Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

41

vineri, 12. decembrie 2014, 20:01

Felicitari pentru initiativa! :bravo:
Semnat,distribuit.
Traiasca Sibiul! :bucuros2:
:noroc:

Răspunsuri: 18

Membru din: 13. octombrie 2014

Locație: izbiceni,Olt

  • Scrie un mesaj privat

42

vineri, 12. decembrie 2014, 20:05

Semant si distribuit!!!!
Multumim pentru initiativa!!!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

43

vineri, 12. decembrie 2014, 20:34

O distribui si eu prin contul de Facebook al sotiei!
P.S. As mai fi avut o precizare, anume, ca eu nu as interzice pescuitul sportiv, mai ales C&R, nici macar in timpul prohibitiei, din doua motive principale, primul este ca eu m-am vazut mai mult de 4 pesti prinsi in perioada de "bataie", cum s-ar spune, cand vrei sa mergi "pe acoperis" dupa mate, mergi cu burta plina, oricum, nu-ti mai arde de mancare, ci de altceva, iar al doilea este ca prin prezenta pescarilor, mai ales C&R, dar nu numai, sunt deranjati "electricienii" si braconierii, pentru ca, mai ales de cativa ani, de cand cu telefoanele cu camera foto, au vazut, probabil, ca se inmultesc si cei care ii filmeaza si fac reclamatii!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

44

vineri, 12. decembrie 2014, 20:44

Cei care inca mai aveti ceva de spus cu privire la drepturile voastre, va rog like and share :
https://www.facebook.com/notes/carol-sta…867511326604359

Te deranjeaza daca postez link-ul si pe alte site-uri? Voi face precizarea ca citez pe altcineva, cum am mai facut si cu alte ocazii!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

pa00lsc

Șalău

Răspunsuri: 251

Membru din: 12. martie 2014

Locație: Arad

Profesia: Inginer Proiectant

  • Scrie un mesaj privat

45

vineri, 12. decembrie 2014, 22:41

Am semnat si eu, in mare parte sunt de acord cu cele mentionate
Nu stiu ce se va intampla daca ne iau in serios si ne pun prohibitie la somn pana in august. Va fi un caz de genul... ai grija ce iti doresti ca s-ar putea implini :bravo:
Sigura problema reala ar fi ca toata lumea "va da la ce e deschis" tot timpul anului
.S. As mai fi avut o precizare, anume, ca eu nu as interzice pescuitul sportiv, mai ales C&R, nici macar in timpul prohibitiei,
evergreen ... daca ar fi asa s-ar da toti CNR-isti
Born to fish, forced to work...

  • Autorul acestui subiect este »kingofbeasts«

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

46

sâmbătă, 13. decembrie 2014, 02:11

Cei care inca mai aveti ceva de spus cu privire la drepturile voastre, va rog like and share :
https://www.facebook.com/notes/carol-sta…867511326604359

Te deranjeaza daca postez link-ul si pe alte site-uri? Voi face precizarea ca citez pe altcineva, cum am mai facut si cu alte ocazii!

poti sa postezi unde doresti fara nici o precizare de provenienta si fara vreo forma de citare :ochi: ba chiar te rog sa faci asta :bucuros: e valabil pentru toata lumea .
Tot ceea ce pot sa fac eu voi face, daca nu pot o sa cer sprijin si daca nici asa nu merge ... s-ar putea sa fim in situatia de a redescoperi valoarea credintei si a rugaciunii (nu ca acum sau in general ne-ar strica).
Pe moment nu pot decat sa multumesc tuturor celor ce au raspuns prezent si care constientizeaza ca agonia lunga = moarte sigura (iar noi suntem de mult in agonie).

  • Autorul acestui subiect este »kingofbeasts«

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

47

sâmbătă, 13. decembrie 2014, 02:14

Felicitari pentru initiativa! :bravo:
Semnat,distribuit.
Traiasca Sibiul! :bucuros2:
:noroc:

E doar un prim pas si probabil cel mai usor . Sa traiasca toata lumea si mai ales pestii :zambet: :ochi:

Răspunsuri: 496

Membru din: 27. noiembrie 2013

Locație: Timisoara

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

48

sâmbătă, 13. decembrie 2014, 04:01

:bucuros2: prezent cu semnatura :prieteni: :relax:
"Prostul întâi o croieşte, apoi o gândeşte."

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

49

sâmbătă, 13. decembrie 2014, 05:01

Nu stiu ce se va intampla daca ne iau in serios si ne pun prohibitie la somn pana in august. Va fi un caz de genul... ai grija ce iti doresti ca s-ar putea implini ...


Salut Paul, nu prea cred ca vor pune prohibitie pe august la somn. Daca se reuseste ceva, atunci vom fi bagati in seama, si vom putea face si alte propuneri. De ex somnul este un peste care nici cum nu se poate starpi. Chiar daca scoti tot ce-i mare, raman inca foarte multi pesti micuti care cindva vor creste si se vor inmulti. In afara de asta, somnu' nu mananca pe perioada depunerii, timp de aproape 2 saptamani este ocupat cu alte "probleme serioase" :zambet:

...
Sigura problema reala ar fi ca toata lumea "va da la ce e deschis" tot timpul anului


Daca vor vedea si ei o problema in asta, va trebui sa reacrioneze altfel: amenzi mai mari, controale si pedepse aplicate! Nu sa inchida complet pescuitul pe 60 zile. Crezi ca asa, cind e inchis complet, nu se braconeaza?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

50

sâmbătă, 13. decembrie 2014, 08:13

Nu ma asteptam, mi s-a inchis topic-ul cu petitia, dincolo, la "tiz-ul"... :nervos: ... :zid: ...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

51

sâmbătă, 13. decembrie 2014, 08:23

Nu ma asteptam, mi s-a inchis topic-ul cu petitia, dincolo, la "tiz-ul"... :nervos: ... :zid: ...


Unde? :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

52

sâmbătă, 13. decembrie 2014, 12:18

Nu ma asteptam, mi s-a inchis topic-ul cu petitia, dincolo, la "tiz-ul"... :nervos: ... :zid: ...


Unde? :gandesc:


Pescuitul._o!
Zoran, mai am o sugestie, o scriu la topic-ul de profil! Oricum, sa ne gandim si sa va ganditi sa fie eliminate sau modificate toate restrictiile care sunt semnalate, pentru ca ceea ce se intampla dincolo este de un prost gust si de o penibilitate comunistoida rara!
Am deschis prima data topic-ul "Petitie prohibitie 2015", in care n-am postat decat link-ul si precizarea ca am preluat-o de la un coleg de pe un alt forum, si am specificat faptul ca este liber fiecare sa caute sau nu petitia respectiva, dupa cum este la fel de liber fiecare sa semneze sau nu! Drept raspuns, mi se inchide topic-ul si mi se trimite un mesaj privat in care mi se explica faptul ca trebuia sa ii contacteze initiatorul petitiei, sa le ceara acordul, ca in petitie nu se recunosc autoritatea si drepturile de reprezentare ale asociatiilor si organizatiilor cu care discuta reprezentantii statului, probabil, implicit si ei(pescuitul._o), si bla-bla-bla, ca sa n-o mai lungesc! Mai am un motiv, pentru care mai deschid un topic, pentru care voi incerca sa fac si o reclamatie...sau...mai multe... :zambet: ...nu sunt un reclamagiu...cel putin...nu eram...dar...m-am saturat sa abuzeze aproape toti de rabdarea mea si de bunul meu simt...si sa mi se incalce drepturile...si sa stau ca mortul...ca majoritatea...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

53

sâmbătă, 13. decembrie 2014, 13:34

:rizi:
Am deja cativa ani cred de cand am gatat-o cu "aia" ! Este cel mai ciudat forum din cate am cunoscut .Bine ,omul vroia sa faca si niste bani ,a avut un mod aparte de a capta interesul pescarilor si apoi ...In fine, personal ma simt mult mai bine de cand nu am "pus" piciorul pe acolo! In fond ,nu te obliga nimeni sa intri acolo...Stima.

  • Autorul acestui subiect este »kingofbeasts«

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

54

sâmbătă, 13. decembrie 2014, 14:44

Culmea e ca am si eu cont acolo dar ca si Zamfi , am "uitat " de el de-o bucata de vreme :relax: o sa ma gandesc daca le scriu sau nu :gandesc: de fapt, in numele distractiei pe measjeria privata s-ar putea s-o fac :bucuros:

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

55

sâmbătă, 13. decembrie 2014, 17:12

Pe site-ul ala este promovat pescuitul in bazine private. Pentru acel site, ma refer la proprietar, daca s-ar putea opri pescuitul pe natural 367 zile pe an ar fi extraordinar de exceptional de fantastic.
Dati share pe feisbuci si se duce vestea existentei acestei petitii. Eu am sharuit si o voi face in continuare cam la 2 zile distanta sa nu-i "stresez" pe "prietenii mei.Oricum la cei 60 se semnatari de pana acum=> un interes relativ scazut => nu le pasa sau nu cred intr-o rezolvare a problemei.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

56

sâmbătă, 13. decembrie 2014, 20:19

Pe site-ul ala este promovat pescuitul in bazine private. Pentru acel site, ma refer la proprietar, daca s-ar putea opri pescuitul pe natural 367 zile pe an ar fi extraordinar de exceptional de fantastic.
Dati share pe feisbuci si se duce vestea existentei acestei petitii. Eu am sharuit si o voi face in continuare cam la 2 zile distanta sa nu-i "stresez" pe "prietenii mei.Oricum la cei 60 se semnatari de pana acum=> un interes relativ scazut => nu le pasa sau nu cred intr-o rezolvare a problemei.

Am uitat sa precizez ca azi am semnat-o si eu, am mai trimis si link-ul pe la cine am putut, acum, o pun pe sotie sa intre pe Facebook! Apropo, sper ca se si poate vedea cine a semnat-o!
P.S. Speranta moare ultima! Dar, din nefericire, aproape ca nu se mai poate face ceva la noi fara manipulare...apropo de presupusa trezirea recenta romanilor...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

57

sâmbătă, 13. decembrie 2014, 20:24

:rizi:
Am deja cativa ani cred de cand am gatat-o cu "aia" ! Este cel mai ciudat forum din cate am cunoscut .Bine ,omul vroia sa faca si niste bani ,a avut un mod aparte de a capta interesul pescarilor si apoi ...In fine, personal ma simt mult mai bine de cand nu am "pus" piciorul pe acolo! In fond ,nu te obliga nimeni sa intri acolo...Stima.

Si cum ramane cu speranta... :rizi: ...? Din nefericire pentru mine, am mai sperat in ceea ce-i priveste...in van...dupa cat se pare... :ochi: ...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

cristiV

Biban

Răspunsuri: 59

Membru din: 29. februarie 2012

Locație: Timisoara

  • Scrie un mesaj privat

58

sâmbătă, 13. decembrie 2014, 20:39

semnat, o speranta in plus :bravo:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

59

sâmbătă, 13. decembrie 2014, 20:42

:rizi:
Am deja cativa ani cred de cand am gatat-o cu "aia" ! Este cel mai ciudat forum din cate am cunoscut .Bine ,omul vroia sa faca si niste bani ,a avut un mod aparte de a capta interesul pescarilor si apoi ...In fine, personal ma simt mult mai bine de cand nu am "pus" piciorul pe acolo! In fond ,nu te obliga nimeni sa intri acolo...Stima.

Si cum ramane cu speranta... :rizi: ...? Din nefericire pentru mine, am mai sperat in ceea ce-i priveste...in van...dupa cat se pare... :ochi: ...

Speranta ? Hmmm....E o mare c...ca toata lumea traieste cu ea! :rizi: Si desi se spune ca moare ultima, pentru baietii aia e putreda demult... :drac:

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

60

sâmbătă, 13. decembrie 2014, 23:02

Din nefericire, se pare ca speranta este cam direct proportionala cu numarul celor cate mai incearca sa razbata, sa se lupte...iar dupa cat de putini se vad, spune multe despre romani...ce sa mai spuna, atunci, chinezii...daca li se par conditiile de la noi drept lux, fata de ceea ce aveau de umde au plecat...nu numai lipsa de speranta, cat un dezinteres si o indolenta greu de regasit in alte parti ale lumii...pana in momentul cand pateste individul ceva...atunci...brusc...isi aduce aminte ca si greierele...ca in fiecare an vine si iarna...la noi...si la propriu...si la figurat...pacat...ca se "rromm-anizeaza" si nemtii, in loc sa ne "nemti-ficam" noi...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Subiecte asemănătoare