Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

  • Autorul acestui subiect este »Her Marius«

Răspunsuri: 18

Membru din: 1. februarie 2014

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1

duminică, 2. februarie 2014, 08:28

Mai facem o comanda?

Dupa ce am citit mai multe postari (acum softul ma lasa) m-am hotarat sa iau si eu doua cloncuri de la Tilo: un Ebro 2 si un Woodoo 2. Nu am inteles prea bine daca se mai poate si daca Zoran ne mai ajuta. Nici eu nu am cont de Paypal, dar pot plati imediat in avans, intr-un cont bancar. As avea si alte lucruri de cumparat, cum ar fi fire, zornaitori si altele. Daca se poate, atunci astept sa se mai adune oameni sau poate fac eu o lista si se aduna o suma mai mare.
Citind referintele cred ca cloncurile de la Tilo nu sunt scumpe, eu la niste fite italiene ma refeream cu povestile de marketing. Mai degraba as da bani pe un clonc Tilo sau Kalin (asta e si mai sump) sau pe o "cioata" lipoveneasca decat pe un clonc italian insotit de stirea senzationala ca fabricantul va face luna asta chiar doua cloncuri, asta se stie din surse foarte credibile, care si-au folosit toata influenta si puterea de convingere pentru a-l face pe Stradivarius sa se dea jos din pat. Eu am pus botul si cloncul ala sta acasa, nici nu-l mai iau cu mine sa ma incurce. Dar se poate sa fiu subiectiv, am facut asa de greu rost de cloncul ala, am asteptat atata si m-a costat asa de mult ca atunci cand mi-a venit deja aveam ciuda pe el si ori nu-mi mai mergea mana ori chiar e mediocru, nu stiu, va rog sa ignorati povestea asta.

Pentru raitmaerg: am urmarit cu atentie lucrarile tale, fain de tot, poate ne intalnim candva si poti sa te uiti la barca mea, sa ma ajuti cu niste sfaturi. Eu am dus barca la un mester care face mobila sa-mi faca partea de lemnarie, apoi am adus-o acasa pentru o noapte, a doua zi urmand sa o duc la Giurgiu, dar m-a prins zapada mare si n-o mai pot scoate din curte pana nu se topeste tot. Daca tot stau cu ea in curte si ma incurca de nu mai am pe unde trece ma gandeam sa-i mai fac una si alta, acum ca nu pot iesi la pescuit. Am inteles ca stai prin Titan, eu stau destul de aproape, in Colentina. Daca reusim sa ne strecuram pe langa barca ajungem intr-o debara unde am vinuri de tot felul si palinci de pruna de 2 si de 5 ani :bravo: .
In rest, ma bucur ca exista siteul asta, eu l-am descoperit tarziu.
O zi buna!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

duminică, 2. februarie 2014, 09:42

Da, se poate face comanda si la 1 bucata. Pretul este de 40 de euro per clonc si se poate achita f simplu intr-un cont in Ro. Iti scriu mai detailiat pe MP, dar mai spre seara. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

momaul

Șalău

Răspunsuri: 332

Membru din: 29. decembrie 2013

Locație: buzau

Profesia: elecronist

  • Scrie un mesaj privat

3

duminică, 2. februarie 2014, 09:44

Salut Her Marius. Zoran ne ajuta (cum de altfel ne-a ajutat mereu), dar problema e in felul urmator: Cloncurile nu sint de la el din shop el doar face un gest de bunavointa.Acum cloncurile au un pret fix indiferent cite cumperi.Cu trimiterea banilor e foarte simplu Zoran are un cont in ROU.Dar mai bine discuta direct cu Zoran ca te lamureste el cel mai bine cum sta treaba. :noroc: pina sa sciu eu deja ai primit raspunsul

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

4

duminică, 2. februarie 2014, 11:14


Citind referintele cred ca cloncurile de la Tilo nu sunt scumpe, eu la niste fite italiene ma refeream cu povestile de marketing. Mai degraba as da bani pe un clonc Tilo sau Kalin (asta e si mai sump) sau pe o "cioata" lipoveneasca decat pe un clonc italian insotit de stirea senzationala ca fabricantul va face luna asta chiar doua cloncuri, asta se stie din surse foarte credibile, care si-au folosit toata influenta si puterea de convingere pentru a-l face pe Stradivarius sa se dea jos din pat. Eu am pus botul si cloncul ala sta acasa, nici nu-l mai iau cu mine sa ma incurce. Dar se poate sa fiu subiectiv, am facut asa de greu rost de cloncul ala, am asteptat atata si m-a costat asa de mult ca atunci cand mi-a venit deja aveam ciuda pe el si ori nu-mi mai mergea mana ori chiar e mediocru, nu stiu, va rog sa ignorati povestea asta.

Vorbesti de un clonc C.T.? A costat mai mult decat apare la topic-ul respectiv?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!