Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

2 741

joi, 27. noiembrie 2014, 20:36

frumos frumos Zamfi :apl: , cum n-am mai fost la pescuit de 12 zile imi fierb mainile de pofta.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

2 742

joi, 27. noiembrie 2014, 21:13

:apl: Frumoasa tare povestirea ta Zamfi, sper sa ajung si eu vreodata in Delta.

Răspunsuri: 119

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Ing

  • Scrie un mesaj privat

2 743

joi, 27. noiembrie 2014, 22:55

Mai Aline, ce naiba faci cu povesti din astea? Nu iti e mila de noi? Nu puteai si tu povesti frumos ca a fost frig, ger, vant, furtuna, ca ati inghetat, ca v-a plouat, ca v-a nins, ca v-a prins cutremuru' ......
Da tu nu, betmen, ne atingi unde ne doare mai tare, nu doar infigi cutitul dar il mai si rasucesti. Abia apoi pui sare.
Ai, ai, ai! Cica iti sunt prieteni....
-----------------------------------------
Nu sta degeaba, ca degeaba stai.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

2 744

vineri, 28. noiembrie 2014, 10:23

Mai Aline, ce naiba faci cu povesti din astea? Nu iti e mila de noi? Nu puteai si tu povesti frumos ca a fost frig, ger, vant, furtuna, ca ati inghetat, ca v-a plouat, ca v-a nins, ca v-a prins cutremuru' ......
Da tu nu, betmen, ne atingi unde ne doare mai tare, nu doar infigi cutitul dar il mai si rasucesti. Abia apoi pui sare.
Ai, ai, ai! Cica iti sunt prieteni....


Pai daca nu prietenii ...atunci cine ? :rizi: Adi prietene , asta am simtit asta am scris! Multumesc colegilor pentru aprecieri.Sper ca am reusit sa transmit un pic din emotia Deltei :prieteni:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2 745

vineri, 28. noiembrie 2014, 10:53

Foarte fain Zamfi, foarte. :noroc: Ma bate tot mai tare gandul sa fac si eu o Delta. Dar cind? Asta nu stiu inca…
Cam ce marime aveau stiucile prinse? Si cam sti ce temperatura avea apa in lac, comparativ cu canalul? :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

2 746

vineri, 28. noiembrie 2014, 11:20

Stiucile nu au fost mari! Greutatea lor a variat intre 500 g si cca 2 kg.Poate una sau doua peste. Sa stii ca pe natural in Delta cam astea sunt stiucile care se prind...In afara momentelor de varf cand intra si alea "mascate" .\Nu ca nu ar fi ,dar cam astea mici sunt mai active.Cea care am scapat-o era din alta clasa :ochi: ,dar a fost una singura! Pe peretele pensiunii se "odihnea" urmatorul trofeu de 23 kg ,din spusele gazdei :



Nu stiu ce temperatura avea ca nu am avut sonar cu mine si nici alte termometre,etc. Da' era rece ! :rizi:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

2 747

vineri, 28. noiembrie 2014, 11:21

Ah scuze ...Daca poza cu trofeul nu e ok cu regulamentul da-o te rog jos! De aceea nici nu am pus-o in povestire.

Răspunsuri: 100

Membru din: 30. ianuarie 2014

Locație: Baia Mare - Romania

  • Scrie un mesaj privat

2 748

vineri, 28. noiembrie 2014, 14:09

...mai naratorule , care esti tu
...nu pot sa zic decat : super fain !
FELICITARI !
GO FOR SPINNING !!!

Catalog naluci "old_radu"

09fish

Biban

Răspunsuri: 122

Membru din: 21. februarie 2014

Locație: bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

2 749

vineri, 28. noiembrie 2014, 20:14

Frumoasa tare povestirea
Superrrr :apl: :apl: :bravo:

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

2 750

vineri, 28. noiembrie 2014, 21:12

Bah, parca as merge si eu in Delta dupa ce am citit pe Zamfi. Mai astept.
Mi-a placut povestea. :bravo:

Diogene

Șalău

  • »Diogene« a fost blocat

Răspunsuri: 262

Membru din: 21. iunie 2014

Locație: apa

  • Scrie un mesaj privat

2 751

sâmbătă, 29. noiembrie 2014, 17:32

Frumoasa povestea,incitanta.Are "sare,piper si palinca". :bravo:
Dragii mei "prieteni",adevarati lupi moralisti...scoateti-va unghia din gat.

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

2 752

sâmbătă, 29. noiembrie 2014, 18:01

Azi am fost din nou singur la o partida ce s-a terminat destul de repede din cauza unei dureri de cap ce nu imi dadea pace :doarecapu:
In mai putin de 4 ore de pescuit am avut decat doua atacuri la jig, unul ratat din pacate(mi-a dat un "ciocan" puternic insa am ramas fara reactie :rizi: probabil datorita experientei putine ce o am la pescuitul cu gume :zambet: )
Rezultatul celui de-al doilea atac a fost urmatorul:

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

2 753

sâmbătă, 29. noiembrie 2014, 18:56

off topic, mane pt durerile de cap de care vrei sa scapi rapid, sa ai in geanta mereu un pliculet de OKI, pe care il gasesti in italia oriunde, te scapa de problema ca sa nu strici partida

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

2 754

sâmbătă, 29. noiembrie 2014, 19:08

off topic, mane pt durerile de cap de care vrei sa scapi rapid, sa ai in geanta mereu un pliculet de OKI, pe care il gasesti in italia oriunde, te scapa de problema ca sa nu strici partida


Mersi Tyrael :zambet: , de obicei nu am probleme cu durerile de cap numai ca in dimineata asta era asa de multa umezeala pe balta si eu sunt si putin racit :doarecapu:

Răspunsuri: 324

Membru din: 25. mai 2013

Locație: belluno-italia

  • Scrie un mesaj privat

2 755

sâmbătă, 29. noiembrie 2014, 21:58

Frumos somincul Mane!! Pacat ca ai incheiat partida asa iute. Pentru wekendul urmator o sa iti fac eu companie :zambet:
"Te poti impodobi cu penele altuia, dar nu poti zbura cu ele !!!
Lucian Blaga

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

2 756

sâmbătă, 29. noiembrie 2014, 22:24

Pentru wekendul urmator o sa iti fac eu companie :zambet:


Ar fi super, te asteptam :noroc:

Răspunsuri: 1 467

Membru din: 14. iulie 2012

Locație: Arad

  • Scrie un mesaj privat

2 757

duminică, 30. noiembrie 2014, 05:20

Mane nu fi necajit ''pentru lipsa de reactie'' i se poate intimpla oricui.Eu unul patesc tot timpul sa''dorm in bocani''...
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

boby sj

Oblete

Răspunsuri: 50

Membru din: 8. iulie 2014

Locație: zalau jud.salaj.romania

  • Scrie un mesaj privat

2 758

duminică, 30. noiembrie 2014, 13:44

Eu nu ma pot impaca niciodata cu pescuitul la gume,cred ca tine de temperamentul omului.Asa nu m-am putut obisnuii cu pescuitul la nimfe, desi am prins mult mai bine la acest stil decat la altul .De vreo cativa ani am inlocuit nimfele cu udele acum am aproape aceleasi rezultate.Cred ca daca intelegi si tacticizezi ,pescuitul cu voblere poti sa ai aceleasi rezultate ca si cu gumele.

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

2 759

duminică, 30. noiembrie 2014, 14:39

frumos Mane chiar daca nu avea dimensiunile asteptate. vor veni si aia mai mari.

ps: sansele alea minime de a iesi azi la un pescuit s-au spulberat. si uite asa voi face 3 saptamani fara pescuit ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

2 760

duminică, 30. noiembrie 2014, 15:18

frumos Mane chiar daca nu avea dimensiunile asteptate. vor veni si aia mai mari.

ps: sansele alea minime de a iesi azi la un pescuit s-au spulberat. si uite asa voi face 3 saptamani fara pescuit ...


Mersi.Trei saptamani fara pescuit......un adevarat cosmar :rizi: lasa ca data viitoare prinzi peste cat pentru trei partide :ochi: