Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

41

sâmbătă, 26. ianuarie 2013, 12:53

@anem
inca odata multumesc.
din ceea ce ai spus tu deduc ca este o bulibaseala totala in randul pescarilor si acolo, adica cam ca la noi
deci spiritul latin isi spune cuvantul.
nu stiu de ce am impresia, dar se pare ca peste tot in europa se va pune un accent mai mare pe pescuitul industrial pe apele interioare - semnale sunt cam de peste tot
pacat, presiunea o sa fie enorma, iar consecintele..........
urate vremuri mai traim :gandesc:
Omul care crede că dragostea poate fi cumpărată cu bani n-a avut niciodată câine în casă.

C. B.

Șalău

Răspunsuri: 210

Locație: Suceava

• Scrie un mesaj privat

42

duminică, 27. ianuarie 2013, 10:12

Interesant filmuletul .Ca sa ma aflu si eu in treaba ,pot spune ca problema cu braconierii se poate rezolva cu greu pe moment dar in viitor nu se stie.Cred ca majoritatea stiu ce-au patit braconierii de pe Siret (de la Tudora) :crasnicele confiscate si dosar penal .
Gardul nu a fost stricat ,iar crasnicele le fac in cateva ore la loc .
Pana nu o sa fie arestati si nu o sa petreaca ceva timp la racoare nu o sa se intample nimic .Poti sa faci o mie de reclamatii ca se intampla la fel. Stiri.Botosani.ro - Doi barbati din Tudora, prinsi la pescuit cu unelte ilegale! : Stiri Botosani, Evenimente, Administratie, Politic, Sanatate, Invatamant, Cultura, Economie, Monden
In aprilie, cand o sa revin pe Siret sa vad ce mai fac scobarii o sa verific daca autoritatile au demolat sau nu gardul .Raspunsul cred ca il stiu de pe acum:NU .

Totusi ,am primit dovada ca se poate sa le mai faca cate un dosar penal ,deci merita sa incercam .Site-ul apelor romane este usor de gasit ,email-ul se trimite usor,iti mai trebuie 2-3 poze.
Haideti sa dam dovada ca ne putem proteja cat de cat apele!

43

sâmbătă, 16. februarie 2013, 14:52

uite anu trecut era noaptea pe siret :))) 2 lanterne se apropie de mine in fuga. 2 politisti ma intreaba : ba unde ai pus setca. eu :ce ai omule esti nebun> cauta?
se uita el mai bine la ce scule am si tace :))) si ma intreaba daca mai am vazut braconieri. ... si 3 zile tot or umblat pe apa.. o inceput totusi sa se miste... fata de alti ani.... si stiu ca i-o prins intr-o zi de 2 ori si unu o murit chiar innecat cand incerca sa scape de politie :))) e bine ca ala era locul meu de mreana :))) daca s-o imputit cadavru macar o nadit locu :)) mreana e necrofag.
pe malul celalt dadeau cu ditamai ecranele.. imense.. nu am mai vazut asa mari.. eu am nadit locul . era chiar in fata mea :))) ii fugaresc si nu vor sa plece. pun un plumb de 120 g . iau lanseta de 5 lbs de SPOD si arunc dupa ei :))) i-o fluierat la unu dupa ureche :))) si or plekat. am aruncat de 2 ori dupa ei . va recomad metoda. functioneaza perfect.

C. B.

Șalău

• Scrie un mesaj privat

44

sâmbătă, 16. februarie 2013, 15:19

Chiar asa?O murit inecat ca o venit politia sal ia? Eu stiam ca a murit unul in locul meu de pescuit,langa al tau ,insa ca ori a fost impins in apa ,ori a cazut de pe un mal inalt .
Oricum,buna metoda cu plumbu :rizi: Sa-i intreb pe preferinte? -Domnii mei,o picatura ,un culisant,o racheta ? :rizi: :rizi:

45

sâmbătă, 16. februarie 2013, 15:22

poi o venit politia. era beat si avea cizme sold.. o incercat sa innoate da nu o mai reusit mai ales de la cizme . si s-o innecat...asta anu trecut. era din tudora de la tine daca nu ma insel. era acolo la vale in zona aia unde e paraul ala aproape secat. ala care vine din tudora

C. B.

Șalău

• Scrie un mesaj privat

46

sâmbătă, 16. februarie 2013, 15:25

Ahaa .De ala ziceai .paraul ala aproape secat ,in Tudora este mare .Nu am idee de ce nu ajunge in Siret .Oricum ,multumesc de informare .Siretul isi ia in fiecare an jertfa

Subiecte asemănătoare