Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

cornel.s

Șalău

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

281

vineri, 9. august 2013, 22:14

Am vorbit azi cu Zoran si erau topiti de caldura. Activitate n-a "reclamat". Sper sa nu se intinda cu "gluma" si sa faca Doamne fereste vreo insolatie ceva si sa nu mai ajunga la intalneala.

@ Marius
S-a stricat si apa ca anul trecut?
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

282

vineri, 9. august 2013, 22:17

Modelatori

:rizi: :rizi: asta a fost cu intentie :doarecapu: , nu poti da vina pe tastatura, "l" de "r" se afla la ceva distanta :rizi:
P.S.Mai bine ziceai "demolatorii" de vaduri, pe unde bocane ei nici obletele nu mai trage :rizi:
:noroc:

spinning

Oblete

Răspunsuri: 38

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Ploiesti

  • Scrie un mesaj privat

283

vineri, 9. august 2013, 22:22

Baieti vestile nu prea sunt bune dupa trei zile de batut cazanele -n lung si-n lat doar un singur somotel de vreo 4 kg si-n rest parca se joaca cu momeala (vorba sarbilor),toaca marunt pana scoti carligele goale.A si o informatie care poate va intereseaza apa in cazane 29 grade iar in mraconia 30.Pe caldura asta tantarii isi fac simtita prezenta cateva minute seara.
Marius trebuie sa isi revina pana venim noi si daca nu isi revine il facem noi sa manance , ceva o sa prindem noi pana la final. Pana la urma important este ca o sa ne intalnim cativa dintre noi ( banuiesc ca o sa fie 20-30 de persoane) si sa ne simtim cat mai bine :noroc: , asta cred ca este cel mai important :prieteni:
Cand esti mort nu stii ca esti mort, e greu doar pt ceilalti, la fel si cand esti prost...

cornel.s

Șalău

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

284

vineri, 9. august 2013, 22:25

Daca vine Gigi ne face ceva WB-uri din cloncuri si dam la salau :ochi: . Tot facem ceva.
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

285

vineri, 9. august 2013, 22:37

Am vorbit azi cu Zoran si erau topiti de caldura
sa nu se intinda cu "gluma
sa nu mai ajunga la intalneala.
asta a fost cu intentie
Cornele ca sa devi campion te antrenezi pe ori ce vreme :ochi: daca stau pe canicula asta pe apa cred ca nu glumesc :gandesc: lasai ca sunt barbati nu mai pleaca de acolo pina dupa 20 .Cata nici eu nu mai stiu cum a fost, cu, fara :rizi: a fost :nunteleg: :noroc:
Alo!!! moderatorii !mai lasati si elevilor cite unu :zambet:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

cornel.s

Șalău

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

286

vineri, 9. august 2013, 22:49

A fost cu directie nu cu intentie :zambet: .
Azi pe la 10,30 am ajuns in Galati. Deja era irespirabil, fiind si pe malul Dunarii. Pe la 2 jumate - 3 cand ma intorceam la Bucuresti am vorbit cu Zoran caruia, daca intram pe 4 G, cred ca ii vedeam si flacarile pe care le scotea pe nas cand injura. Nu glumesc. Acum doua saptamani am comis-o eu. Dupa 2 zile de la insolatie, criza de angina pectorala. Maine trebuia sa ma vad cu Stefan pe la Calarasi sau Oltenita. Nici el nu e prea bine si daca Stefan care sta pe apa mai mult decat probabil marea noastra majoritate zice ca e urgie mie unuia mi-e de ajuns.
De pescuit pescuiesti pana pe la 10 si dupa 7 seara. Restul, probabil sunteti martieni si va prind bine Ultra Violetele.
Asa ca maine facem un convoi de 3 barci pe Snagov cu Doamnele pana la pranz. Vedem daca s-a stricat apa si acolo la un clonc, un biban si-o marlita, apoi la umbra, la bericioaice.
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

287

vineri, 9. august 2013, 23:11

Baieti, acum fara gluma, atentie mare, soarele este f puternic, umbra....prea putin, multa atentie la "umbrele" si derivate ce fac umbra, lazi frigo, etc. :noroc:

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

288

sâmbătă, 10. august 2013, 04:19

Azi pe la 10,30 am ajuns in Galati. Deja era irespirabil, fiind si pe malul Dunarii.
apoi la umbra, la bericioaice.
Baieti, acum fara gluma, atentie mare, soarele este f puternic, umbra....prea putin, multa atentie la "umbrele" si derivate ce fac umbra, lazi frigo, etc.
Baieti :zambet: mai lasatii :drac2: de pesti si :pescuit: si mai bine stati la o :noroc: ca nu au intrat zilele in sac iar sanatatea e mai buna decit ori ce :nunteleg: .Mare grija pina unde va aventurati cu barca pe Dunare in zona sa emis cod de :furtuna: pe simbata dupa amiaza iar drumul pina in golf poate fi foarte lung. P.s aveti grija de voi :bravo: :noroc:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

289

duminică, 11. august 2013, 11:31

in zona de sus, pe Dunare am ajuns si noi de vineri dimineata cu gandul ca ne intoarcem duminica.

vineri ... vant puternic non stop si 36-38 de grade ... 2 avati mici
sambata ... temp acceptabila, ceva vant pana la pranz dupa care liniste. 1 singur avat si cand trebuia sa inceapa pescuitul de seara a dat cu o furtuna de dupa 2 ore am impachetat pe bezna tot ce aveam direct in masina si am intins-o spre casa. ne-a rupt cortul, a plouat de era apa de 2 palme pe sub cort si venea viitura de pe dealurile din spatele nostru. asa ca azi-noapte pe la vreo 12.30 eram acasa. nu stiu cum o fi mai jos (Zoran,Costi, Bruno etc) erau mai la vale de noi cu cativa zeci de km dar o bere cu ei tot am baut.

ps: din cauza vantului, nici urma de tantar.
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

290

duminică, 11. august 2013, 12:32

.Mare grija pina unde va aventurati cu barca pe Dunare in zona sa emis cod de furtuna pe simbata dupa amiaza iar drumul pina in golf poate fi foarte lung.
vineri ... vant puternic non stop si 36-38 de grade ... 2 avati mici
sambata ... temp acceptabila, ceva vant pana la pranz dupa care liniste. 1 singur avat si cand trebuia sa inceapa pescuitul de seara a dat cu o furtuna de dupa 2 ore am impachetat pe bezna tot ce aveam direct in masina si am intins-o spre casa. ne-a rupt cortul, a plouat de era apa de 2 palme pe sub cort si venea viitura de pe dealurile din spatele nostru. asa ca azi-noapte pe la vreo 12.30 eram acasa. nu stiu cum o fi mai jos (Zoran,Costi, Bruno etc) erau mai la vale de noi cu cativa zeci de km .
:gandesc: in dreapta pe portal prognoza meteo :pauza: :bravo:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

291

duminică, 11. august 2013, 21:17

In atentia participantilor in tabara de la Mraconia: Au mai ramas 4 ZILE!!!!. Ceva noutati de la cei care au fost recent in zona ? :nunteleg: :gandesc:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

292

luni, 12. august 2013, 14:40

Salutari baieti, eu incep acuma sa-mio pregatesc barca, bagajele,... :bucuros2:

Nr de tel de Ro: 0736912849
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Ediseu

Știucă

Răspunsuri: 695

Membru din: 21. iulie 2012

Locație: London

  • Scrie un mesaj privat

293

luni, 12. august 2013, 15:41

Zorane vezi ca Paparatii sint pe urmele tale!! :ochi:
Cineva de pe forum te-a vazut in zona!!!! :pescuit: :pescuit:
Sa -aveti parte de senzatii tari !!!!!Va doresc la toti cat mai multe capturi! :pescuit: :pescuit:

informer

Administrator

  • Autorul acestui subiect este »informer«

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

294

luni, 12. august 2013, 16:41

Ca sa "animam" putin atmosfera la intalnire, vom organiza doua concursuri: unul avand ca subiect pescuitul, celalalt o alta... activitate. :)
Castigatorul in cazul ambelor concursuri va fi premiat de Zoran.

Concursul de pescuit se va desfasura pe toata durata intalnirii si competitia consta in a captura cel mai mare somn.
Este evident ca nefiind vorba de cantitatea totala de peste prins, este la fel de posibil sa castige cel mai incepator dintre noi ca si cel mai experimentat.
Deoarece forumul incurajaza pescuitul in sistem C&R nu vor intra in concurs decat acei pesti care:
1. sunt fotografiati langa o ruleta astfel incat sa fie evidenta lungimea lor;
2. sunt fotografiati in timp ce sunt eliberati astfel incat sa se elimine orice dubiu in aceasta privinta.
Participarea la oricare dintre concursuri este optionala pentru oricare participant la intalnire.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

clenutzu

Sunt nou și mă prezint!

Răspunsuri: 4

Membru din: 8. august 2013

Locație: Oradea

Profesia: Bulibasha la firma proprie

  • Scrie un mesaj privat

295

luni, 12. august 2013, 16:48

Ptiuuuuu, mare pacat ca am aflat de tabara voastra doar dupa ce mi-am programat concediul (la Eselnita - asta dupa indelungate negoceri cu consoarta). Eu ajung abia pe 27 august si stau 7 zile. Daca e vreunul dintre voi care ar avea chef de un pescuit... :gandesc:
Din om normal poti face pescar, dar din pescar om normal niciodata...

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

296

luni, 12. august 2013, 17:10

vom organiza doua concursuri: unul avand ca subiect pescuitul, celalalt o alta... activitate.
primul conurs ala cu pescuitu :ca sa fie valabile pozele concurenti sa aibe la ei rulete de la 3 M in sus! :ochi:
pentru al doiea incerc o perviziune :sa fie asta :noroc: :buaaaah: :rizi:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

297

luni, 12. august 2013, 17:39

Ca sa "animam" putin atmosfera la intalnire, vom organiza doua concursuri: unul avand ca subiect pescuitul, celalalt o alta... activitate. :)
Castigatorul in cazul ambelor concursuri va fi premiat de Zoran.

Concursul de pescuit se va desfasura pe toata durata intalnirii si competitia consta in a captura cel mai mare somn.
Este evident ca nefiind vorba de cantitatea totala de peste prins, este la fel de posibil sa castige cel mai incepator dintre noi ca si cel mai experimentat.
Deoarece forumul incurajaza pescuitul in sistem C&R nu vor intra in concurs decat acei pesti care:
1. sunt fotografiati langa o ruleta astfel incat sa fie evidenta lungimea lor;
2. sunt fotografiati in timp ce sunt eliberati astfel incat sa se elimine orice dubiu in aceasta privinta.
Participarea la oricare dintre concursuri este optionala pentru oricare participant la intalnire.


1. concursul cu "ca" subiect pescuitul, :zambet: , va fi premiat cu premiul cel mare.
2. celalalt concurs, cu un clonc Tilo Andreas

Bine-nteles ca si celelalte locuri vor fi premiate :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

298

luni, 12. august 2013, 17:56

pentru al doiea incerc o perviziune :sa fie asta :noroc: :buaaaah: :rizi:
celalalt concurs, cu un clonc Tilo Andreas
era vorba de apa plata cu lamaie !!:ochi: dar ce credeati ?:rizi:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

spinning

Oblete

Răspunsuri: 38

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Ploiesti

  • Scrie un mesaj privat

299

luni, 12. august 2013, 20:44

Se poate participa la concurs, dar de duminica (din pacate nu o sa pot veni de joi :nervos: :zid: asa cum am crezut)? :doaaamne: Sa nu luati tot pestele , sa-mi lasati si mie ceva de pescuit de preferat peste 2 m :pauza:
Cand esti mort nu stii ca esti mort, e greu doar pt ceilalti, la fel si cand esti prost...

lele

Biban

Răspunsuri: 104

Membru din: 1. aprilie 2013

Locație: Miercurea Ciuc

Profesia: Finisaje in constructii

  • Scrie un mesaj privat

300

luni, 12. august 2013, 21:56

Cu parere de rau trebuie sa va anunt ca s-ar putea sa nu pot participa la intilnirea de anul asta :necajit: :nervos: Saptamana trecuta mi-am lovit motorul in apa mica -motorul are trim electro hidraulic si nu se rabateaza in spate decat de la butoane-....daca nu reusesc sa fac reparatiile necesare nu am cum sa vin acolo :necajit: :necajit: :necajit:
Munca este pentru aia care nu stiu sa pescuiasca...