Sie sind nicht angemeldet.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Forum Pescuit la Somn. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

  • »semlecangheorghe« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 1 467

Registrierungsdatum: 14. Juli 2012

Wohnort: Arad

  • Nachricht senden

21

Sonntag, 11. August 2013, 10:48

Ei da...nea Mircea este un real cistig pentru orice forum.. :ochi: ma bucur ca ai venit aici,si multumesc pentru pontul cu motorasul.. :bravo: si preserve colorul..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

florin1948

Schüler

Beiträge: 62

Registrierungsdatum: 11. August 2013

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

22

Montag, 12. August 2013, 06:19

Multumesc de apreciere ! Sper sa pot impartasi din experienta mea si totodata sa mai invat cate ceva.
Exista doua feluri de oameni.Unul spune ceea ce gandeste. Celalalt are prieteni.

23

Montag, 12. August 2013, 13:22

bine ai venit si aici.
de real interes si extrem de apreciata experienta.
speram sa nu migreze si aici vechile "cunostinte"
personal apreciez postarile lui "florin1948" si le citesc cu interes pt ca am ce invata din ele. :bravo:

florin1948

Schüler

Beiträge: 62

Registrierungsdatum: 11. August 2013

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

24

Montag, 12. August 2013, 21:05

Multumesc de apreciere. Pe orice forum mai patrund si indivizi cu educatie precara, lipsa de bun simt si 7 ani de acasa. Interesant ca marea majoritate sant tineri de la care in mod normal ar trebui sa ai oarece pretentii. Postari injurioase, pline de greseli gramaticale si cu un vocabular pe cat de "mahala "pe atat de sarac in continut. Depinde de cat le "permit "moderatorii sa se manifeste. Si au mai aparut o "generatie"de bisnitari de profesie, care incet incet transforma orice forum in "talcioc" iar interesul celor care vor sa poarte discutii despre pescuit si realizarile lor in domeniu scade vizibil , pana la disparitie. A mai aparut un forum dedicat pescuitului la rapitor , care s-a transformat intr-un forum al bisnitarilor de profesie ( bisnitar = individ care cumpara si revinde in scopul realizarii de venituri neimpozabile ) iar pescarii seriosi, incet incet au parasit respectivul forum. Pacat, ca administratorul era un tip de treaba care a investit ceva bani ( organiza diverse concursuri tematice cu premii substantiale pentru membrii forumului ) dar nu a reusit sa impuna reguli mai stricte pentru combaterea bisnitariei. Ba a pus moderator pe unul din marii bisnitari ai forumurilor de pescuit ! Scuze, m-a luat valul.
Exista doua feluri de oameni.Unul spune ceea ce gandeste. Celalalt are prieteni.

  • »semlecangheorghe« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 1 467

Registrierungsdatum: 14. Juli 2012

Wohnort: Arad

  • Nachricht senden

25

Dienstag, 13. August 2013, 05:27

Da-i naibii..hai sa vorbim de pescuit..se preconizeaza ca imi rup oleaca din timp,ca sa nu ma mai uit seara de seara cu jind la lanseta ce asteapta sa fie data la apa,si imi rup o zi din lucru si ma duc la stiucile Vladimirescului...am in proiect un swimbait de dimensiuni generoase..pun citeva imagini la topicul cu woblerele..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

florin1948

Schüler

Beiträge: 62

Registrierungsdatum: 11. August 2013

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

26

Dienstag, 13. August 2013, 05:58

Trebuie sa recunosc ca am mare boala pe aia din Arad ! Aveti de toate acolo : aveti Muresul, aveti Vladimirescu, il aveti pe Andrei si Flavius , pe tine nu te pun la socoteala. Auzi : am pescuit pe Mures in centrul orasului !!! Eu unde sa pescuiesc , in Dambovita ? Daca vrea unul o scula, pac : hai la Andrei ! Eu a trebuit sa invat sa mi le fac singur. Daca vrea unul ceva minuni de pescuit : Flavius, nu aduci tu niste... ! Daca ar fi dupa mine, la voi permisul ar trebui sa coste triplu fata de restul.
Iti doresc fir intins iar la matisajul inelelor pe blanc foloseste fir metalizat ROSU !!! Totdeauna rosul da cel mai bine ! ( stii tu )
Exista doua feluri de oameni.Unul spune ceea ce gandeste. Celalalt are prieteni.

