age Vertical de 1,7m dintr-o bucata,inca n-am apucat sa o pescuiesc dar din ce mam jucat cu ea prin curte pot zice ca e mijto rau...cred ca se comporta ca cea din videoclipul silure vertical live ...este slim,destul de rigida pe varf si in tensiune are o actiune parabolica !Am ridicat 7litri de apa fara probleme!

Acest răspuns a fost de 2 ori editat, ultima oară de »Trif Florin« (11. aprilie 2015, 14:05)


Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

40

sâmbătă, 11. aprilie 2015, 19:33

Are de vanzare junior9007 Shimano Vengeance excelente. Lansete clonc sau stationar din barca (crap, somn) :ochi: