Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

bbl81

Biban

Răspunsuri: 134

Membru din: 2. iunie 2014

Locație: Timisoara

Profesia: hobby-ist

  • Scrie un mesaj privat

81

miercuri, 4. iunie 2014, 20:17

Te rog pe adresa - gufisor@yahoo.com
Sa trimis. Alti doritori?

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

82

joi, 5. iunie 2014, 23:04

:)),
mie de la capitanie mi-au spus ca nu exista chestionare. Mi-a dat doar material didactic pt invatat si atat. Daca are cineva nevoie pot sa le trimit pe email deoarece sunt varianta electronica.
Salutare si bafta multa celor care sustin examenul!!!

Multumim in numele tuturor, pentru material! :noroc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

83

joi, 5. iunie 2014, 23:41

:)),
mie de la capitanie mi-au spus ca nu exista chestionare. Mi-a dat doar material didactic pt invatat si atat. Daca are cineva nevoie pot sa le trimit pe email deoarece sunt varianta electronica.
Salutare si bafta multa celor care sustin examenul!!!

Nu stiu ce sa mai cred, i-am sunat azi, dupa ce mi-au spus vineri ca sunt ocupati, cand i-am intrebat de grile&chestionare, mi-au spus sa revin luni, si pana la urma aceelasi raspuns, nu au materiale, sa discut cu cei de la Autoritatea Navala! De ce mi s-a mai spus a nu stiu cata oara sa mai incerc daca nu au sau nu vor sa puna nimic la dispozitia celor interesati!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

bbl81

Biban

Răspunsuri: 134

Membru din: 2. iunie 2014

Locație: Timisoara

Profesia: hobby-ist

  • Scrie un mesaj privat

84

vineri, 6. iunie 2014, 07:08

asa este. Se comporta de parca ne-ar face un favor, nu ca ar fii de datoria lor sa ne puna la dispozitie cele necesare. Mai mult de atat, examinarea la Timisoara a costat 350 ron. 300 ron reprezinta taxa exam, iar 50 ron taxa permis. daca nu promovezi examenul, cei 300 de ron trebuie sa ii platesti din nou oridecate ori dai examenul.

Răspunsuri: 496

Membru din: 27. noiembrie 2013

Locație: Timisoara

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

85

vineri, 6. iunie 2014, 17:43

asa este. Se comporta de parca ne-ar face un favor, nu ca ar fii de datoria lor sa ne puna la dispozitie cele necesare. Mai mult de atat, examinarea la Timisoara a costat 350 ron. 300 ron reprezinta taxa exam, iar 50 ron taxa permis. daca nu promovezi examenul, cei 300 de ron trebuie sa ii platesti din nou oridecate ori dai examenul.


BBl au sosit permisele..?
am vb cu barboi si a spus ca pe miercuri a auzit ca sosesc :zid:
"Prostul întâi o croieşte, apoi o gândeşte."

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

86

marți, 10. iunie 2014, 01:37

Am aflat niste lucruri prea putin onorabile, ca sa fiu bland, despre cei care se ocupa de examenul pentru obtinerea permisului pentru ambarcatiuni, de la cimeva care s-a resemnat si a intrat in joc, iar daca se coroboreaza cu "omerta" din jurul materialelor complete pentru sustinerea examenului, se contureaza o imagine destul de neagra a realitatii din acest domeniu! Ramane de vazut cum voi proceda in continuare... :gandesc: :pauza: ...
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

87

marți, 10. iunie 2014, 02:23

Dupa ce am "scormonit" prin miile de mail-uri, am gasit cele doua relevante, cu materiale pe care mi le-au trimis doi colegi de forum, le-am retrimis si eu catre cei doi colegi care si-au lasat adresa de e-mail, cine mai este interesat, poate sa ne trimita adresa de mail!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

88

miercuri, 18. iunie 2014, 12:05

Am sunat la numarul precizat intr-o postare anterioara pe care nu o mai gasesc, la topic-ul Examen permis barca, 0256.493.094 d-l Barboi Alexandru, de fapt, sun de 3 zile, suna, nu raspunde nimeni, iar intr-un final intra fax-ul! Colegul care postase acest contact poate revine cu informatii, pentru ca vad ca a disparut postarea cu acele date despre Capitania Timis!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

mustatza

Șalău

Răspunsuri: 198

Membru din: 12. martie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

89

miercuri, 18. iunie 2014, 12:21

pt cei care sustin examenul la giurgiu :doaaamne: ........................mai bine incercati la galati.
FIRE CRETE SI FUM DIN FRANE !!!!! :bravo:

Răspunsuri: 496

Membru din: 27. noiembrie 2013

Locație: Timisoara

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

90

miercuri, 18. iunie 2014, 16:29

Am sunat la numarul precizat intr-o postare anterioara pe care nu o mai gasesc, la topic-ul Examen permis barca, 0256.493.094 d-l Barboi Alexandru, de fapt, sun de 3 zile, suna, nu raspunde nimeni, iar intr-un final intra fax-ul! Colegul care postase acest contact poate revine cu informatii, pentru ca vad ca a disparut postarea cu acele date despre Capitania Timis!


Nr lui Alexandru Barboi 0722884777 sau 0372742573 am vb cu el si a spus ca sap viitoare ,,cica,, vin permisele :vomit:
"Prostul întâi o croieşte, apoi o gândeşte."

91

miercuri, 18. iunie 2014, 22:01

Lucruri de genul ăsta nu se rezolvă la telefon. Când ai de-a face cu reprezentanţi ai unei autorităţi a statului te adresezi în scris!.
Cea mai bună modalitate de a cere lămuriri sau de a face sesizări este poşta electronică.
Oameni buni, citiţi legile şi materialele publicate pe saiturile autorităţilor şi cereţi-vă drepturile!
Nu daţi bani sau şpăgi că aşa nu ajungem nicăieri!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

92

miercuri, 18. iunie 2014, 22:09

Am sunat la numarul precizat intr-o postare anterioara pe care nu o mai gasesc, la topic-ul Examen permis barca, 0256.493.094 d-l Barboi Alexandru, de fapt, sun de 3 zile, suna, nu raspunde nimeni, iar intr-un final intra fax-ul! Colegul care postase acest contact poate revine cu informatii, pentru ca vad ca a disparut postarea cu acele date despre Capitania Timis!


Nr lui Alexandru Barboi 0722884777 sau 0372742573 am vb cu el si a spus ca sap viitoare ,,cica,, vin permisele :vomit:

Dar numarul la care sunam eu nu este functional? Tot de pe site l-am luat, la acest topic era! De fapt, mai e un topic similar, dar de aici l-am aflat!? Foarte ciudat! Multumesc, oricum!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 496

Membru din: 27. noiembrie 2013

Locație: Timisoara

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

93

miercuri, 18. iunie 2014, 22:20

este functional dar daca nu este acolo langa el intra ton de fax asa mi-a spus ... :)
"Prostul întâi o croieşte, apoi o gândeşte."

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

94

joi, 19. iunie 2014, 15:37

Am vorbit azi, dupa examen, la care bine ca nu m-am dus, si cu colegul cristrti23t si cu cineva de la sediul din b-dul Marasesti nr. 26, unde a avut loc examenul din Bucuresti, tel. 0744.769.270, d-l Bucur, pe langa Distrigaz, si am aflat doar ca se va sustine un nou examen in jurul datei de 20 iulie, inca nu se stie exact, iar despre materiale, "acelasi vesnic raspuns, sa mai sun peste cateva zile"! Ce e mai frumos, colegul Cristi a cerut sa i se spuna ce a gresit si sa i se arate chestionarul, iar raspunsul este fabulos, au fost luate, deja, toate chestionarele, la Giurgiu! Super tare!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

95

joi, 19. iunie 2014, 15:42

este functional dar daca nu este acolo langa el intra ton de fax asa mi-a spus ... :)

In sfarsit si un raspuns care pare favorabil! Am reusit sa discut cu d-l Barboi de la Timisoara si mi-a transmis sa-i trimit prin e-mail tot ce doresc sa aflu si imi va raspunde, trimitandu-mi si materialul didactic, abia astept sa vad ce primesc!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 496

Membru din: 27. noiembrie 2013

Locație: Timisoara

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

96

joi, 19. iunie 2014, 23:14

:apl: bafta sper sa te ajute :bravo:
"Prostul întâi o croieşte, apoi o gândeşte."

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

97

marți, 24. iunie 2014, 18:12

:apl: bafta sper sa te ajute :bravo:

Am primit ieri un material pentru categoria C si D de la d-l Barboi, ii multumesc si pe aceasta cale, seamana, in mare, cu ce aveam eu, sper sa fie mai complet, sa contina si informatiile care lipseau din ce am adunat pana acum, pentru ca n-am apucat sa-l parcurg!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

98

luni, 21. iulie 2014, 21:47

Exista documentatie online ptr examenul de barca? As dori si eu sa-l citesc, poate sa-mi trimita cineva vre-un link? :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 496

Membru din: 27. noiembrie 2013

Locație: Timisoara

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

99

luni, 21. iulie 2014, 21:57

Exista documentatie online ptr examenul de barca? As dori si eu sa-l citesc, poate sa-mi trimita cineva vre-un link? :noroc:


:salut: iti dau eu cartea cand vii in august :prieteni:
"Prostul întâi o croieşte, apoi o gândeşte."

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

100

joi, 24. iulie 2014, 21:41

Exista documentatie online ptr examenul de barca? As dori si eu sa-l citesc, poate sa-mi trimita cineva vre-un link? :noroc:

Trimite-mi adresa ta de e-mail, ca sa-ti arat ce materiale am adunat pana acum, dar tot nu sunt suficiente, cu atat mai putin doar cartea, pe care o am si eu...urmareste si pe celelalte forum-uri, chiar cele de profil, se intampla lucruri ciudate in legatura cu examenele acestea!
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Subiecte asemănătoare