Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

anem

Super Moderator

  • Autorul acestui subiect este »anem«

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19.02.2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

1

12.04.2013, 12:49

Cat de des iesim la pescuit?

Vad ca in ciuda faptului ca afara s-a incalzit deja suficient, in continuare lipsesc pozele sau povestile, cu cateva exceptii ... pe care nu le amintesc pentru ca nu vreau sa uit pe cineva.

Variantele ar fi simple ...

1. Lumea e secretoasa (inteleg perfect treaba asta) sau pur si simplu nu are chef sa scrie (asta nu o inteleg din moment ce s-a inscris pe un forum unde comunicarea este baza).

2. Lumea iese destul de rar la pescuit.

Intrebarea e ... cat de des iesiti la pescuit?

Eu din pacate pot sa ies doar in weekend timp de vreo 6-10 ore si cateodata (cand conditiile o cer) ies inclusiv in timpul saptamanii, dar asta de regula se intampla pe timp de vara dupa lucru. Tot pe timp de vara, in concediu fac si partide mai lungi dar totul depinde de cat de mult concediu am si cat timp pot aloca pescuitului ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

2

12.04.2013, 13:24

Aproape zilnic... :zambet: Muresul e la 15 minute de mers pe jos ,de mine..
'''..as vrea sa practic c@R, dar ..legea nu-mi permite..''' :nunteleg:
'''....oricum nu retin salaii mari, pentru ca au carnea prea tare..'' :doarecapu:
'''''.....sa invatam unii de la altii..'' :drac:
''''...daca as prinde peste la fiecare iesire, si eu as practica c@R...''' :nu:

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24.02.2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

3

12.04.2013, 13:45

Ies destul de rar din păcate, în concediu între 5 şi 10 zile cu cortul şi în rest aproximativ 10-15 ieşiri pe an, la sfârşit de săptămână.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

attila

Șalău

Răspunsuri: 282

Membru din: 24.02.2012

Locație: Nördlingen/Resita

  • Scrie un mesaj privat

4

12.04.2013, 14:14

In ultima vreme, destul de rar.
Si cand ies...nu prea prind====> main nimic de scris :)
Voi ma urati ca sunt altfel, eu va compatimesc ca sunteti toti la fel.

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25.02.2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

5

12.04.2013, 15:01

Cat pot de des ...Chiar daca din "scurt" 1-2 ore :) Muresul este langa mine ,Radesti-ul este la 5 km de mine ...
Saptamana asta am fost marti ,ieri si probabil duminica ! :bucuros2: Ceva salai ... :ochi:

mark

Biban

Răspunsuri: 140

Membru din: 13.05.2012

Locație: Lugoj

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

6

12.04.2013, 17:19

Din pacate doar in weekend deoarece munca nu-mi permite sa ies si in timpul saptamanii.

mustatza

Șalău

Răspunsuri: 198

Membru din: 12.03.2012

Locație: Bucuresti

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

7

12.04.2013, 17:28

Ies de 5/6 ori/an cate minim 5 zile si cca 2/3 iesiri in DD. nu-mi plac iesirile scurte gen 2 zile pt ca este prea mare deranjul pt asa putin timp alocat pescuitului.pana anul acesta am pescuit predominant la crap dar de anul acesta o sa fac o schimbare majora in sensul ca o sa cloncanesc muuuuult mai mult decat o sa pescui la crap.
FIRE CRETE SI FUM DIN FRANE !!!!! :bravo:

Adi

Șalău

Răspunsuri: 378

Membru din: 14.07.2012

Locație: Stuttgart

  • Scrie un mesaj privat

8

12.04.2013, 17:29

numai in weekend si in concediu cind sint in Romania, ( merg aproape in fiecare zi), aici din pacate apa care tine cit de cit peste este la 120 km de mine...asa ca in cursul saptaminii exclus
Fir intins!

Nelutu

Biban

Răspunsuri: 126

Membru din: 11.09.2012

Locație: Timisoara

Profesia: Mecanic intretinere si mentenanta

  • Scrie un mesaj privat

9

12.04.2013, 17:57

N-am mai fost din Oct. si nici nu prevad o iesire in curand !... :nervos:

10

12.04.2013, 18:20

in jur de 50 - 60 de iesiri pe an, adica cam toate sfarsiturile de saptamana sunt pe malul garlei sau pe apa. :bucuros2:
cam asta spune agenda mea pescareasca pe care o tin deja de 6ani - interesanta evolutia lucrurilor in acesti ani

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27.02.2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

11

12.04.2013, 18:50

Pai gata a inceput sezonul. Saptamana trecuta am fost la peste in Spania. N-am avut timp sa fac raportul caci la intoarcere ma astepta multa treaba. Acum se face cald si aici deci voi iesi in fiecare week-end si zile de sarbatoare. Deci in jur de o suta de iesiri pe an. Am 7 saptamani de vacanta din care 90% sunt in barca. :ochi:

Răspunsuri: 133

Membru din: 14.02.2013

Locație: Bucuresti - Onesti

Profesia: Student, liber-profesionist

  • Scrie un mesaj privat

12

12.04.2013, 23:00

Cred ca nu am reusit in ultimii doi ani mai mult de 10-15 iesiri pe an.Sper ca anul asta sa resusesc mai multe...Pana acum doua!
Always C&R

IonutFishing

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15.04.2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

13

12.04.2013, 23:46

Ies aproape in fiecare weekend, stau acasa decat atunci cand sunt racit rau.Iarna asta am iesit mai des decat iernile trecute pentru ca mi-am facut un nou partener de pescuit :zambet: .Ies si in timpul saptamanii la partide scurte dar foarte rar din cauza serviciului.
Cateodata visez cu ochii deschisi sa-mi bag demisia si sa ma duc la pescuit un an intreg :gandesc: oare nu-s normal?

gepe

Oblete

Răspunsuri: 48

Membru din: 05.03.2013

Locație: Gura Humorului -Cislago Italia(pescuiesc zona Pavia-Cremona, Isola Serafini)

  • Scrie un mesaj privat

14

12.04.2013, 23:51

O data la 3 saptamani , dar acum nu am fost din octombrie :doarecapu: ..au inceput iernile friguroase si-n Italia :furtuna: ..sper ca saptamana viitoare sau pe 1 mai cel tarziu :pescuit:
Pescarul traieste cate zile i-a dat Dumnezeu si in plus zilele in care a fost la pescuit..... :pescuit:

feri1969

Șalău

Răspunsuri: 348

Membru din: 04.03.2013

Locație: Cluj-Napoca

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

15

13.04.2013, 00:39

Cat pot de des ...Chiar daca din "scurt" 1-2 ore Muresul este langa mine ,Radesti-ul este la 5 km de mine ...
Saptamana asta am fost marti ,ieri si probabil duminica ! Ceva salai ...

La RĂDEŞTI-Alba te referi ? Ştiu un loc super acolo.

Anul acesta nu am avut nici o ieşire, aştept sfârşitul prohibiţiei. Am de gând să combin staţionarul cu spinningul în zona ALBA, căutând somnul în locuri încă nepescuite de mine.

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 01.03.2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

16

13.04.2013, 08:25

Cât pot de des :pescuit:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

tatuc

Șalău

Răspunsuri: 430

Membru din: 27.05.2012

Locație: TULCEA

  • Scrie un mesaj privat

17

13.04.2013, 12:42

Din vara anului trecut cam la doua saptamani, anul asta am facut trei iesiri pana in prohibitie dar fara rezultate, acum astept sa se ridice prohibitia mica si sper sa am ce afisa.
:pescuit:

Pescarii stiu cat de periculoasa este marea si cat de infioratoare e furtuna , dar ei nu au considerat vreodata aceste lucruri ca fiind indeajuns pentru a-i face sa ramana la tarm."
Vincent Van Gogh

Adrian S

Șalău

Răspunsuri: 220

Membru din: 25.07.2012

Locație: SEBES-ALBA

  • Scrie un mesaj privat

18

13.04.2013, 16:31

Anul trecut(2012) am avut cel putin 30 de iesiri la somn pe Mures si dupa fiecare partida, ma gindeam la urmatoarea iesire. De cite ori se da locul !

Răspunsuri: 204

Membru din: 27.03.2013

Locație: Sebes -Alba

Profesia: maistru Electro-mecanic

  • Scrie un mesaj privat

19

13.04.2013, 17:00

de cite ori pot scapa de la servici care din pacate i-mi rapeste foarte mult din timpul meu liber

20

20.04.2013, 23:24

:zambet: N-am zile cat mi-ar placea sa stau la pescuit!
.............hai ca nu exagerez!!!! :pescuit: