Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

mhoria

Biban

Răspunsuri: 101

Membru din: 9. iunie 2015

Locație:

  • Scrie un mesaj privat

61

marți, 15. septembrie 2015, 13:52

Cred ca vineri voi reusi sa o testez, pana atunci ridic bidoane cu apa prin casa :rizi: . Am uitat sa spun ca e dintr-un singur segment. :noroc:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

62

marți, 15. septembrie 2015, 14:01

Cred ca vineri voi reusi sa o testez, pana atunci ridic bidoane cu apa prin casa :rizi: . Am uitat sa spun ca e dintr-un singur segment. :noroc:


Nici o problema ca ai uitat, se vede in poza :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

63

marți, 15. septembrie 2015, 18:14

Poti sa ne spui si un pret ? Interesanta. Sa te tina 1000 de ani.

mhoria

Biban

Răspunsuri: 101

Membru din: 9. iunie 2015

Locație:

  • Scrie un mesaj privat

64

marți, 15. septembrie 2015, 19:21

Poti sa ne spui si un pret ? Interesanta. Sa te tina 1000 de ani.
Multumesc! Pretul a fost 200 lei. Imi place foarte mult cum lucreaza, la un test cu 5 kg. Actiunea e parabolica, dar totusi varful nu este foarte rigid, cat sa nu vad trasaturile. O compar cu o lanseta ieftina din fibra blina de 2.2m de la decathlon cu care am debutat la clonc.
:noroc:

circovel

Oblete

Răspunsuri: 10

Membru din: 16. aprilie 2015

Locație: Onesti/Romania

  • Scrie un mesaj privat

65

duminică, 20. septembrie 2015, 19:14

Ce parere aveti de Mad Cat Black Vertical 50-250 gr 1,9 m dintr-o bucata ?

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

66

luni, 21. septembrie 2015, 07:33

Lanseta de 50-150 gr am testato pe uscat la 6,6 kg, si a trecut testul cu brio. Cea de 250 gr nu o cunosc.
Este o lanseta light, din carbon, si este de folosit cu atentie, mai ales din barcile de metal.

Vezi minutul 3:11

Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

mhoria

Biban

Răspunsuri: 101

Membru din: 9. iunie 2015

Locație:

  • Scrie un mesaj privat

67

miercuri, 7. octombrie 2015, 11:14

:salut:
As vrea sa va cer o opinie despre lanseta Bulox Haima 30 lb 2,10m. Tocmai am achizitionat-o la mana a doua si vreau sa o folosesc la clonc. Este de productie japoneza, insa putinele date pe care le-am gasit sunt pe cateva site-uri din Italia, de unde a si fost adusa. Cateva detalii: are 11 inele cu cel de varf, inele ovale, mandrina din aluminiu, rezerva mare de putere, actiune parabolica.
Cateva foto mai jos :noroc:

http://i.imgur.com/l6LClAp.jpg

http://i.imgur.com/haWUIDM.jpg

http://i.imgur.com/fLYfzlc.jpg

http://i.imgur.com/Um9P76F.jpg
Salutare,
Intretimp am reusit sa testez lanseta la 4 partide de clonc si pot spune ca m-am indragostit de ea, iar cu Slammer 560 face o pereche minunata :bravo:. Initial voiam sa modific manerul si pozitionarea mandrinei, dar in urma probarii efective si a sfaturilor pretioase primite de la kingofbeasts am decis sa o las asa cum a gandit-o japonezu'. Prezint mai jos un filmulet needitat cu lanseta "la treaba" . :noroc:



PS : nu reusesc sa pun decat link-ul catre video

Acest răspuns a fost de 3 ori editat, ultima oară de »mhoria« (7. octombrie 2015, 11:21)


brad

Oblete

Răspunsuri: 49

Membru din: 18. februarie 2014

Locație: bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

68

vineri, 22. ianuarie 2016, 11:36

Salutare,
a pescuit cineva cu ET power cat , 2.4 500-1000g, daca da as vrea o parere, mie-n magazin mi s-a parut cam rigida ...dar e la reducere :-)
multumesc

Răspunsuri: 95

Membru din: 15. iulie 2015

Locație: piatra neamt

Profesia: inginer

  • Scrie un mesaj privat

69

vineri, 22. ianuarie 2016, 21:03

Frumos Horia ! Dar de ce ai inhamat " monstrul " ala cu sfoara sa vada toata lumea ? Sper ca pentru sedinta foto de mai tarziu..... , sau nu l-ai tinut cu tine ca e " colacul " prea mic......

mhoria

Biban

Răspunsuri: 101

Membru din: 9. iunie 2015

Locație:

  • Scrie un mesaj privat

70

sâmbătă, 23. ianuarie 2016, 01:02

Frumos Horia ! Dar de ce ai inhamat " monstrul " ala cu sfoara sa vada toata lumea ? Sper ca pentru sedinta foto de mai tarziu..... , sau nu l-ai tinut cu tine ca e " colacul " prea mic......
:salut: Hamul l-am construit similar cu modelul de mai jos, produs de Zeck. Pentru mai mult confort somnului si pentru a nu il rani voi adauga si o coarda elastica care va atenua socurile si smuciturile.






"Colacul" cred ca oricat ar fi de mare, tot nu e suficient, insa cum am mai spus este optim pentru nevoile actuale. Uneori, atunci cand as fi mers singur la pescuit pentru 2-3 ore, mi-ar fi placut chiar o gonflabila mai mica de 2,4 m fara chila gonflabila, pe care sa o pun singur la apa. Este in plan un trimaran de 4,2 - 4,7 m, dar nu a sosit inca timpul lui. :noroc: