Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

zoltan

Oblete

Răspunsuri: 16

Membru din: 3. august 2012

Locație: Odorheiu Secuiesc

  • Scrie un mesaj privat

201

marți, 6. august 2013, 21:23

Buna seara, eu am primit coletul. Am mers la Posta cum a zis Zoran si era la ei dar nu la colete.a venit ca scrisoare recomandata.Multumesc Zoran. :prieteni: :ciao:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

202

marți, 6. august 2013, 21:31

Traiasca Posta Romana
Eu am primit un colet intern expediat cu Prioripost (posta rapida a Postei Romane) dupa 6 zile pt. ca agentii (soferii) au la dispozitie 20 minute/luna sa anunte destinatarii telefonic pt. livrare si le consuma la inceputu` lunii... :doarecapu: :rizi: .
Ma tot intreb cum naiba poate inca functiona un dinozaur hodorogit ca Posta Romana, mai ales la preturile pe care le practica... dealtfel la ce profesionalism ofera, cat poa` sa ceara?!? :nunteleg:
Nu mai vorbesc de coletele normale care inca trebuie cusute in panza alba sau macar invelite in hartie alba... :doarecapu: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

203

marți, 6. august 2013, 21:48

Eu personal nu am nimic ce sa-i reprosez prioripostului, ieri dupamasa am expediat niste voblere pe la ora 17.00 azi la pranz deja erau in mana destinatarului si transportul costa sub 10 lei ... si nu este un caz singular... cu posta romana desi e la jumatate de pret ajunge in 3-4 zile daca ajunge... Cargusul sau fanul in ultima vreme nu numai ca costa, dar intarzie si "ratacesc colete" pe "banda rulanta" cel putin agentiile de aici din zona.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

204

marți, 6. august 2013, 21:59

Eu personal nu am nimic ce sa-i reprosez prioripostului, ieri dupamasa am expediat niste voblere pe la ora 17.00 azi la pranz deja erau in mana destinatarului si transportul costa sub 10 lei
Zoli, io nu contest ca pachetul a ajuns in oras la mine da` io nu pot sa stau pe geam sa astept prioripost-u` cum stau pensionarii sa astepte postasu` cu pensia... :rizi: .
Ma astept de la un serviciu de curierat din secolu` asta sa ma sune cand trebuie sa-mi livreze ceva, ca sa ne putem intelege in legatura cu momentul livrarii.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

205

marți, 6. august 2013, 22:06

Cei de aici suna la telefon si de 2-3 ori, probabil au alte abonamente cu minute mai multe... au fost cazuri cand am primit colete chiar pe drum spre casa chiar in alt cartier in partea cealalta a orasului ... cei de aici sunt destul de flexibili cel putin pana acum ...

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

206

marți, 6. august 2013, 22:27

Sper sa pot lua coletul maine de la ei
Este clar ca nu ei au intarziat
Spera Eugene ! ca aia moare ultima ,mai bine comandai sticle de vin ca pana ajungeau la tine era gros ca marmelada :rizi: :rizi: :rizi:

da! da! nu ei au intarziat, problema era traseul pina la tine ei nu intarzie doar se plimba ,vai mama lor ca ramai :soc: .
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Răspunsuri: 170

Membru din: 12. iulie 2012

Locație: Clisura Dunarii

Profesia: Pescar

  • Scrie un mesaj privat

207

marți, 6. august 2013, 22:56

multumesc Zoran pt pachet si multumesc informer pt livrarea prompta :))
http://www.smartfishing.info

"It's nice to be important, but it's more important to be nice"

208

marți, 6. august 2013, 23:36

Si al meu a ajuns cu "superprioripost" :apl:
Multumesc Zoran! :noroc: :noroc: :noroc:

209

miercuri, 7. august 2013, 09:12

L-am primit si eu in dimineata asta a venit tot ca si scrisoare recomandata . Multumesc frumos Zoran.

radho0

Oblete

Răspunsuri: 8

Membru din: 20. martie 2013

Locație: Constanta

  • Scrie un mesaj privat

210

miercuri, 7. august 2013, 14:31

Am primit si eu cloncul de dimineata. Multumesc Zoran

Răspunsuri: 396

Membru din: 24. iunie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

211

miercuri, 7. august 2013, 16:33

a ajuns si coletul meu astazi.

