Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

sorinhc

Oblete

Răspunsuri: 22

Membru din: 5. decembrie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

81

luni, 2. martie 2015, 07:32

Salutare !

Seara pe la ora 21 am trimis pe e-mail la CL si a doua zi la ora 14:00 am primist PG-ul pt CL. Felicitari pt rapiditate ! Adresa de email unde se trimit actele scanate + cerere este: ijpf.giurgiu@mai.gov.ro
Pt Giurgiu adresa este: ijpf.giurgiu@mai.gov.ro

Modelele de cereri le gasiti AICI

:noroc:

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

82

marți, 3. martie 2015, 13:58

Dar PG-ul de la Giurgiu, l-ai primit?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

sorinhc

Oblete

Răspunsuri: 22

Membru din: 5. decembrie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

83

miercuri, 4. martie 2015, 12:47

Dar PG-ul de la Giurgiu, l-ai primit?

Da, am primit.

SorinM

Biban

Răspunsuri: 80

Membru din: 23. martie 2014

Locație: Timis

  • Scrie un mesaj privat

84

miercuri, 4. martie 2015, 15:38

Pentru CS - Oravita se poate obtine PG din nou pe mail ( au reinoit contractul pentru internet) -- ijpfcaras@clicknet.ro

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

85

miercuri, 4. martie 2015, 22:56

Dar pentru Tulcea!? Nimic? Nici PG, nici altceva, permise!?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

86

joi, 5. martie 2015, 06:38

Pentru PG-ul de Caras-Severin trebuie trimis carnetul de membru al unei asociatii, prin posta, deoarece viza este sub forma unui autocolant care trebuie aplicat pe carnet,

Asa era pana anul trecut... anul asta am primit viza de CS si TM sub forma unei foi stampilate... :nunteleg: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

87

joi, 5. martie 2015, 07:17

Pentru PG-ul de Caras-Severin trebuie trimis carnetul de membru al unei asociatii, prin posta, deoarece viza este sub forma unui autocolant care trebuie aplicat pe carnet,

Asa era pana anul trecut... anul asta am primit viza de CS si TM sub forma unei foi stampilate... :nunteleg: .


Asta inseamna ca de la anul se pot cere si online?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

88

joi, 5. martie 2015, 07:43

Asta inseamna ca de la anul se pot cere si online?

Cerutu` n-o fost niciodata interzis... cu primitu` am stat mai rau... :rizi: .
De la anul probabil am sa trec si eu pe varianta cu fax-ul sau email-u` sau... e mai la indemana.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 496

Membru din: 27. noiembrie 2013

Locație: Timisoara

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

89

joi, 5. martie 2015, 10:06

:salut: Am inteles ca ajvps timis iti da pe loc pg daca iti vizezi permisul la ei :nunteleg:
"Prostul întâi o croieşte, apoi o gândeşte."

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

90

joi, 5. martie 2015, 10:10

Am inteles ca ajvps timis iti da pe loc pg daca iti vizezi permisul la ei

Cand mi-am vizat eu carnetu` la ei, in ianuarie, nu era asa ceva... si sincer ma cam indoiesc ca o primit AJVPS-u` drepturi d-astea... :nunteleg: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Nelutu

Biban

Răspunsuri: 126

Membru din: 11. septembrie 2012

Locație: Timisoara

Profesia: Mecanic intretinere si mentenanta

  • Scrie un mesaj privat

91

joi, 5. martie 2015, 10:42

Nu AJVPS-ul iti da pe loc viza ci Banatul, pe toate 3 jud., sub forma "este vizat cf. tabelului trimis la Politia De Frontiera ...", sau ceva de genul asta suna. Din cate am inteles, fac un tabel cu toti pescarii care doresc viza, acest tabel este trimis la Politiile de Frontiera din fiecare judet si este vizat " la gramada" :zambet:

Răspunsuri: 496

Membru din: 27. noiembrie 2013

Locație: Timisoara

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

92

joi, 5. martie 2015, 18:09

:nunteleg: Asa mi-a spus Cristi ca a facut permisul la ajvps si ca Banatul a pierdut dreptul de a pescui pe dunare si pe restul apelor ca i-a arata cei de la ajvps o hartie cum ca a castigat procesul si Banatul nu mai are drepturi decat pe ianova si dumbravita..eu o sa merg pana la ei sa ii intreb ca sunt membru la Banatu de 5 ani si nu m-as muta doar din cauza unor povesti... :nunteleg:
"Prostul întâi o croieşte, apoi o gândeşte."

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

93

joi, 5. martie 2015, 18:16

:nunteleg: Asa mi-a spus Cristi ca a facut permisul la ajvps si ca Banatul a pierdut dreptul de a pescui pe dunare si pe restul apelor ca i-a arata cei de la ajvps o hartie cum ca a castigat procesul si Banatul nu mai are drepturi decat pe ianova si dumbravita..eu o sa merg pana la ei sa ii intreb ca sunt membru la Banatu de 5 ani si nu m-as muta doar din cauza unor povesti... :nunteleg:

Darius, io zic sa nu mai crezi ce-ti zic toti... pescarii. :rizi:
In primul rand o asociatie nu poate sa-si piarda dreptul de pescuit, eventual membri ei pot asta.
In al 2-lea rand, pe Dunare are dreptul sa pescuiasca orice pescar cu PERMIS ANPA si asta nu depinde daca ii inscris la Banatul, la AJVPS sau la niciuna.
Ca Banatu` n-a luat ape in administrare ca unii d-acolo au vrut sa fie "altfel", aia-i alta treaba si n-are legatura cu Dunarea.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Răspunsuri: 496

Membru din: 27. noiembrie 2013

Locație: Timisoara

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

94

joi, 5. martie 2015, 18:20

Sincer si mie mi-sa parut ca nu are cum sa fie chiar asa de simplu dar ....
"Prostul întâi o croieşte, apoi o gândeşte."

95

joi, 5. martie 2015, 21:18

Asa mi-a spus Cristi ca a facut permisul la ajvps si ca Banatul a pierdut dreptul de a pescui pe dunare si pe restul apelor ca i-a arata cei de la ajvps o hartie cum ca a castigat procesul si Banatul nu mai are drepturi decat pe ianova si dumbravita
Darius, sunt fff curios de "detaliile" detinute de prietenul tau Cristi .Am o rugaminte la tine-daca "poate" sa "dezvolte" prietenul tau Cristi :buaaaah: -ce si cum a pierdut Banatu si ce a castigat AGVPS-ul?....., cred ca sunt multi curiosi pe-aici..... :gandesc:
:noroc:

cristiV

Biban

Răspunsuri: 59

Membru din: 29. februarie 2012

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

96

vineri, 6. martie 2015, 05:50

am permis vizat la APS si asa este, iti da pe loc viza pe toate 3 jud.sub forma : este vizat cf. tabelului trimis la Politia De Frontiera, dar se plateste 5lei

SorinM

Biban

Răspunsuri: 80

Membru din: 23. martie 2014

Locație: Timis

  • Scrie un mesaj privat

97

vineri, 6. martie 2015, 07:46

Pe loc nu cred ca ti-l da.Din cate stiu inainte de avizare se fac cateva verificari asupra persoanei care-l solicita ( cazier, probleme cu legea.....)
Am permis vizat doar de ANPA ( cost 30 ron).PG-uri obtinut anul trecut prin doua mailuri , anul asta un mail si un fax - .
Cat despre asociatii (ar trebui deschis alt topic) cred ca-si iau banu de pomana. Am auzit amenintari ca daca ne prind pe apele concesionate (ex. Timis...)_ fara sa fi platit taxa de membru ne vor amenda. :zambet:

98

vineri, 6. martie 2015, 10:24

La Tulcea ti-l da in 3 min, depui cererea si actele si in 2 min iti completeaza formularul , semnat , parafat, doar ca trebuie sa te duci la ei la poarta. Nu am auzit sa ti-l puna pe mail. Il poti lua si cu ANPA sau cu ABRDD.

SorinM

Biban

Răspunsuri: 80

Membru din: 23. martie 2014

Locație: Timis

  • Scrie un mesaj privat

99

vineri, 6. martie 2015, 11:13

M-am exprimat gresit. Pe loc nu cred ca ti-l da asociatia..Frontieristi dupa verificare (3 min sau cateva zile..) ti l vor da. Ex. Miercuri la Oravita 2 ore e la depunere, se rezolva si mai repede dar , nu era cine sa semneze pg

100

vineri, 6. martie 2015, 11:18

La Galati e in 2 saptamani . Aia nu se schimba niciodata...