Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

1

marți, 9. iulie 2013, 12:13

unicat NEW AGE

salutare
va rog frumos, daca se poate, o parere despre acest model de lanseta
nu se gaseste pe la noi si nu cunosc absolut deloc
arata bine, componente de calitate, pretul nu este dintre cele mai mici, deci, ma astept sa nu dezamageasca
ma intereseaza modelul de 3 metri, pentru pescuitul de pe mal
multumesc

2

marți, 16. iulie 2013, 07:01

Am comandat-o si a si ajuns
Lanseta este destul de inchegata, dar pastreaza o tinuta eleganta. Blancul este destul de rigid, nu ca m-as fi asteptat sa fie moale la 200-500 de grame. mandrina fuji, dar inelele nu sunt inscriptionate, iar fuji stiam ca stanteaza absolut orice produc, cu atat mai mult niste inele de forta, cu rama si picioare destul de groase (deci, aveau unde sa scrie si seria de sasiu daca vroiau)
Nu inteleg de ce un inel atat de mic la plecare
Am tras firul prin inele si am tras putin de ea. Putin...adica ma doare mana.
Lanseta poate mult, acum mai trebuie sa gasesc si pestele potrivit pentru ea

Ionut

Oblete

Răspunsuri: 22

Membru din: 27. mai 2012

Locație: Galati/Romania

Profesia: inginer

  • Scrie un mesaj privat

3

duminică, 28. iulie 2013, 13:05

lanseta new age

De unde ai comandat?cat este bucata?

Răspunsuri: 75

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Bihor

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

4

duminică, 28. iulie 2013, 15:30

Eu mi-am achizitionat modelul Uni Cat New Age II Distance de 3,4m dar ii beton .
Arata si functioneaza superrr , ii mai elastica de cat modelul care il ai tau.

5

luni, 29. iulie 2013, 07:02

am dat 70 de lei pe ea, plus inca 30 transport
am mai cerut inca vreo 10 daca au, sau chira si modele mai ieftine (eraminteresat si de dream fish), chiar si mai scurte...dar nu mai aveau

lansetele sunt aduse second hand din Germania, iar asta pe care am luat-o eu e pur si simplu impecabila
mi-a zis ca mai aduce si mulinete si alte chestii, atat second, cat si noi

pentru e evita reclama, cine e interesat - astept pe privat
magazinul e cunoscut, e al "taticului" pescarilor de crap din Romania

dinu55

Biban

Răspunsuri: 79

Membru din: 28. martie 2012

Locație: TG-JIU

Profesia: Pensionar

  • Scrie un mesaj privat

6

luni, 29. iulie 2013, 08:57

Cred ca gresesti cu pretul???????70 lei?

7

luni, 29. iulie 2013, 11:44

70 lei romanesti noi
abia astept sa aduca din nou marfa

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

8

luni, 29. iulie 2013, 14:43

am dat 70 de lei pe ea, plus inca 30 transport
am mai cerut inca vreo 10 daca au, sau chira si modele mai ieftine (eraminteresat si de dream fish), chiar si mai scurte...dar nu mai aveau

lansetele sunt aduse second hand din Germania, iar asta pe care am luat-o eu e pur si simplu impecabila
mi-a zis ca mai aduce si mulinete si alte chestii, atat second, cat si noi

pentru e evita reclama, cine e interesat - astept pe privat
magazinul e cunoscut, e al "taticului" pescarilor de crap din Romania


Lansetele nu sunt "second hand". Aceste lansete si mulinete au fost tinute in vitrine ori au fost expuse pe la targuri (expozitii). Neamtul a cerut sa fie vandute sub denumirea de "reconditionate" si nu de noi, cu un pret impus. Pe langa pescari, sunt si cateva magazine care se aprovizioneaza de la T...ata Ni...tu cerand la vanzare pretul de "Germania". Oricum, ca si scule de pescuit, facand abstractie de pretul vanzarii, nu se pot compara cu ceva WFT ori PENN. Si eu am Pro-T si Destroyer dar cochetez cu ideea achizitionarii unor lansete mentionaste anterior.

9

marți, 30. iulie 2013, 06:57

pai nici destroyer si pro-t nu cred ca se compara nici cu dream fish si, cu atat mai mult, cu new age
pe alea chiar nu le-as cumpara

si da, cred ca m-am exprimat gresit, pe site scrie "reconditionate", nu second hand

dnv

Oblete

Răspunsuri: 12

Membru din: 10. mai 2012

Locație: Galati

  • Scrie un mesaj privat

10

marți, 24. septembrie 2013, 16:53

pai nici destroyer si pro-t nu cred ca se compara nici cu dream fish si, cu atat mai mult, cu new age
pe alea chiar nu le-as cumpara

si da, cred ca m-am exprimat gresit, pe site scrie "reconditionate", nu second hand
In ce ordine(calitate/pret) s-ar clasifica lansetele enumerate mai sus.

11

marți, 24. septembrie 2013, 19:51

detin 2 lansete unicat destroyer2 de 3m si sunt multumit de ele!
din umila mea experienta iti pot spune ca lansetele sunt rezistente,arata bine si se comporta bine in dril cu somni mai mici(simti pestele).....cu cei mari nu ma pronunt deoarece nam avut inca norocul sa ma paleasca vreun nautil,dar eu zic ca rezista si la somni de 2m

dnv

Oblete

Răspunsuri: 12

Membru din: 10. mai 2012

Locație: Galati

  • Scrie un mesaj privat

12

vineri, 27. septembrie 2013, 19:31

Intre Unicat Destroyer II de 3m si Unicat DreamFish II de 3m care ar fi mai buna, pentru stationar vreau sa le folosesc.

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

13

vineri, 27. septembrie 2013, 22:58

Intre Unicat Destroyer II de 3m si Unicat DreamFish II de 3m care ar fi mai buna, pentru stationar vreau sa le folosesc.

Fără discuții Unicat DreamFish II . :pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

dnv

Oblete

Răspunsuri: 12

Membru din: 10. mai 2012

Locație: Galati

  • Scrie un mesaj privat

14

sâmbătă, 28. septembrie 2013, 11:56

Intre Unicat Destroyer II de 3m si Unicat DreamFish II de 3m care ar fi mai buna, pentru stationar vreau sa le folosesc.

Fără discuții Unicat DreamFish II . :pescuit:
multumesc de ajutor.

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

15

sâmbătă, 28. septembrie 2013, 17:54

multumesc de ajutor


Cu plăcere. :noroc:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.