Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

cornel.s

Șalău

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

61

joi, 18. iulie 2013, 18:50

Nu cred ca as fi fost in stare sa gasesc pe youtube un clip de genul asta.. nu as fi stiut sa-l caut ! dar l-as fi gasit imediat in salvariile mele cu poze de la pescuit.
asa ca metre cornel.s undeva tot e un sambure de adevar in clipul postat de tine . :poza: macar esti fan la faza aia de ai salvat asa ceva :ochi:
oricum in deschidera postului tau nu spui nimic cum ca ..."uite un filmulet" te-ai enervat ..ai dat D:poze peste/vascauti/captura in fiat/p use pe youtube/insert :rizi:
Si cu asta CornelushPCTes ignora-ma cum o sa fac si eu cu tine.





Mai Nea! Cochetez si cu pescuitul de competitie si clipul asta l-a postat cineva pe un site de pescuit competitional notoriu. In plus, pe acest forum unde am intrat si eu de curand, nu cu bocancii ca si tine, ma stiu (cunosc) destui personal (si fizionomic) care pot confirma ca mai mari aberatii decat tine nu putea spune nimeni.
Cat despre ignorat, n-am de ce s-o mai fac si eu atata timp cat esti Matale destul de ignorant.
Nu te mai chinui ca nu-ti mai raspund. :vomit:
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

BruMareL

Oblete

Răspunsuri: 25

Membru din: 2. iunie 2013

Locație: loc. Onesti jud. Bacau

  • Scrie un mesaj privat

62

joi, 18. iulie 2013, 19:03

Eu nu sunt deacord cu aceasta banare, omul nu a primit ni acum un raspuns la ce a intrebat ci nu mai jigniri si aluzii fara noima la titlu topicului sau. Cred ca ar trebui sa se instituie o regura prin care sa se sanctioneze userii care posteaza pe langa subiect, si astfel se elimina aceste polemici inutile.
Este normal sa se supere , mai ales ca printre cei numiti am inteles ca sunt useri cu o mare experienta in tainele pescuitului la somn, NU i-am vazut explicand ceva concred , nici macar un " nu cunosc zona nu am pescuit acolo "
Este exelent ca acest Forum este unul care promoveaza pescuitul , si in special al somnului in sistem C&R, dar sa fii eliminat pe motiv ca nu te supui parerilor si impresiilor acestui C&R este cu totul altceva.
Era frumos sa i se dee un raspun la intrebarea sa urmat bineinteles de un sfat in genul zic eu, " elibereaza somnii mari , sau cei sub limita legala, pe viitor abtinete sa , " ceva de genul

PAREREA MEA

cornel.s

Șalău

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

63

joi, 18. iulie 2013, 19:12

Cred ca se cauta o divagatie in ceea ce-l priveste. Atata timp cat pescuiesti cu 4 ace pe montura la somn si te iei cu lumea de gat pentru peste spune mai mult decat trebuie despre tine. In primul rand ca esti un BRACONIER. Ce atatea menajamente si diplomatie cand totul e clar? In al doilea rand, activezi pe un site care nu-ti apartine si vrei sa-ti impui regulile. Asa se intampla si cand iti intra oaspetii in casa? Le permiti sa se urce pe pereti?
Avem pretentia ca suntem civilizati si ne dorim sa ramanem asa. Cu sau fara C&R. Ce-ar fi sa ne comportam cu totii la fel? Ce s-ar alege de forumul asta?!
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

64

joi, 18. iulie 2013, 19:16

BruMareL, ce raspuns, la ce? citeste te rog postarea lui, si raspunsurile noastre pe prima pagina :nunteleg:
Noi putem multe, dar o formula magica pt Mr. DanDeRomania nu avem. Daca si-ar da silinta sa citeasca regulamentul, postarile pe forum, si site-ul Pescuit la somn... dar NU! El se leaga si atzatza in fiecare postare :nunteleg:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 45

Membru din: 20. aprilie 2013

Locație: Varsi(PR) Italia, Piatra Neamt-Romania

Profesia: lucrez cu niste oameni minunati

  • Scrie un mesaj privat

65

joi, 18. iulie 2013, 19:23

Oricum pensionarul o fi paznic ceva in italia sau zugrav ..d'aia are ideiile astea despre somn .. :zambet: stie el cine e Oltenita si ce vrea ea :rizi:

Ce le stii tu pe toate ca un om mare. Dupa ce ai intrat incaltat pe forum cu bocancii plini de noroi ai vrea sa te ia lumea in brate si sa te pupe. Pentru cultura ta generala sunt mai bucurestean decat tine dar am lasat capitala in anul2000 pentru ca au invadat-o cei ca tine. Ma bucur ca te-am "citit" de cand ai intrat pe forum si stai linistit ca nu sunt paznic si nici zugrav aici in Italia iar despre studii nu cred ca ai scoala nici macar cata vacanta am avut eu. N-ai cu cine domnule...
Discutiile cu tine sunt chiar pierdere de timp.
"Natura ne aseamana iar educatia ne deosebeste"

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

66

joi, 18. iulie 2013, 19:50

Cornele, si eu acum mai bine de 30 de ani pescuiam pe Dunare, chiar si la somn, cu 3 carlige. Prin '90 am redus la doua. De prin '95 am redus la unul deoarece pierdeam prea mult timp cu legatul acelor nu tocmai ieftine. Asta nu-i un criteriu: "hai sa-i dam vot de blqam ca pescuieste la somn cu 4 carlige". I-a spus cineca cum se pescuieste la somn, stationar dela mal, pentru a avea sanse cat de cat de capturi? NU!
Faptul ca Gagimanul a raspuns obraznic are ca si scuza, din . meu de vdr, raspunsurile usor acide primite chiar de la inceput cand a scrs ca: " nu mai vreau sa (cumpar n.m.) somn din hale". Mi-as dori sa nu mai cumpere nimeni peste, indiferent de "marca" din hale, exceptand pestele oceanic. Din motivul acesta am facut un indemn catre conciliere.

Zoran, ai 2 optiuni:
1. il banezi si uitam cu totii ca DDR a existat vreodata
2. vedem ce are omul in cap si apoi il reevaluam, dar fara a mai fi provocat. Daca era o luna de iarna aproape ca si fi inteles "impunsaturile" ambelor "tabere". Acum pescuitul este pe felie, somnul incepe sa iasa la aer curat. Ce-i cu voi OAMENI BUNI?! Uneori si mie imi sare tandara. Oricarui forumist i se poate intampla, dar noi avem voie, iar BOBOCII nu. PAI ESTE CORECT? Suntem o mana de oameni. Eu nu cunosc mai mult de 4-5% dintre membrii acestui forum. Merita tot scandalul asta artificial creat?

cornel.s

Șalău

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

67

joi, 18. iulie 2013, 19:59

Cornele, si eu acum mai bine de 30 de ani pescuiam pe Dunare, chiar si la somn, cu 3 carlige. Prin '90 am redus la doua. De prin '95 am redus la unul deoarece pierdeam prea mult timp cu legatul acelor nu tocmai ieftine. Asta nu-i un criteriu: "hai sa-i dam vot de blqam ca pescuieste la somn cu 4 carlige". I-a spus cineca cum se pescuieste la somn, stationar dela mal, pentru a avea sanse cat de cat de capturi? NU!
Faptul ca Gagimanul a raspuns obraznic are ca si scuza, din . meu de vdr, raspunsurile usor acide primite chiar de la inceput cand a scrs ca: " nu mai vreau sa (cumpar n.m.) somn din hale". Mi-as dori sa nu mai cumpere nimeni peste, indiferent de "marca" din hale, exceptand pestele oceanic. Din motivul acesta am facut
Desi iti dau totala dreptate nu pot sa nu sesizez diferenta de stil. Eu nu l-am impuns cu nimic in prima postare. Si nici in a doua. Apoi ce sa vezi?!!!!! Un limbaj impertinent (a nu se interpreta ca o jignire. explicatia DEX-ului e alta). Ce ar fi trebuit sa fac sau cum sa procedez la abjectiile sale directe?
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

68

joi, 18. iulie 2013, 20:03

Clar ! Zoran frate ...tu esti zeu aici nu? dc intrebi lumea cand "/bann" e la tine pe tastatura? nu cumva simti ca parca nu sunt chiar atat de al dreaq pe cat ma cred unii ? ala pune pesti ascunsi in caroserie ..(si nu poate demonstra ca nu e partas) eu pun 2 somotei cand le scot acele din bot la avatar si e crima )


Draga Dan, avand in vedere nenumaratele MP-uri si in urma hotararii 100% a echipei (inclusiv subsemnatul "zeu"), am recurs la banarea Ta pt o perioada de 30 de zile. In acest timp ai prilejul sa citesti in intregime site-ul Pescuit-la-Somn.coM

Sper sa ne intelegi.

PS: NU sunt un zeu, ci doar un pescar, nu dintre cei mai buni - recunosc :prieteni: , ca de exemplu multi altii pe forum, ci doar initiatorul acestui forum si administratorul acestuia, cu sperantze mari la pescarii de somn din Romania. :noroc:
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 396

Membru din: 24. iunie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

69

joi, 18. iulie 2013, 20:11

salut Eugen,
nu cred ca sau format doua tabere pro si contra ....... nu mai vreau sa-i pronunt numele ca sa nu mai intru in polemica.
dar trebuie sa fii de acord cu mine ca a avut un limbaj de lemn inca de la prima aparitie....
:salut:

Răspunsuri: 396

Membru din: 24. iunie 2012

Locație: bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

70

joi, 18. iulie 2013, 20:16

am uitat ceva!!!!!
este un bun " INSTIGATOR"..................
:salut:

BruMareL

Oblete

Răspunsuri: 25

Membru din: 2. iunie 2013

Locație: loc. Onesti jud. Bacau

  • Scrie un mesaj privat

71

joi, 18. iulie 2013, 21:05

Zoran, daca l-ai banat inchide si topicul, pentru a nu mai exista replici unei persoane ce nu mai poate sa i-si spuna punctul de vedere.

PAREREA MEA

cornel.s

Șalău

Răspunsuri: 427

Membru din: 19. iunie 2013

Locație: Bucuresti

Profesia: policalificat

  • Scrie un mesaj privat

72

joi, 18. iulie 2013, 21:21

Zoran, daca l-ai banat inchide si topicul, pentru a nu mai exista replici unei persoane ce nu mai poate sa i-si spuna punctul de vedere.

PAREREA MEA

Corect.
Restul e folclor ca istorie n-are cum :bucuros:

Subiecte asemănătoare