Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »catfish_master«

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

1

joi, 19. aprilie 2012, 12:34

Cel mai mare somn: am o foarte mare nelămurire...

de cand ma stiu, caut cel mai mare somn prins vreodata, date concrete, poze orice, dar macar sa il vad, sa vad si eu cel mai mare somn care sa prins vreodata. ma puteti ajuta in acest sens. ?????????? am gasit 113 kg maximum, in revista aventuri la pescuit ! :gandesc:
Get Rich or Die Tryin'

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

2

joi, 19. aprilie 2012, 13:19

la o cautare rapida uite aici unul mai mare: Somn ...
prins in Po ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

  • Autorul acestui subiect este »catfish_master«

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

3

joi, 19. aprilie 2012, 18:32

sa fie asta cel mai mare ? daca e, bravo lor, dar nu as crede
Get Rich or Die Tryin'

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

4

joi, 24. mai 2012, 09:04

sa fie asta cel mai mare ? daca e, bravo lor, dar nu as crede


nu stiu daca o fi cel mai mare sau nu ... eu l-am gasit la o cautare rapida pe net fara sa insist prea mult ... tot ce se poate sa fie mai mari si nu vad nici un motiv pentru care nu ar fi ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

rooney

Biban

Răspunsuri: 139

Membru din: 22. aprilie 2012

Locație: satu mare

  • Scrie un mesaj privat

5

joi, 24. mai 2012, 09:13

cum de nu l-ai gasit pe cel de 135kg prins pe po de doi maghiari?este in super pescar.

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

6

joi, 24. mai 2012, 09:40

cum de nu l-ai gasit pe cel de 135kg prins pe po de doi maghiari?este in super pescar.


pai cel din link-ul de mai sus are 265 cm si 149 Kg ... deci il depaseste pe cel pescuit de maghiarii aia ... si s-au prins si somni mai mari atat ca cei care ii prind nu apar prin reviste si nici nu prea cauta publicitate pe net :bravo:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

  • Autorul acestui subiect este »catfish_master«

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

7

joi, 24. mai 2012, 12:31

la asta ma refer anem, e simplu sa cautzi pe google si gata una doua ai gasit pestele, eu sunt sigur ca exista ceva exemplare capitale la superlativ, capturate, eu astia as vrea sa ii vad.
Get Rich or Die Tryin'

masivul

Oblete

Răspunsuri: 41

Membru din: 8. mai 2012

Locație: Cluj Napoca Romania

Profesia: intreprinzator

  • Scrie un mesaj privat

8

joi, 24. mai 2012, 16:23

Fara sa am dovezi,din citite stiu ca la inceputul secolului trecut nu erau rare exemplarele de peste 200 kg prinse in Ungaria,zona Visegrad...
Am mai auzit ca ar fi prins pe Volga niste muncitori un somn de 400 kg,in timp ce cu ceva utilaje lateau un canal....o fi basme,o fi realitate,nu stiu...dar tot acest motiv ma mina si pe mine la somni....exemplarul capital :drac2:

  • Autorul acestui subiect este »catfish_master«

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

9

joi, 24. mai 2012, 18:49

exista recordul in guinnes book ? ac eu am cautat si nu am gasit :P
Get Rich or Die Tryin'

Subiecte asemănătoare