Sie sind nicht angemeldet.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Forum Pescuit la Somn. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

81

Donnerstag, 5. März 2015, 17:52

Am cantarit-o si are 360 grame. Azi am facut un test cu 6 kg. Frana la maxim pe un penn 560. Sa vad cum pun clipul..

Zoran

ADMINISTRATOR

  • »Zoran« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 8 041

Registrierungsdatum: 9. Januar 2012

Wohnort: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Nachricht senden

82

Donnerstag, 5. März 2015, 18:27

Am cantarit-o si are 360 grame. Azi am facut un test cu 6 kg. Frana la maxim pe un penn 560. Sa vad cum pun clipul..

Vezi ca ti se indoaie imbinarea! Nici io n-am crezut initial, dar la un test cu 6,5 kile, am reusit 2 sa indoi. Si un alt coleg de forum a indoit una... :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Beiträge: 140

Registrierungsdatum: 27. Mai 2012

  • Nachricht senden

83

Donnerstag, 5. März 2015, 19:05

Chiar nu merita, oricat de ieftine ar fi, mai ales intr-un pescuit in care te poti intalni cu situatii exceptionale, ba mai mult...le visezi si noaptea
Am si eu ceva din fibra plina, dar este dintr-o bucata. Si nici scumpa nu e, cam 80 de lei. Plus ca e testata. Nu de mine. Dar uitati-va la clipurile lui Deiu

pa00lsc

Fortgeschrittener

Beiträge: 251

Registrierungsdatum: 12. März 2014

Wohnort: Arad

Beruf: Inginer Proiectant

  • Nachricht senden

84

Donnerstag, 5. März 2015, 19:42


Nu stiu , poate alt model sau alta lungine ( am incercat in magazin de 2,7 si 3 si sunt moi cu draci ), asta, la 2,10 am pus 5 kg pe ea si nu e chiar cum spui, mandrina are protectie de plastic si nu zgaraie mulineta, inelele nu sunt din ceramica si are 360 grame. Nu stiu daca se cojeste dar nu mi se pare coatingul de pe ea diferit de alte lansete chiar compozit , la prima vedere..Am sa vad cum se comporta la soare. Nu o ridic in slavi, am spus doar ca parca nu seamana cu cele descrise mai sus in subiect. Probabil sunt mai multi producatori chinezi. Totusi cred ca pana pe la somn de 20 kg face fata cu brio. O incerc anul asta cu pluta culisabila din barca.
De 2,7 am luat eu. Am exagerat cu varful ca atinge mandrina evident, dar mult nu lipseste.
Posibil sa fie si ceva chinezarie, am gasit-o intamplator la unul pe olx, nu avea nimic de a face cu pescuitul tot ce avea el acolo la vanzare in afara de diamantele astea.
Oricum e identica cu cea din ultimele poze puse (fara imbinare cu filet)
cand ajung la garaj o sa fac niste poze cu coatingul care se beleste
Born to fish, forced to work...

pa00lsc

Fortgeschrittener

Beiträge: 251

Registrierungsdatum: 12. März 2014

Wohnort: Arad

Beruf: Inginer Proiectant

  • Nachricht senden

85

Donnerstag, 5. März 2015, 19:44

Nu stiu de ce s-a postat de 2 ori ... ceva FATAL EROR nush ce :nunteleg:
Born to fish, forced to work...

sorinhc

Anfänger

Beiträge: 22

Registrierungsdatum: 5. Dezember 2014

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

86

Freitag, 6. März 2015, 08:34

Am o fibră plină de 3 m, este într-adevăr grea dar este supe. Am lansat cu ea plumb de 300g, nu știu ce-or greșit de o ieșit așa buna. Aproape am ridicat cu ea 10kg.

Salut!

Vorbesti de cea alba sau transparenta? Diamant Alb sau altceva ? Cu prindere pe filet sau doar mufare?

ovidiu

Profi

Beiträge: 811

Registrierungsdatum: 24. Februar 2012

Wohnort: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Nachricht senden

87

Freitag, 6. März 2015, 12:30

Am cumpărat-o prin 2010, este roşie cu mufare şi vârf subţire.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

sorinhc

Anfänger

Beiträge: 22

Registrierungsdatum: 5. Dezember 2014

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

88

Freitag, 6. März 2015, 15:08

Am cumpărat-o prin 2010, este roşie cu mufare şi vârf subţire.
Pune o poza daca poti ????

ovidiu

Profi

Beiträge: 811

Registrierungsdatum: 24. Februar 2012

Wohnort: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Nachricht senden

89

Montag, 9. März 2015, 06:35

Încerc să pun săptămâna asta. Am vrut să mai iau una dar n-am mai văzut modelul ăla.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

ovidiu

Profi

Beiträge: 811

Registrierungsdatum: 24. Februar 2012

Wohnort: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Nachricht senden

90

Mittwoch, 11. März 2015, 06:47

Salut şi bucuraţi-vă de natură.

91

Freitag, 3. April 2015, 19:32

Cum se scoate mufa de la diamant ? Se incalzeste sau la rece ?

pa00lsc

Fortgeschrittener

Beiträge: 251

Registrierungsdatum: 12. März 2014

Wohnort: Arad

Beruf: Inginer Proiectant

  • Nachricht senden

92

Freitag, 3. April 2015, 21:59

e lipita cu epoxy.
Eu am taiat-o cu un disc de dremel pana a ramas subtire de tot si am bagat o surubelnita si am desfacut-o
Born to fish, forced to work...

Ähnliche Themen