Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn.
Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum.
După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum.
Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare.
Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.
Cat de des iesim la pescuit?
Vad ca in ciuda faptului ca afara s-a incalzit deja suficient, in continuare lipsesc pozele sau povestile, cu cateva exceptii ... pe care nu le amintesc pentru ca nu vreau sa uit pe cineva.
Variantele ar fi simple ...
1. Lumea e secretoasa (inteleg perfect treaba asta) sau pur si simplu nu are chef sa scrie (asta nu o inteleg din moment ce s-a inscris pe un forum unde comunicarea este baza).
2. Lumea iese destul de rar la pescuit.
Intrebarea e ... cat de des iesiti la pescuit?
Eu din pacate pot sa ies doar in weekend timp de vreo 6-10 ore si cateodata (cand conditiile o cer) ies inclusiv in timpul saptamanii, dar asta de regula se intampla pe timp de vara dupa lucru. Tot pe timp de vara, in concediu fac si partide mai lungi dar totul depinde de cat de mult concediu am si cat timp pot aloca pescuitului ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste
AnEm
Aproape zilnic...

Muresul e la 15 minute de mers pe jos ,de mine..
Ies destul de rar din păcate, în concediu între 5 şi 10 zile cu cortul şi în rest aproximativ 10-15 ieşiri pe an, la sfârşit de săptămână.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.
In ultima vreme, destul de rar.
Si cand ies...nu prea prind====> main nimic de scris
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.
Cat pot de des ...Chiar daca din "scurt" 1-2 ore

Muresul este langa mine ,Radesti-ul este la 5 km de mine ...
Saptamana asta am fost marti ,ieri si probabil duminica !

Ceva salai ...
Din pacate doar in weekend deoarece munca nu-mi permite sa ies si in timpul saptamanii.
Ies de 5/6 ori/an cate minim 5 zile si cca 2/3 iesiri in DD. nu-mi plac iesirile scurte gen 2 zile pt ca este prea mare deranjul pt asa putin timp alocat pescuitului.pana anul acesta am pescuit predominant la crap dar de anul acesta o sa fac o schimbare majora in sensul ca o sa cloncanesc muuuuult mai mult decat o sa pescui la crap.
FIRE CRETE SI FUM DIN FRANE !!!!!
numai in weekend si in concediu cind sint in Romania, ( merg aproape in fiecare zi), aici din pacate apa care tine cit de cit peste este la 120 km de mine...asa ca in cursul saptaminii exclus
Fir intins!
N-am mai fost din Oct. si nici nu prevad o iesire in curand !...
in jur de 50 - 60 de iesiri pe an, adica cam toate sfarsiturile de saptamana sunt pe malul garlei sau pe apa.
cam asta spune agenda mea pescareasca pe care o tin deja de 6ani - interesanta evolutia lucrurilor in acesti ani
Pai gata a inceput sezonul. Saptamana trecuta am fost la peste in Spania. N-am avut timp sa fac raportul caci la intoarcere ma astepta multa treaba. Acum se face cald si aici deci voi iesi in fiecare week-end si zile de sarbatoare. Deci in jur de o suta de iesiri pe an. Am 7 saptamani de vacanta din care 90% sunt in barca.
Cred ca nu am reusit in ultimii doi ani mai mult de 10-15 iesiri pe an.Sper ca anul asta sa resusesc mai multe...Pana acum doua!
Ies aproape in fiecare weekend, stau acasa decat atunci cand sunt racit rau.Iarna asta am iesit mai des decat iernile trecute pentru ca mi-am facut un nou partener de pescuit

.Ies si in timpul saptamanii la partide scurte dar foarte rar din cauza serviciului.
Cateodata visez cu ochii deschisi sa-mi bag demisia si sa ma duc la pescuit un an intreg

oare nu-s normal?
O data la 3 saptamani , dar acum nu am fost din octombrie

..au inceput iernile friguroase si-n Italia

..sper ca saptamana viitoare sau pe 1 mai cel tarziu
Pescarul traieste cate zile i-a dat Dumnezeu si in plus zilele in care a fost la pescuit.....
Cat pot de des ...Chiar daca din "scurt" 1-2 ore Muresul este langa mine ,Radesti-ul este la 5 km de mine ...
Saptamana asta am fost marti ,ieri si probabil duminica ! Ceva salai ...
La RĂDEŞTI-Alba te referi ? Ştiu un loc super acolo.
Anul acesta nu am avut nici o ieşire, aştept sfârşitul prohibiţiei. Am de gând să combin staţionarul cu spinningul în zona ALBA, căutând somnul în locuri încă nepescuite de mine.
Cât pot de des
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.
Din vara anului trecut cam la doua saptamani, anul asta am facut trei iesiri pana in prohibitie dar fara rezultate, acum astept sa se ridice prohibitia mica si sper sa am ce afisa.
Pescarii stiu cat de periculoasa este marea si cat de infioratoare e furtuna , dar ei nu au considerat vreodata aceste lucruri ca fiind indeajuns pentru a-i face sa ramana la tarm."
Vincent Van Gogh
Anul trecut(2012) am avut cel putin 30 de iesiri la somn pe Mures si dupa fiecare partida, ma gindeam la urmatoarea iesire. De cite ori se da locul !
de cite ori pot scapa de la servici care din pacate i-mi rapeste foarte mult din timpul meu liber

N-am zile cat mi-ar placea sa stau la pescuit!
.............hai ca nu exagerez!!!!