:noroc: pt. Zoran.
:salut:

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

212

miercuri, 7. august 2013, 21:30

Si coletul meu a ajuns tot astazi. Iti multumesc inca o data Zoran :noroc:

213

miercuri, 7. august 2013, 21:47

Traiasca Posta Romana
Eu am primit un colet intern expediat cu Prioripost (posta rapida a Postei Romane) dupa 6 zile pt. ca agentii (soferii) au la dispozitie 20 minute/luna sa anunte destinatarii telefonic pt. livrare si le consuma la inceputu` lunii... :doarecapu: :rizi: .
Ma tot intreb cum naiba poate inca functiona un dinozaur hodorogit ca Posta Romana, mai ales la preturile pe care le practica... dealtfel la ce profesionalism ofera, cat poa` sa ceara?!? :nunteleg:
Nu mai vorbesc de coletele normale care inca trebuie cusute in panza alba sau macar invelite in hartie alba... :doarecapu: .


Informer,
Cred ca aveti o problema cu angajatii de acolo nu cu institutia in sine.
Din punctul meu de vedere, coletaria prin Posta Romana ramane cel mai bun serviciu raportat la pret/calitate

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

214

miercuri, 7. august 2013, 22:11

Informer,
Cred ca aveti o problema cu angajatii de acolo nu cu institutia in sine.
Din punctul meu de vedere, coletaria prin Posta Romana ramane cel mai bun serviciu raportat la pret/calitate
Tot ce-i posibil Adi da` asta nu ma face mai fericit.
De ex. eu tot n-am primit pachetul trimis de Zoran odata cu restul... am fost de doua ori astazi la posta sa intreb, a doua oara la ora inchiderii si degeaba, cu toate ca pe net cica-i ajuns... iar in pachetul respectiv se afla firul pe care intentionam sa-l folosesc incepand de maine dimineata la pescuit... si pe care vroiam sa-l primesc mai repede decat ajunge Zoran in tara da` se pare c-am ales varianta pierzatoare... :nervos: :zid: .
Cat priveste raportul calitate / pret la Posta Romana, el este mare numai datorita faptului ca numitorul este mic.
Am acu` bagaje de facut da` cand ma intorc am sa scriu cateva din motivele pentru care, dupa parerea mea, Posta Romana este o institutie care nu-si mai are locul, in forma actuala cel putin, in anul 2013.
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

215

miercuri, 7. august 2013, 22:57

Habar nu am ce experiente neplacute ai avut tu cu Posta Romana, dar inca odata spun ca este vorba de oamenii de acolo sau ce a mai ramas.
cand am vorbit de raport calitate/pret nu ma refeream neaparat la pret cu toate ca am platit 3lei sa trimit niste voblere prietenului meu Zamfi la Aiud si in 2 zile au ajuns la el - cu Posta Romana si coletarie normala (nu a trebuit sa impachetez cutia cu cearseaf :) )
am trimis si am primit destule pachete cu serviciul de coletarie a Postei Romane si nu am avut niciodata probleme - in schimb, cu curierii am avut :necajit:

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

216

joi, 8. august 2013, 05:04

am fost de doua ori astazi la posta sa intreb, a doua oara la ora inchiderii si degeaba, cu toate ca pe net cica-i ajuns...
dar inca odata spun ca este vorba de oamenii de acolo
Adi tie ti se pare normal ca din Germania un colet sa faca maxim 2 zile de cind vine DHL la tine acasa sa-l ia, iar de laintara sa mai faca 4 zile lucratoare?
Intradevar problea nu e la angajatii de jos ,si aici ma refer la soferii care duc greul si la cei care sorteaza pachetul spre al trimite spre destinatia corecta si care sunt ca niste roboti. La posta (cred) ca marea problema sunt cei de la logistica pe carei doare in cur ca tu primesti azi sau peste 3 zile coletul,pe care-l astepti. Acu sa-ti spun patania mea cu cei de la posta:comandasem pe linga multe altele isi suportul de sonda sonar ,deci
pachetul era unul voluminos,am urmarit pas cu pas traseul coletului pe teritoriul tari,ca si lui Costi aparea ajuns la mine la Op. Postarita o alta panarama a pus in cutia postala hirtia ca ,coletul a ajuns dar cind am luat ziarul din posta hirtiuta a ramas in cutie postala nu am vazuto,sau a fost adusa ulterior. Pentru ca usita cutiei a ramas deschisa dupa vreo 4h plecind de acasa vad bucatica de hirtie in posta si cind citesc pe el ca scrie gemania dau o fuga la posta sa-l ridic.Acolo alta idioata ,cind ajung sa-i dau hartia dirigintei care(ma tinut si ea 20m vorbea la tefonul mobil)dupa ce citeste imi spune distrata ca pachetul nu a ajuns cu toate ca pachetul era cit un bax de tigari si pe care vorbind la telefon la ocolit de cateva ori. Iam indicat cutia sa se uite atenta iar raspunsul a fost ma scuzati nu l-am vazut :rizi: :rizi: :rizi: :apl: . Eu il inteleg pe Costi de ce e suparat ,probabil ca a dat de sora geamana a dirigintei dar mult mai versata asta fiind in oras :rizi: :rizi: .Cam asta ar fi PE SCURT patania mea cu posta iar povestirea pataniei cit un roman :ochi:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

217

joi, 8. august 2013, 07:35

Dan, exagerezi un pic cu cele 2 zile. Dureaza cel putin 24 ore pana pleaca prin Germania si apoi cam 24 ore pentru fiecare tara strabatuta.In alta ordine de idei DHL este o firma de curierat rapid si nu serviciul postal de stat.Posta germana, uite exemplul expeditiei actuale, mai greseste si ea. Nici "masinaria" nemteasca nu-i perfecta. Revenind la coletele astea "buclucase", acestea au ajuns in Romania pe data de 5 august si la destinatari pe 6-7 august. Deci Posta Romana s-a miscat repede. Un alt exemplu este coletul trimis de Ovidiu si un alt colet din Resita care au facut 2 zile. Repet 2 zile, si asta cu mai putin de 1 euro taxe platite.
Singura problema pe care am intampinat-o cu Posta Romana a fost legata de ramburs. Durata pana am primit bani prin ramburs a fost, in medie, 3 saptamani din ziua expeditiei.
Posta asta, asa cum este ea facuta "posta" de catre toti politicienii si oamenii de afaceri care o vor pntru ei, totusi functioneaza. Si eu sunt de acord cu Adi cand a spus ca raportul calitate pret este excelent. Si eu prefer o expeditie prin curier cu toate ca mi s-a intamplat sa stau o zi intreaga blocat in casa, sa-l astept fie pentru expeditie, fie pentru primire.

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

218

joi, 8. august 2013, 13:24

exagerezi un pic cu cele 2 zile
Daca nu primea Zoran atitea mesaje cu{ nu a ajuns coletul} din partea celor care asteptau (probabil cloncuri) si lau facut sa posteze avizul de trimitere ,credema ca pe mine nu ma interesa subiectul Posta Romana .Dar cum stiam ca Zoran era ocupat cu barca cea noua sa o puna la punct m-am gindit sa-i ajut pe cei nerabdatori sa afle pe unde umbla coletul .De acceia am postat cu lux de amanunte pasi ce trebuie urmati pentru a afla fiecare soarta pachetului.Brusc mi-am adus aminte ce am patit si eu pina sa-l primesc si de aceeia am spus sa stea lumea linistita ca totul se rezolva.

Pentru mine egal daca Posta va trai sau falimenta Nu m-am luat de cei care lucreaza in Posta toata admiratia pentru (soferisi cei care sorteaza coletele) si care duc greul ci de sistem si logistica
Nu mi se pare normal ca un pachet sa ajunga la Bucuresti de acolo la Arad cind destinatarul e in Constanta :doarecapu: Sper ca de data asta am fost clar subiect inchis din partea mea :ochi:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

219

joi, 8. august 2013, 21:56

am fost de doua ori astazi la posta sa intreb, a doua oara la ora inchiderii si degeaba, cu toate ca pe net cica-i ajuns...
dar inca odata spun ca este vorba de oamenii de acolo
Adi tie ti se pare normal ca din Germania un colet sa faca maxim 2 zile de cind vine DHL la tine acasa sa-l ia, iar de laintara sa mai faca 4 zile lucratoare?
Intradevar problea nu e la angajatii de jos ,si aici ma refer la soferii care duc greul si la cei care sorteaza pachetul spre al trimite spre destinatia corecta si care sunt ca niste roboti. La posta (cred) ca marea problema sunt cei de la logistica pe carei doare in cur ca tu primesti azi sau peste 3 zile coletul,pe care-l astepti. Acu sa-ti spun patania mea cu cei de la posta:comandasem pe linga multe altele isi suportul de sonda sonar ,deci
pachetul era unul voluminos,am urmarit pas cu pas traseul coletului pe teritoriul tari,ca si lui Costi aparea ajuns la mine la Op. Postarita o alta panarama a pus in cutia postala hirtia ca ,coletul a ajuns dar cind am luat ziarul din posta hirtiuta a ramas in cutie postala nu am vazuto,sau a fost adusa ulterior. Pentru ca usita cutiei a ramas deschisa dupa vreo 4h plecind de acasa vad bucatica de hirtie in posta si cind citesc pe el ca scrie gemania dau o fuga la posta sa-l ridic.Acolo alta idioata ,cind ajung sa-i dau hartia dirigintei care(ma tinut si ea 20m vorbea la tefonul mobil)dupa ce citeste imi spune distrata ca pachetul nu a ajuns cu toate ca pachetul era cit un bax de tigari si pe care vorbind la telefon la ocolit de cateva ori. Iam indicat cutia sa se uite atenta iar raspunsul a fost ma scuzati nu l-am vazut :rizi: :rizi: :rizi: :apl: . Eu il inteleg pe Costi de ce e suparat ,probabil ca a dat de sora geamana a dirigintei dar mult mai versata asta fiind in oras :rizi: :rizi: .Cam asta ar fi PE SCURT patania mea cu posta iar povestirea pataniei are cit un roman :ochi:


deci: - problema principala sunt oamenii de acolo.
inseamna ca nu au avut loc restructurari sau chiar ii doare in basca de serviciul pe care inca il mai au.
la agentia unde sunt eu arondat au ramas 1/3 din oameni si cele ramase (pt ca sunt numai femei) chiar se misca rapid si vorbesc frumos, sunt atente cu clientii - intr-un cuvant au "morcovu" in cur pt serviciul lor

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

220

vineri, 9. august 2013, 02:09

agentia unde sunt eu arondat au ramas 1/3 din oameni si cele ramase (pt ca sunt numai femei) chiar se misca rapid si vorbesc frumos, sunt atente cu clientii - intr-un cuvant au "morcovu" in cur
Ady !Ady !cred ca ai niste bunaciuni in agentie !!! :ochi: ca prea le lauzi cind le vezi cum plimba morcovii :rizi: :rizi: :noroc:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Subiecte asemănătoare