Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

81

sâmbătă, 19. iulie 2014, 14:35

devine destul de frustrant faptul ca unii care pescuiesc ilegal (legea conditionand totusi numarul de lansete si distantele dintre pescari) transforma bucati de riu intr-un fel de mosie proprie pe care n-ai voie s-o atingi in nici un fel .


OK, deacord si lamurit. Si in cazul asta, ce-i de facut, cum putem reactiona? :gandesc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 616

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: sibiu

  • Scrie un mesaj privat

82

sâmbătă, 19. iulie 2014, 15:48

Simplu, ca intotdeauna cu frumosu si prin dialog. Cand ai nevoie de ceva e de ajuns sa ceri si cand ti se solicita ceva e de ajuns sa oferi . De asemenea cand ceva te deranjaza e suficient sa spui . Manifestarile de testosteron si incordarile de muschi nu fac bine la sanatate si asta trebuie sa inteleaga toata lumea. :gandesc:

Zoran

ADMINISTRATOR

  • Autorul acestui subiect este »Zoran«

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

83

duminică, 20. iulie 2014, 21:11

:nervos: :nervos: :nervos: :nervos: :nervos: :nervos: :nervos: :nervos:
Azi am fost la o partida de clonc, pe un golf al Rinului pe partea Franceza. La plecare, ia suportul cu stopuri si nr de remorca de unde nu-s! FURATE! Bagamias... asta motiv adevarat de nervi, nu niste monturi lasate in apa. :nervos:

In fine, niste cretini si imbecili care fac asa ceva, mai ales ca in 2 saptamani voiam sa plec cu barca in concediu in Romania. :doarecapu:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

84

duminică, 20. iulie 2014, 21:27

:vomit: Zorane sper sa ai timp sa le rezolvi....bine ca nu s-a intamplat cu o zi -doua inainte de plecarea spre Ro..... :prieteni:

Răspunsuri: 111

Membru din: 17. ianuarie 2013

Locație:

  • Scrie un mesaj privat

85

duminică, 20. iulie 2014, 21:31

Nu pot sa cred ca se poate intampla asa ceva ...si eu care credeam ca asa ceva e posibil numai ... :vomit:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

86

duminică, 20. iulie 2014, 23:06

:nervos: :nervos: :nervos: :nervos: :nervos: :nervos: :nervos: :nervos:
Azi am fost la o partida de clonc, pe un golf al Rinului pe partea Franceza. La plecare, ia suportul cu stopuri si nr de remorca de unde nu-s! FURATE! Bagamias... asta motiv adevarat de nervi, nu niste monturi lasate in apa. :nervos:

In fine, niste cretini si imbecili care fac asa ceva, mai ales ca in 2 saptamani voiam sa plec cu barca in concediu in Romania. :doarecapu:


oau ... crunta faza. sper sa rezolvi totul cat mai ieftin si rapid.

ps: sa inteleg ca nu sunt prea indragite numerele germane pe partea franceza? :gandesc:
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

tudor

Super Moderator

Răspunsuri: 1 247

Membru din: 27. februarie 2012

Locație: Saint Cloud, France

Profesia: Catfish angler

  • Scrie un mesaj privat

87

luni, 21. iulie 2014, 07:51

Zoran nu e inca scolit. Eu inchid in masina tot ce se poate desuruba de pe peridoc. Am si un sistem care impiedica furtul peridocului. Nu-l poti scoate de pe masina. Deci ori furi peridocul cu masina cu tot ori il lasi.
Zoran, sper sa poti rezolva problema inaintea vacantelor.

Răspunsuri: 143

Membru din: 16. aprilie 2012

Locație: Sibiu

  • Scrie un mesaj privat

88

miercuri, 23. iulie 2014, 00:59

Bunul simt pe apa si pe maluri :
Pe scurt se rezuma la : ce oferi aia ar trebui sa primesti . Asa cum se vede in viata lucrurile nu sunt perfecte asa ca fi pregatit sa primesti si alt ceva .
Eu :
Daca trec pe apa pe linga tine si te salut fa bine si raspunde , nu e greu sa spui Buna ziua . Nu doare si nu costa nimic !
Eu ma straduiesc sa nu te deranjez daca totus o fac poti sa vorbesti politicos altfel imi pierd si eu bunul simt !
Eu nu lansez dupa tine deci nu o fa nici tu ! Garantat lansez mai precis ca tine daca vreau !
Eu nu am casetofon in barca , nu te stresez cu muzica mea si nici nu incerc sa te conving sa iti placa Megadeth sau Judas Priest tu de ce incerci sa ma convingi ca Guta si alti nimeni Cinta ?
Daca eu ies la mal la masina printre betele tale e vina mea ca tu te-ai pus acolo cu toate ca se vede clar ca locul e ocupat de cineva ? Nu bombani pe sub mustata nu iti foloseste la nimic . E doar consecinta alegeri tale .
Eu nu ma cac in vatra focului Tu boule de ce o faci ?
Eu las locul curat si nu arunc gunoaiele din barca . Am punga si le duc acasa . Incearca si tu , nu doare si nici nu iti cade steluta din frunte .
Tu :
Daca treci prin tabara mea tu trebuie sa saluti primul !
Ori ce conversatie incepe cu un salut !
Ai stat la mine in tabara sa ma intrebi de una alta OK acum pleaca nu dau de baut si nici nu astepta sa te trimit eu la plimbare . Simte-te
Nu fa mizerie
Nu taia inutil padurea ! Lemnul verde nu arde bine , sunt uscaturi destule .
Nu taia un pom ca sa ajungi cu masina 2 metri mai aproape de apa , incearca sa mergi pe picioarele din dotare .
Nu fa 10 vetre pe 5 metri patrati .
Cojile de seminte nu incoltesc nici daca la capatiiul lor cinta manelele . Nici dozele , nici peturile, nici pungile de la supermarchet .
Ai prins un peste nu il lasa la uscat pe mal daca nu iti trebuie poti sa ii dai drumul inapoi in apa . ( in zona noastra asta se intimpla cu ghibortul , bibanul mic , obletul )
Nu mai arunca in tufe oasele de la gratar si nici alte resturi de mincare care pot atrage animale salbatice ! Poti deveni la un moment dat hrana acestora !
Inca o data iti spun nu te caca in vatra !
Ar mai fi multe de zis dar e tirziu si ....dimineata munca .... Pe scurt Respecta natura , Respecta si oameni , Respecta-te si vei si respectat .

Ginduri bune si nu uitati sa iubiti natura ! Ea inca ne iubeste :ochi: