Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

21

joi, 7. iunie 2012, 20:35

:idee: Ca sugestie, va puteti inspira din primul topic pentru comanda, sa vedeti cand aveti un drum prin zona in asa fel incat sa scapati de taxe de posta interne! :apl: :ochi:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Răspunsuri: 71

Membru din: 23. mai 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

22

joi, 7. iunie 2012, 20:54

Vad ca suntem 4 din Bucuresti si 4 din Provincie . Putem face doua comenzi Una spre Bucuresti , si una spre Provincie ...Sa vedem ce zice si Zoran.Eu nu pot sa vorbesc decat in numele meu , nici eu nu am cont de paypal .. dar un coleg de pe Forum care sta aproape de mine s-a oferit sa ma ajute .MARE OM!
Always Catch & Release

cretzu64

neînregistrat

23

joi, 7. iunie 2012, 21:31

:ochi: Zoran zicea ca are o modalitate de a expedia cloncul pentru fiecare in parte contra sumei de 6,5 euro transport.Important este ca el sa aiba comanda de minim 4(conditie care pare indeplinita acum)pentru a le achizitiona la 29 euro/clonc.Daca Zoran este dispus sa ne ajute,eu astept doar sa trimit cei 29+6,5 euro prin paypal catre Zoran.Cei din Bucuresti se pot grupa usor,pentru noi ceilalti oricum orice curier rapid intern cere minim 5 euro,asa ca 6,5 euro transport din Germania direct acasa in Romania este pret f bun.

Daca vrea cineva ajutor la plata prin paypal,eu pot plati pentru el,urmand ca dupa ce Zoran confirma primirea banilor,sa-mi vireze suma de euro platita,in contul meu de euro la Banca Transilvania.Am mentionat banca pentru ca viramentul sa fie fara taxe trebuie facut de la agentia aceleasi banci.Zoran,apoi poate trimite pachetul catre fiecare care a platit si transportul.O sugestie,atat. :ochi:

24

joi, 7. iunie 2012, 21:53

:ochi:
Daca vrea cineva ajutor la plata prin paypal,eu pot plati pentru el,urmand ca dupa ce Zoran confirma primirea banilor,sa-mi vireze suma de euro platita,in contul meu de euro la Banca Transilvania.:ochi:



Vorbesc cu Zoran si poate apelez la Tine pentru plata, ca nu am cont Paypal si deocamdata nici nu vreau sa fac.... detalii in curand si pe privat , sa nu suparam pe vreun Moderator :)

cretzu64

neînregistrat

25

joi, 7. iunie 2012, 21:59

:salut: Ok.Eu marti seara plec in Delta,dar am acces la internet asa ca nu este nici o problema.Astept doar ceva indicatii daca se finalizeaza ceva. :ochi:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

26

joi, 7. iunie 2012, 22:00

Salut prieteni,
bine-nteles ca va ajut. Prima comanda am facuto pt Tilo pt a-i arata ca functioneaza perfect si cu comenzile spre Romania. Dar vad ca inca nu se incumeta cu Paypal+ Ro.
Nici o problema... Eu voi comanda cloncurile de la el sambata, pt a le putea termina si pune la posta pina weekend-ul urmator. Cum le trimit apoi spre Romania, 4 la o adresa in Bucuresti, iar restul fiecare unul cite unul, aia mai vedem.
Sambata dimineata voi finaliza comenzile. Deci, daca mai vreti careva, atunci ar fi bine ca pina sambata sa cam stiti ce modele vreti.

Ebro 2 a dat rezultate pe Chilia, numai ca nu au fost finalizari (se salta dar nu gasea momeala). Eu, parca, ti-as recomanda un clonc pentru adancime mare (20-30m)


Daca reactioneaza la sunete si se ridica destul de pe fundul apei, atunci ai facut totul bine. Pina la plumbul de 60 grame + pluta... :gandesc: In situatii din astea pui 3 plumbi de 60 de grame, fara pluta, si lasi pina la adincimea unde urca somnii! Si daca trebuie poti pune si 5 plumbi de 60 de grame.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 44

Membru din: 22. mai 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

27

vineri, 8. iunie 2012, 13:33

Salut Zoran! Cat costa plutele de grund de 80 gr? As vrea sa fie pe negru su verde inchis, nu culori stridente, daca se poate! Si fara zgomocel inauntru, ca le pun separat! Si apropo, mostra de textil galben arata bine-bine! Aveai dreptate cand spuneai sa-mi iau de-ala.... :buaaaah:
ssssssst! ca-mi sperii pestii!

cretzu64

neînregistrat

28

vineri, 8. iunie 2012, 14:21

Ebro 2

:ochi:Sal Zoran.Eu astept sa-mi dai adresa de paypal pentru a face plata contravalorii Ebro 2 + transport catre Romania. :ochi:

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

29

vineri, 8. iunie 2012, 15:37

:ochi:Sal Zoran.Eu astept sa-mi dai adresa de paypal pentru a face plata contravalorii Ebro 2 + transport catre Romania. :ochi:
La fel si io. :)
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

30

vineri, 8. iunie 2012, 16:23

xxx

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 14:23)


Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

31

vineri, 8. iunie 2012, 16:44

Salut Zoran! Cat costa plutele de grund de 80 gr? As vrea sa fie pe negru su verde inchis, nu culori stridente, daca se poate! Si fara zgomocel inauntru, ca le pun separat! Si apropo, mostra de textil galben arata bine-bine! Aveai dreptate cand spuneai sa-mi iau de-ala.... :buaaaah:


:salut: ,
ma bucur sa aud ca iti place Powerline de la Gigafish. E un fir f bun, n-o sa regreti.

Adresa de mail pt paypal: sorryzori@yahoo.de

Sa treceti adresa de livrare si modelul de clonc pe care il doriti.
Suma pe care trebuie sa o transferati:
[(29,- euro X nr de cloncuri dorite) + ABC + 6,50 - euro pachetul] X 1,03 (3% este taxa Paypal care trebuie sa o platesc)

ABC = altele, adica:
- plute de grund galben-, verde- sau rosu-neon (plute de grund de 15 - 20 sau 30 de grame costa 1,20- euro bucata - se gasesc si la Decathlon)
- plute de grund negre sau verzi de 80 de grame nu am (sorry!)
- plute galbene de suprafata (100 - 150 sau 200 de grame costa 2 euro bucata)
- zornaitori (costa 0,40 euro per bucata)

Astea toate sunt asa, prieteneste.
Restul de accesorii, cum ar fi forfah, carlige sau carabine, alea vin cu factura si plata se face pe alt cont.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

cretzu64

neînregistrat

32

vineri, 8. iunie 2012, 17:00

Plata Ebro 2

:salut: Zoran,(29+6,5)x1,02=36,21 am rotunjit la 37 plata efectuata.

multumesc f mult.

:bucuros2:

:ciao:

ps:ramane cum am spus,daca are cineva nevoie de plata prin paypal,il pot ajuta.

informer

Administrator

Răspunsuri: 3 440

Membru din: 25. aprilie 2012

Locație: Giroc

Profesia: fizician - programator - electronist - "manager" - wtf, complicat

  • Scrie un mesaj privat

33

vineri, 8. iunie 2012, 18:13

(1 x Ebro_2 + 5 x pluta_30g + 10 x zornaitori + transport) x 1,03 = 47 Euro

Virat impreuna cu adresa.

Multzam fain! :noroc:
----
"Cu cat cunosc mai bine oamenii, cu atat iubesc mai mult cainii."

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

34

vineri, 8. iunie 2012, 20:09

Au intrat 2 banuti:
37 (petrosani, hunedoara) si 47 (Timisoara Str. Fructelor).
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

35

vineri, 8. iunie 2012, 20:51

xxx

Acest răspuns a fost de 1 ori editat, ultima oară de »Eugen« (22. decembrie 2012, 14:23)


mustatza

Șalău

Răspunsuri: 198

Membru din: 12. martie 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: administrator

  • Scrie un mesaj privat

36

vineri, 8. iunie 2012, 21:04

1. Liviu ... Brasov... Ebro 2 + zornaitori, plute de grund si fir, atat pentru linia principala cat si pentru inaintas (valoarea comenzii o calculeaza impreuna cu Zoran si ne comunica totalul)
2. junior9007... Bucuresti... Woodoo + zornaitori (valoarea comenzii o calculeaza impreuna cu Zoran si ne comunica totalul)
3. kzoli... Tg.Mures... Ebro 2
4. Informer... Timisoara... Ebro 2 + plute + zornaitori (valoarea comenzii o calculeaza impreuna cu Zoran si ne comunica totalul)
5. ag_master... Bucuresti... Ebro 2 + plute de grund de 80 gr (valoarea comenzii o calculeaza impreuna cu Zoran si ne comunica totalul)
6. silure4ever... Bucuresti... Ebro 2
7. Eugen... Bucuresti... Ebro 2
8. Cretzu64...Petrosani... pentru Ebro2
9. ..............................................
Ar trebui stabilita o data limita pentru lansarea comenzii si strangerea banilor pentru contravaloarea produselor, a transportului (din Germania si eventual in Romania pentru cei din provincie) si a comisioanelor aferente efectuarii platii. Berea (pentru cel care va lansa comanda) este inmanata personal de fiecare doritor :noroc:

P.S. A nu se intelege ca efectuez eu plata comenzii deoarece nu dispun de posibilitatile necesare (nu am cont PayPal)


Zoran, te rog sa ne comunici cat avem de plata fiecare si sa vedem cum iti trimitem banii fiecare dintre cei care s-au inscris.
Salutari,doresc si eu pt comanda Bucuresti,un ebro2+1woodoo+10zornaitori+3plute de 30gr+300m gigafish powerline verde+2seturi carabine gigafish 44kg
FIRE CRETE SI FUM DIN FRANE !!!!! :bravo:

liviu

Oblete

  • Autorul acestui subiect este »liviu«

Răspunsuri: 8

Membru din: 6. iunie 2012

Locație: Brasov

  • Scrie un mesaj privat

37

sâmbătă, 9. iunie 2012, 07:28

Salut Zoran! Cat costa plutele de grund de 80 gr? As vrea sa fie pe negru su verde inchis, nu culori stridente, daca se poate! Si fara zgomocel inauntru, ca le pun separat! Si apropo, mostra de textil galben arata bine-bine! Aveai dreptate cand spuneai sa-mi iau de-ala.... :buaaaah:


:salut: ,
ma bucur sa aud ca iti place Powerline de la Gigafish. E un fir f bun, n-o sa regreti.

Adresa de mail pt paypal: sorryzori@yahoo.de

Sa treceti adresa de livrare si modelul de clonc pe care il doriti.
Suma pe care trebuie sa o transferati:
[(29,- euro X nr de cloncuri dorite) + ABC + 6,50 - euro pachetul] X 1,03 (3% este taxa Paypal care trebuie sa o platesc)

ABC = altele, adica:
- plute de grund galben-, verde- sau rosu-neon (plute de grund de 15 - 20 sau 30 de grame costa 1,20- euro bucata - se gasesc si la Decathlon)
- plute de grund negre sau verzi de 80 de grame nu am (sorry!)
- plute galbene de suprafata (100 - 150 sau 200 de grame costa 2 euro bucata)
- zornaitori (costa 0,40 euro per bucata)

Astea toate sunt asa, prieteneste.
Restul de accesorii, cum ar fi forfah, carlige sau carabine, alea vin cu factura si plata se face pe alt cont.
Salut Zoran, ai putea sa-mi spui (sau unde as putea sa vad), preturi pentru forfah, fire, carlig si carabine? As vrea sa fac plata si pentru ele si sa-mi vina o data cu cloncul, plutele si zornaitorile...E posibil? Multumesc anticipat!

Răspunsuri: 44

Membru din: 22. mai 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

38

sâmbătă, 9. iunie 2012, 09:41

Zoran, am platit adineauri 67 euro, reprezentand contravaloare 2 x Ebro 2 + transport. Le pui direct pe adresa unde mi-ai mai trimis, sau... ?
Merci frumos si weekend placut!
ssssssst! ca-mi sperii pestii!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

39

sâmbătă, 9. iunie 2012, 10:06

Zoran, am platit adineauri 67 euro, reprezentand contravaloare 2 x Ebro 2 + transport. Le pui direct pe adresa unde mi-ai mai trimis, sau... ?
Merci frumos si weekend placut!

Da, au intrat, voi trimite tot acolo.
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Răspunsuri: 71

Membru din: 23. mai 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

40

sâmbătă, 9. iunie 2012, 11:25

Ag_master , MULTUMESC inca odata pentru suportul acordat in achizitionarea si plata catre Zoran a Cloncului Ebro 2 .
Always Catch & Release

Subiecte asemănătoare