  • »semlecangheorghe« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 1 467

Registrierungsdatum: 14. Juli 2012

Wohnort: Arad

  • Nachricht senden

27

Dienstag, 13. August 2013, 06:12

Lanseta este matisata gata,am pierdut oleaca vremea cu hook keeper-ul,ca nu am avut facut gata,dar am indoit eu o sirma..Din pacate ,....NU GASESC APARATUL FOTO.. :nunteleg: :nunteleg: :zid: :zid: ,nu stiu pe unde l-am lasat..ca puneam niste poze...revin.
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

28

Dienstag, 13. August 2013, 22:06

Trebuie sa recunosc ca am mare boala pe aia din Arad ! Aveti de toate acolo : aveti Muresul, aveti Vladimirescu, il aveti pe Andrei si Flavius , pe tine nu te pun la socoteala. Auzi : am pescuit pe Mures in centrul orasului !!! Eu unde sa pescuiesc , in Dambovita ? Daca vrea unul o scula, pac : hai la Andrei ! Eu a trebuit sa invat sa mi le fac singur. Daca vrea unul ceva minuni de pescuit : Flavius, nu aduci tu niste... ! Daca ar fi dupa mine, la voi permisul ar trebui sa coste triplu fata de restul.


doamne cata dreptate aveti ,
si pe mine ma enerveaza, mai ales ca stiu si Muresul ala in Arad, (am facut o parte din armata in Cetate) :zambet: :ochi:

  • »semlecangheorghe« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 1 467

Registrierungsdatum: 14. Juli 2012

Wohnort: Arad

  • Nachricht senden

29

Mittwoch, 14. August 2013, 06:36

Mi-e teama tot mai tare , ca o sa pierdem Muresul asa cum il stim noi..Imaginati-va..in zona orasului,Muresul face o bucla imensa,in interiorul careia este adapostita(firesc)Cetatea Aradului.Pe malul drept ,raportat la sensul de curgere,se afla majoritatea cartierelor orasului.Tot pe acest mal,se afla apa adinca,vadul fiind relativ constant,deoarece prima balastiera activa este departe,in sus..Malurile sint complet impadurite,vegetatie,salcii,plopi imensi in unele portiuni..e mirific.Pe apa vezi,rate,castori,sariturile pestilor..In primvara erau mai multe familii de rate ,cu cirdul de puisori inotind pe linga mal..Pe zi ce trecea erau tot mai putini :nunteleg: Doar citiva au ajuns maricei..Pe malul cu Cetatea,in unele zone este plin de fazani si de iepuri,in special toamna..

Si asa umbla zvonul ca vor sa il canalizeze,sa il faca ca pe Bega.. :nervos: :nervos: :nervos:
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

florin1948

Schüler

Beiträge: 62

Registrierungsdatum: 11. August 2013

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

30

Mittwoch, 14. August 2013, 10:38

E mare pacat. Dar trebuie sa luati atitudine. Initiati o campanie pe net materializata in organizarea de demonstratii, puteti infiinta o asociatie pentru protectia Muresului cu personalitate juridica si in ultima instanta cumparati de la vecinii de sus niste AKM-uri si cantitatea necesara de munitie. Atat de multe s-au stricat in tara asta, pe spagi si interese, dar daca nimeni nu ia atitudine nici nu o sa se opreasca vreodata.
Exista doua feluri de oameni.Unul spune ceea ce gandeste. Celalalt are prieteni.

  • »semlecangheorghe« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 1 467

Registrierungsdatum: 14. Juli 2012

Wohnort: Arad

  • Nachricht senden

31

Samstag, 17. August 2013, 09:24

In sfirsit a venit si timpul sa pot finaliza ce am inceput.Azi nu ma duc la pescuit.Am terminat matisajele si astazi voi aplica rasina epoxidica pe acestea..Citeva imagini,inainte de..











'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

florin1948

Schüler

Beiträge: 62

Registrierungsdatum: 11. August 2013

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

32

Samstag, 17. August 2013, 11:00

Arata bine,....ce sa zic.....cam legionara dealtfel. Norocul tau ca nu o vede bradypula , ca ce ti-ar face .....!
Exista doua feluri de oameni.Unul spune ceea ce gandeste. Celalalt are prieteni.

  • »semlecangheorghe« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 1 467

Registrierungsdatum: 14. Juli 2012

Wohnort: Arad

  • Nachricht senden

33

Samstag, 17. August 2013, 14:08

verde si albastru sint culorile mele favorite,dealtfel dupa ce dai cu epoxy se face un fel de verde masliniu..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

  • »semlecangheorghe« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 1 467

Registrierungsdatum: 14. Juli 2012

Wohnort: Arad

  • Nachricht senden

34

Samstag, 17. August 2013, 14:17



Am dat prima mina...acuma se invirte,invirte,invirte...io stau acasa si un amic o palit 106 salai :apl: ,pina la amiaza..io fierb linga lanseta :pauza: ,,,miine ma duc la prima ora.. :pescuit: :pescuit:


Peste vreo doua ore,o sa dau finisajele..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

35

Samstag, 17. August 2013, 21:52

imi place.
imi plac matisajele si culorile alese - verdele masliniu crud cu argintiul si griul de pe blanc se potrivesc perfect
sa faci si niste poze de detaliu la matisaje, inele si mandrina.
pana una alta, felicitari :bravo: :apl:

p.s. 106 salai :buaaaah:
gigi, e poanta sau............ca stiu eu un om care daca aude........se teleporteaza instant din Grecia :rizi:

  • »semlecangheorghe« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 1 467

Registrierungsdatum: 14. Juli 2012

Wohnort: Arad

  • Nachricht senden

36

Montag, 19. August 2013, 19:11

Nu e poanta,e intr-o incinta la Lipova,au bgat si bass cit palma.Am fost ieri ,am prins in jur de 20 de salai,pinla ora 13,si dupa aia am plecat acasa ca n-am mai putut de cald..Amicul meu a prins pina seara,cu o zi inainte 128..pe un uglyducking..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

BigGameHunter

Anfänger

Beiträge: 15

Registrierungsdatum: 15. Juli 2013

Wohnort: timisoara

  • Nachricht senden

37

Montag, 19. August 2013, 20:30

@ semlecangheorghe

Se poate pescui cu taxa ?

Este chiar in Lipova ?

Mercy :noroc:

  • »semlecangheorghe« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 1 467

Registrierungsdatum: 14. Juli 2012

Wohnort: Arad

  • Nachricht senden

38

Montag, 19. August 2013, 21:02

WSBTEAM - Pescuit la rapitori

Vezi aici.Da, este cu taxa 20 ron pe zi.Nu va exprimati sa nu o mareasca..Intri in Lipova,peste pod,apoi faci prima la dreapta .Dupa vreo 800m,e o poarta mare,verde,pe dreapta.Se vad utilajele de la fosta balastiera,si digul..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

florin1948

Schüler

Beiträge: 62

Registrierungsdatum: 11. August 2013

Wohnort: Bucuresti

  • Nachricht senden

39

Freitag, 23. August 2013, 06:54

Dupa toate postarile tale, ma mananca sa mai "rodbuildïn- gesc " si eu ceva, drept pentru care am descoperit un blanc uitat prin dulap si am constatat ca am cam tot ce-mi trebuie sa-l bag in lucru. Este un 2,20 m . ceva cred eu pana in 1 0z - 1 1/4 oz , ii pun inele cu doua picioare
( il fac de spining ). De la cine il am mi-a zis ca ar fi un GLOOMIS , cumparat in State, dracu' stie daca e adevarat. Oricum blancul arata bine, are conicitate mare si implicit rezerva mare de putere pe talon ( e fast ). Poze o sa pun cand o fi gata ( la mine in atelier nu e asa ordine ca la dom' Gigi si ma fac de ras )
Exista doua feluri de oameni.Unul spune ceea ce gandeste. Celalalt are prieteni.

  • »semlecangheorghe« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 1 467

Registrierungsdatum: 14. Juli 2012

Wohnort: Arad

  • Nachricht senden

40

Samstag, 24. August 2013, 06:53

Nea Mircea sa ne tii la curent..

Intre timp,alaltaieri am iesit prima oara cu lanseta sa vad cum se comporta..Am iesit seara dupa munca, cu o ora inainte de apus...Superincintat de cit este de elastica si puternica in acelasi timp pe virf.Daca era sa ma iau doar dupa caracteristici as fi zis ca-i teapana ca si o coada de matura..Ca sa vad cum arunca naluci mici(mici pentru ea)am pus un hardcore sh-75..Lanseuri impecabile,precise si lungi..Dau ce dau si trosc ma loveste acceleratul...intep ,pleaca vreo 2m pe frina si ..scapa.. :gandesc: Scot afara..pe cirligul de pe burta,ditai solzul de fitofag..Hait,era un dril pe cinste daca nu se dezgata.


Ieri seara ,am iesit din nou,prin apropiere.Am pus o guma mica sa vad cum lanseaza cu 7gr.+guma...sint mega incintat..In dreapta mea era un bolovan..Lipusii se speriau periodic de ceva..Arunc micul shad intr-acolo..Dau pe ''ridicate-coborite'',de citeva ori...nimic....Dau pe liniar,intre ape,si la prima recuperare in felul asta,poc un salau la 2-3kg...Imi tuna una, asa discret,conform speciei..Intep,il am..face o tumba sus,numai bine cit sa-l vad,si ceau se duce.. :nervos: Si am zis ca nu mai dau cu jiguri de rahat.. :doarecapu: Schimb naibii jigul de doi lei si restu'cuie si pun un gamakatsu..azi voi face oepurare masiva la cutia cu jiguri..Mai dau de citeva ori ,si imi intra primul peste pe care reusesc sa-l scot cu joarda asta..Un avatel nervos..


Sint foarte placut impresionat de cum merge,si de cum arunca..Cu cranck-uri mari,gen Norizi,Manns',am aruncat peste 50m..in conditiile in care nu am optimizat inaltimea firului pe tambur,dar urmeaza..iata mai jos ceva poze..












'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu: