Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

1 541

duminică, 19. ianuarie 2014, 09:39

era cutia mica in care aveam nalucile cele mai potrivite pentru conditiile in care pescuiam (daca aruncam una din cele mari saream dupa ea in apa) si erau in total vreo 15 voblere, o oscilanta si ceva jiguri cu gume ...


15 voblere reprezinta totusi o suma, iar faptul ca erau voblere alese dupa indelungi experimentari.............. :doarecapu:
cu adevart ghinion, dar asa cum spune si Dan, sunt altele mult mai grave (fereasca dumnezeu de ele), deci duca-se naibi ghinionul asta, colectia se reface incet, asta sa fie paguba ta cea mai mare pe anul asta

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

1 542

duminică, 19. ianuarie 2014, 13:10


asta sa fie paguba ta cea mai mare pe anul asta


Asa i-am zis si eu, sa fie asta paguba cea mai mare pe anul asta. Dupa parerea mea nu s-a intamplat datorita neatentiei ci datorita oboselii si "stresului" in care am pescuit toata ziua ieri.A plouat fara oprire toata ziua si a fost foarte frig, eu am avut momente de nu imi mai simteam degetele(acum am mainile crapate si le tratez cu crema :zambet: ) Cu vreo ora cred inainte de intamplarea nefericita a lui Anem si eu dupa ce am schimbat jigul si guma am aruncat-o din mana in apa sa vad cum se misca si atunci am observat ca am uitat sa mai agat jigul pe agrafa :rizi: oboseala.....oboseala.....

1 543

duminică, 19. ianuarie 2014, 15:52

Lasati nalucile, VOi sa fiti sanatosi ... nalucile se pot achizitiona sau fabrica relativ usor...

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

1 544

luni, 20. ianuarie 2014, 15:33

Asta este cu nalucile … doar ca mi ciuda pentru ca le-am pierdut aiurea. Spre norocul meu la unele am dubluri (LivebaitVibe-uri sau Thrill-uri) dar anumite modele ori se gasesc al naibi de greu (o anumita oscilanta), sunt costisitoare ca naiba (TN-ul) ori culorile respective nu se mai fabrica, cum ar fi asta:



… aici fara sa pomenesc de cele pe care le-am facut eu de care cred ca imi este cel mai ciuda.

Sa privim partea pozitiva a lucrurilor … e mai usor rucsacul :zambet:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Răspunsuri: 45

Membru din: 20. aprilie 2013

Locație: Varsi(PR) Italia, Piatra Neamt-Romania

Profesia: lucrez cu niste oameni minunati

  • Scrie un mesaj privat

1 545

luni, 20. ianuarie 2014, 19:18

Anem iti inteleg perfect supararea,dar cum spuneau si colegii tu sa fii sanatos. Iar acum ca o gluma,e posibil ca pestii din zona aia sa studieze atent nalucile din cutie si sa nu mai vrea modelele alea. :gandesc:
"Natura ne aseamana iar educatia ne deosebeste"

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

1 546

luni, 20. ianuarie 2014, 20:38

Lasa anem ...atata rau sa fie. Mai stiu eu pe altii care au pierdut cutii cu 50+ voblere, toate "alea prinzacioase"...si au trecut peste asta. Si au ajuns sa aibe iar "prea multe"...
Iar legat de culori, aia sa fie cea mai mica problema. Le faci tu din aerograf si mai smechere si mai "prinzatoare" decat cele discontinued de la Rapala :)
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

1 547

luni, 20. ianuarie 2014, 20:55

[.....] o gluma,e posibil ca pestii din zona aia sa studieze atent nalucile din cutie si sa nu mai vrea modelele alea. :gandesc:


hehehehe, inainte trebuie sa invete sa deschida cutia ... ca era destul de zgariata pentru a vedea bine nalucile ...

[.....]Mai stiu eu pe altii care au pierdut cutii cu 50+ voblere, toate "alea prinzacioase"...si au trecut peste asta. Si au ajuns sa aibe iar "prea multe"...
Iar legat de culori, aia sa fie cea mai mica problema. Le faci tu din aerograf si mai smechere si mai "prinzatoare" decat cele discontinued de la Rapala :)


Attila, dupa faza petrecuta sambata chiar ii povesteam lui Mane de "altii" de pe malul Dunarii :rizi:

Asa este cum spui tu in privinta vopsirii, problema ramane in continuare gasitul nalucilor pe aici ... stii prea bine ca aici sunt foarte putin folosite nalucile de genul aleia. Dar am motive in plus sa insist pe nalucile care le fac eu :ochi:

ps: chiar ma gandeam azi, cum ar fi ca maine-poimaine sa mearga cineva la jig si sa scoata cutia aia din apa :rizi:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

1 548

luni, 20. ianuarie 2014, 21:32

Nu rade anem ca nu se stie! Eu am scos in '86 o lanseta Germina dotata cu o mulineta Junior din raul Strei ! Agatata de inelul de varf cand dadeam la pluta la scobar ...Prima lanseta de spinning!!!! :bucuros2:

...Iar daca in toamna am prins cu ancora oscilantei acea minuscula rotativa din povestea cu "trenul" , ma gandesc serios sa vin pe la tine ... :rizi:

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

1 549

luni, 20. ianuarie 2014, 22:20

ps: chiar ma gandeam azi, cum ar fi ca maine-poimaine sa mearga cineva la jig si sa scoata cutia aia din apa
:zambet: daca ar veni expertii, in branconatul cu....PARASUTA....te fac fericit precis,astia rad ...TOT :gandesc: :ochi:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Răspunsuri: 111

Membru din: 17. ianuarie 2013

Locație:

  • Scrie un mesaj privat

1 550

marți, 21. ianuarie 2014, 10:44

:gandesc:
Ramane scris ... vei prinde cei mai multi pesti anu" acesta cu...conditia sine :) sa mergi la pescu! :bravo:
Te cred ca , daca le pierdeai pe toate dupa drilluri (hai ca intr-o zi nu se poate ...dar in cateva zile ) erai chiar fericit .
Ma gandesc la mine , care am lasat pana acum vreo 5 la pesti si nu m-am suparat deloc pentru ca la toate am avut ceva de lupta.
(Dpdv al ancorelor - nu cred ca au patit nimic somnii - erau nr.6 )

Tyrael

Știucă

Răspunsuri: 601

Membru din: 10. decembrie 2012

Locație: Rm Valcea

  • Scrie un mesaj privat

1 551

marți, 21. ianuarie 2014, 19:08

Ce prind altii, ori mai pasionati ori cu mai mult timp (a se citi bani).
Un chinez de 62 kg prins la un vobler rattling!

Acum voi ce parere aveti? Chiar e prins de gura? Sau a atacat cu cocoasa?

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

1 552

marți, 21. ianuarie 2014, 21:02

Eu il cred!De cocoasa era muuult mai nasol...

1 553

marți, 21. ianuarie 2014, 21:09

eu nu :drac2:
(draqu sa te ia de soft care ma obliga sa scriu tampenii doar de dragul de a scrie :nervos: )

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

1 554

marți, 21. ianuarie 2014, 21:32

Apai tu.... :rizi: Si pe mine ma omoara softul! Eu am patit-o de curand cu chinezu asa ca...

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1 555

miercuri, 22. ianuarie 2014, 06:13

eu nu :drac2:
(draqu sa te ia de soft care ma obliga sa scriu tampenii doar de dragul de a scrie :nervos: )

Nu-nteleg...
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1 556

miercuri, 22. ianuarie 2014, 06:14

...pt ca poti simplu raspunde si printr-un singur cuvant! :noroc: Dupa cum bine vezi... :zambet:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

1 557

miercuri, 22. ianuarie 2014, 07:43

Cum?Uite eu nu reusesc daca nu scriu vreo 5 cuvinte! :gandesc:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

1 558

miercuri, 22. ianuarie 2014, 07:49

Cum?Uite eu nu reusesc daca nu scriu vreo 5 cuvinte! :gandesc:


Asa
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

1 559

miercuri, 22. ianuarie 2014, 08:17

Citat

Răspunsul e prea scurt. Răspunsul trebuie sa fie format din cel puțin 0 semne și 5 cuvinte.

asadar "trebuie" musai sa scriu cel putin 5 cuvinte chiar daca nu este necesar pt raspunsul sau interpelarea mea
in momentul in care citezi sau raspunzi cu citat nu mai este valabila aceasta regula, dar...............ce folos?!! nu este nevoie de citate tot timpul.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

1 560

miercuri, 22. ianuarie 2014, 12:38

Cum?Uite eu nu reusesc daca nu scriu vreo 5 cuvinte! :gandesc:


Asa

:drac2: