Sie sind nicht angemeldet.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

anem

Super Moderator

  • »anem« ist der Autor dieses Themas

Beiträge: 3 275

Registrierungsdatum: 19. Februar 2012

Wohnort: carpi

  • Nachricht senden

1

Freitag, 12. April 2013, 12:49

Cat de des iesim la pescuit?

Vad ca in ciuda faptului ca afara s-a incalzit deja suficient, in continuare lipsesc pozele sau povestile, cu cateva exceptii ... pe care nu le amintesc pentru ca nu vreau sa uit pe cineva.

Variantele ar fi simple ...

1. Lumea e secretoasa (inteleg perfect treaba asta) sau pur si simplu nu are chef sa scrie (asta nu o inteleg din moment ce s-a inscris pe un forum unde comunicarea este baza).

2. Lumea iese destul de rar la pescuit.

Intrebarea e ... cat de des iesiti la pescuit?

Eu din pacate pot sa ies doar in weekend timp de vreo 6-10 ore si cateodata (cand conditiile o cer) ies inclusiv in timpul saptamanii, dar asta de regula se intampla pe timp de vara dupa lucru. Tot pe timp de vara, in concediu fac si partide mai lungi dar totul depinde de cat de mult concediu am si cat timp pot aloca pescuitului ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

Beiträge: 1 467

Registrierungsdatum: 14. Juli 2012

Wohnort: Arad

  • Nachricht senden

2

Freitag, 12. April 2013, 13:24

Aproape zilnic... :zambet: Muresul e la 15 minute de mers pe jos ,de mine..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

ovidiu

Profi

Beiträge: 811

Registrierungsdatum: 24. Februar 2012

Wohnort: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Nachricht senden

3

Freitag, 12. April 2013, 13:45

Ies destul de rar din păcate, în concediu între 5 şi 10 zile cu cortul şi în rest aproximativ 10-15 ieşiri pe an, la sfârşit de săptămână.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

attila

Fortgeschrittener

Beiträge: 282

Registrierungsdatum: 24. Februar 2012

Wohnort: Nördlingen/Resita

  • Nachricht senden

4

Freitag, 12. April 2013, 14:14

In ultima vreme, destul de rar.
Si cand ies...nu prea prind====> main nimic de scris :)
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

zamfi

Profi

Beiträge: 1 588

Registrierungsdatum: 25. Februar 2012

Wohnort: Pe Mures...

  • Nachricht senden

5

Freitag, 12. April 2013, 15:01

Cat pot de des ...Chiar daca din "scurt" 1-2 ore :) Muresul este langa mine ,Radesti-ul este la 5 km de mine ...
Saptamana asta am fost marti ,ieri si probabil duminica ! :bucuros2: Ceva salai ... :ochi:

mark

Schüler

Beiträge: 140

Registrierungsdatum: 13. Mai 2012

Wohnort: Lugoj

Beruf: Inginer

  • Nachricht senden

6

Freitag, 12. April 2013, 17:19

Din pacate doar in weekend deoarece munca nu-mi permite sa ies si in timpul saptamanii.

mustatza

Fortgeschrittener

Beiträge: 198

Registrierungsdatum: 12. März 2012

Wohnort: Bucuresti

Beruf: administrator

  • Nachricht senden

7

Freitag, 12. April 2013, 17:28

Ies de 5/6 ori/an cate minim 5 zile si cca 2/3 iesiri in DD. nu-mi plac iesirile scurte gen 2 zile pt ca este prea mare deranjul pt asa putin timp alocat pescuitului.pana anul acesta am pescuit predominant la crap dar de anul acesta o sa fac o schimbare majora in sensul ca o sa cloncanesc muuuuult mai mult decat o sa pescui la crap.
FIRE CRETE SI FUM DIN FRANE !!!!! :bravo:

Adi

Fortgeschrittener

Beiträge: 378

Registrierungsdatum: 14. Juli 2012

Wohnort: Stuttgart

  • Nachricht senden

8

Freitag, 12. April 2013, 17:29

numai in weekend si in concediu cind sint in Romania, ( merg aproape in fiecare zi), aici din pacate apa care tine cit de cit peste este la 120 km de mine...asa ca in cursul saptaminii exclus
Fir intins!

Nelutu

Schüler

Beiträge: 126

Registrierungsdatum: 11. September 2012

Wohnort: Timisoara

Beruf: Mecanic intretinere si mentenanta

  • Nachricht senden

9

Freitag, 12. April 2013, 17:57

N-am mai fost din Oct. si nici nu prevad o iesire in curand !... :nervos:

10

Freitag, 12. April 2013, 18:20

in jur de 50 - 60 de iesiri pe an, adica cam toate sfarsiturile de saptamana sunt pe malul garlei sau pe apa. :bucuros2:
cam asta spune agenda mea pescareasca pe care o tin deja de 6ani - interesanta evolutia lucrurilor in acesti ani

tudor

Super Moderator

Beiträge: 1 247

Registrierungsdatum: 27. Februar 2012

Wohnort: Saint Cloud, France

Beruf: Catfish angler

  • Nachricht senden

11

Freitag, 12. April 2013, 18:50

Pai gata a inceput sezonul. Saptamana trecuta am fost la peste in Spania. N-am avut timp sa fac raportul caci la intoarcere ma astepta multa treaba. Acum se face cald si aici deci voi iesi in fiecare week-end si zile de sarbatoare. Deci in jur de o suta de iesiri pe an. Am 7 saptamani de vacanta din care 90% sunt in barca. :ochi:

Beiträge: 133

Registrierungsdatum: 14. Februar 2013

Wohnort: Bucuresti - Onesti

Beruf: Student, liber-profesionist

  • Nachricht senden

12

Freitag, 12. April 2013, 23:00

Cred ca nu am reusit in ultimii doi ani mai mult de 10-15 iesiri pe an.Sper ca anul asta sa resusesc mai multe...Pana acum doua!
Always C&R

IonutFishing

mane81

Profi

Beiträge: 1 433

Registrierungsdatum: 15. April 2012

Wohnort: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Nachricht senden

13

Freitag, 12. April 2013, 23:46

Ies aproape in fiecare weekend, stau acasa decat atunci cand sunt racit rau.Iarna asta am iesit mai des decat iernile trecute pentru ca mi-am facut un nou partener de pescuit :zambet: .Ies si in timpul saptamanii la partide scurte dar foarte rar din cauza serviciului.
Cateodata visez cu ochii deschisi sa-mi bag demisia si sa ma duc la pescuit un an intreg :gandesc: oare nu-s normal?

gepe

Anfänger

Beiträge: 48

Registrierungsdatum: 5. März 2013

Wohnort: Gura Humorului -Cislago Italia(pescuiesc zona Pavia-Cremona, Isola Serafini)

  • Nachricht senden

14

Freitag, 12. April 2013, 23:51

O data la 3 saptamani , dar acum nu am fost din octombrie :doarecapu: ..au inceput iernile friguroase si-n Italia :furtuna: ..sper ca saptamana viitoare sau pe 1 mai cel tarziu :pescuit:
Pescarul traieste cate zile i-a dat Dumnezeu si in plus zilele in care a fost la pescuit..... :pescuit:

feri1969

Fortgeschrittener

Beiträge: 348

Registrierungsdatum: 4. März 2013

Wohnort: Cluj-Napoca

Beruf: administrator

  • Nachricht senden

15

Samstag, 13. April 2013, 00:39

Cat pot de des ...Chiar daca din "scurt" 1-2 ore Muresul este langa mine ,Radesti-ul este la 5 km de mine ...
Saptamana asta am fost marti ,ieri si probabil duminica ! Ceva salai ...

La RĂDEŞTI-Alba te referi ? Ştiu un loc super acolo.

Anul acesta nu am avut nici o ieşire, aştept sfârşitul prohibiţiei. Am de gând să combin staţionarul cu spinningul în zona ALBA, căutând somnul în locuri încă nepescuite de mine.

LARRY

Profi

Beiträge: 1 334

Registrierungsdatum: 1. März 2012

Wohnort: Galați

  • Nachricht senden

16

Samstag, 13. April 2013, 08:25

Cât pot de des :pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

tatuc

Fortgeschrittener

Beiträge: 430

Registrierungsdatum: 27. Mai 2012

Wohnort: TULCEA

  • Nachricht senden

17

Samstag, 13. April 2013, 12:42

Din vara anului trecut cam la doua saptamani, anul asta am facut trei iesiri pana in prohibitie dar fara rezultate, acum astept sa se ridice prohibitia mica si sper sa am ce afisa.
:pescuit:

Pescarii stiu cat de periculoasa este marea si cat de infioratoare e furtuna , dar ei nu au considerat vreodata aceste lucruri ca fiind indeajuns pentru a-i face sa ramana la tarm."
Vincent Van Gogh

Adrian S

Fortgeschrittener

Beiträge: 220

Registrierungsdatum: 25. Juli 2012

Wohnort: SEBES-ALBA

  • Nachricht senden

18

Samstag, 13. April 2013, 16:31

Anul trecut(2012) am avut cel putin 30 de iesiri la somn pe Mures si dupa fiecare partida, ma gindeam la urmatoarea iesire. De cite ori se da locul !

morar marius

Fortgeschrittener

Beiträge: 204

Registrierungsdatum: 27. März 2013

Wohnort: Sebes -Alba

Beruf: maistru Electro-mecanic

  • Nachricht senden

19

Samstag, 13. April 2013, 17:00

de cite ori pot scapa de la servici care din pacate i-mi rapeste foarte mult din timpul meu liber

20

Samstag, 20. April 2013, 23:24

:zambet: N-am zile cat mi-ar placea sa stau la pescuit!
.............hai ca nu exagerez!!!! :pescuit: