Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

geoco

Oblete

Răspunsuri: 43

Membru din: 16. august 2012

Locație: alba iulia

  • Scrie un mesaj privat

41

joi, 4. aprilie 2013, 19:22

:nervos: Daaaa..... frumoasa afirmatie Zamfi! dar la o adica bine zici :bravo: .....doar citesc.... citesc ......fac calcule.....si deocamdata da cu rest :gandesc: ! Evergreen pe viitor putem demara operatiunea ,,SA NE CUNOASTEM PATRIA,,(asa cum imi place mie sa-i zic) in raza judetului alba! :bucuros2: :bucuros2: :bucuros2: macar o plimbare si o harta a locurilor sa facem! :noroc:
NICIODATA NU SPUNE....NICIODATA!

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

42

joi, 4. aprilie 2013, 20:35

Deci cine vine la Aiud are avantajul ca poate vizita si pivnitele de la Ciumbrud ,de la Bethlen ,etc :buaaaah: Vinuri bune,palinca la fel , fete frumoase :bravo: ,Lavazza beton ...
Tinand cont ca astazi mi-a ajuns o gramada de fir textil :apl: ,atat de la gigafish cat si din Ro de la un forumist , plus jigurile Matzuo ...n-am ce face si trebuie sa ma sacrific si sa merg si maine 1-2 ore asa de control :pauza: O sa incerc sa prind un strap ,nu de alta dar de azi intr-o saptamana ma intalnesc cu prieteni dragi sa dam la dintosi la Stolnici! :noroc:
In rest o sa incerc sa testez (luna aceasta) firul Powerline 0,08 si Sufixul Performance braid 6 lbs nu de alta dar ca sa-mi pot da cu parerea :relax: :relax:

43

joi, 4. aprilie 2013, 21:31

ce ma enervezi, :nervos:
tu la stiuci si salai si eu.......... :zid:
offf, da lasa ca numai maine nu'i poimane :drac:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

44

vineri, 5. aprilie 2013, 18:21

:bucuros2:
Deci pe o vreme oribila astazi m-am dat cu lanseta vreo 2 ore...Plecam mai repede de pe balta , sincer ,dar imi parea inadmisibil sa dau prima gherla pe anul asta pe Radesti! :rizi: Si nu am dat! Am luat o marla cam la kg pe un MT de 8 cm cu un cap de 4 g . Munca multa,peste putin...Balta a crescut ,este la limita de a fi inundata de Mures ,digul de jos in mare pericol!!! Nasola chestie ...

In fine ,sa revin la ...fire: sufixul performance braid 6 lbs testat azi se comporta ok ,se lanseaza beton ,nu face peruci :apl: pe o mulineta Rapture ,insa pare ca nu se vede asa bine ,pe lumina slaba, ca si cel yellow! Poate nu m-am obisnuit inca cu el ,dar sincer ma deranjeaza un pic culoare orange fluo a lui .Mai ales ca eu cred ca in 10 pescuituri se cam ...duce :rizi:

Powerline-ul de 0,08 primit de pe ...forum :inchinare: este o idee mai subtire decat Sufixul ! Stiu asta deoarece am dat jos 100 m de Sufix si am pus pe ACELASI tambur firul Powerline.S-a aranjat mai bine pe tambur ,in sensul ca a ramas mai mult tambur liber. Firul in sine ,culoare yellow fluo este foarte vizibil ,se lanseaza excelent ,nu pare sa ia apa.Pare un pic mai sarmos la inceput ca Sufixul ,in sensul ca statea mai "buclat" intre inele .Apoi ,usor ,usor a inceput sa se indrepte :) Textura lui imi aduce aminte de Fireline de la Berkley . Doar ca Fireline nu mi-a placut .Nu suna prin inele si pare rezistent . De altfel cu el am prins si marla de azi .

In rest ...colegu adiwolf te anunt oficial ca in seara asta in afara de o traista de jiguri am primit si un vobler liples de la Izander din Alba care ,cred eu , s-ar putea sa te scoata din barca la Stolnici :rizi:
Deci sa nu uiti sa iei GOPro ala ca avem de lucru ...Oricum trebuie sa punem aici la "dupa partide" niste poze frumoase pentru prietenii forumisti ! Sper ca aici o sa am voie sa pun poze ... :pauza:

O seara buna la toti! :ciao:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

45

vineri, 5. aprilie 2013, 20:52

Zamfi ... sunt convins ca stiuca aia a fost mai mult decat bine-venita chiar daca nu avea nu stiu ce dimensiune. Nu stiu cum stau treburile pe la voi dar aici cam toate apele sunt la cota de inundatie, drumuri sub ape, poduri inchise ... si frig pe deasupra.

da, da, da ... vrem sa vedem poze ... astept sa va vad la Dupa partide ... :bravo:

ps: firul e OK, am si eu unul dat la vreo 20 de kg dar inca nu a avut placerea de a scoate vreun mustacios ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

46

vineri, 5. aprilie 2013, 21:59

Pai iti dai seama ca a fost mana cereasca stiuca! Eram lovit de disperare realmente :rizi: Cum am prins-o cum am plecat acasa !

Pentru "dupa partide" am eu un prieten ..."minitehnicus" ...sa vad cum il capacitez...Numa ca asta ajunge pe balta (asta o stie toata :bravo: ) se apuca de prins salai si uita de prieteni sa-i mai bage la poze :bucuros:
Sau poate ca nu :buaaaah:
Mah si de nu prindem ,facem poza la spritz! :rizi: Ca vorba aia ...nu au prins ei pescarii din LRS necum incepatori ca noi :relax:

informer

Administrator

  • Autorul acestui subiect este »informer«

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

47

vineri, 5. aprilie 2013, 22:03

Io sper doar ca discutiile legate de spinning pe acest forum n-au sa devina "lupte" intre diverse "factiuni rivale" in domeniu, cum s-au mai vazut cazuri... sau intre avansati si incepatori... in rest numa` de bine... :bravo: :noroc: .
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

48

vineri, 5. aprilie 2013, 22:10

daca tine vremea asta o sa fotografiem hanul si hangitele (niste babatai) :zambet:
nu se compara cu oltencele de la Jiu :bravo:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

49

sâmbătă, 6. aprilie 2013, 16:50

Io sper doar ca discutiile legate de spinning pe acest forum n-au sa devina "lupte" intre diverse "factiuni rivale" in domeniu, cum s-au mai vazut cazuri... sau intre avansati si incepatori... in rest numa` de bine... :bravo: :noroc: .


Ai avut cumva senzatia asta? :gandesc:

Daca cumva te referi la mine si adiwolf ...aicea e de belea intradevar :rizi: Zic sa ne lasi in lumea noastra ,ca nu razbesti cu noi :noroc: Daca nu ...eu nu am observat nimic "suspect" :rizi:
Ufff ce impersonal este net-ul :nervos:

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

50

sâmbătă, 6. aprilie 2013, 16:52

daca tine vremea asta o sa fotografiem hanul si hangitele (niste babatai) :zambet:
nu se compara cu oltencele de la Jiu :bravo:

Nici cu "hangitele" de pe la Brezoi... :limba:

informer

Administrator

  • Autorul acestui subiect este »informer«

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

51

sâmbătă, 6. aprilie 2013, 17:00

Ai avut cumva senzatia asta?

Daca cumva te referi la mine si adiwolf ...aicea e de belea intradevar Zic sa ne lasi in lumea noastra ,ca nu razbesti cu noi Daca nu ...eu nu am observat nimic "suspect"
Ufff ce impersonal este net-ul
:rizi:
zamfi, nu-i vina netului, impersonal este ce-am spus io. :)
Si ca sa-ti raspund mai la obiect: NU, n-am avut impresia ca AICI pe acest forum s-a intamplat vreodata treaba asta... in schimb am vazut-o de mai multe ori pe alte forumuri intre diversi spinningari, crapari, feederisti si alte categorii... si chiar mi-a displacut. :nunteleg:
Cat despre tine si Adi, io n-am nici cel mai mic repros de facut, sper sa ne cunostem (3D :) ) si sa facem o pescuiala impreuna cat mai curand. :noroc:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

zamfi

Știucă

Răspunsuri: 1 588

Membru din: 25. februarie 2012

Locație: Pe Mures...

  • Scrie un mesaj privat

52

sâmbătă, 6. aprilie 2013, 17:34

Colegu aici este un ALTFEL de forum! Deocamdata cel putin . Asa ca eu zic ca nu avem de ce sa ne facem griji . Vad ca zilnic se incriu noi membrii ,discutiile sunt civilizate ,moderatorii sunt ok (de ei depinde mult straea forumului ...) asa ca treaba e buna . Dincolo ...este vorba de cu totul altceva si nu stam sa dicutam aicea de ce ca nu are rost .Acolo interesele sunt un pic altele :drac2:

Bran

Șalău

Răspunsuri: 193

Membru din: 25. iulie 2013

Locație: Sebeș/Alba

  • Scrie un mesaj privat

53

duminică, 15. septembrie 2013, 16:19

Pe Mures s-a prins Stiuca de 7 kg,la lingurita.A prins un domn care dadea la somn si a intrat o stiuca de 7 kg,fara struna acuma 2 sau trei saptamani