Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

21

joi, 10. octombrie 2013, 17:23

Am sa pescuiesc cu 2 bete la copac la adancime de 2-3m in apa de 5m si unul cu montura cu pluta de grundcu forfacul de 1m in apa de 6m.(locul este o fosta balastiera)
:pauza: nu-i cauta sus, sa racit apa,lasa montura la 0,5m de fundul apei, somni nu mai urca, mananca( jos )...daca ai...... noroc :gandesc:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

Răspunsuri: 176

Membru din: 4. octombrie 2013

Locație: Galati

Profesia: medic stomatolog

  • Scrie un mesaj privat

22

joi, 10. octombrie 2013, 22:09

Ieri m am intors din Delta.Am cautat salaul in principal ,care nu a vrut sa dea nici macar un tac.Am fost cam pe 15 locuri dar nimic.Super structura, super caderi de prag, dar nimic.Dunarea avea 14 grade, tulburica dar nu de speriat.Pe lacuri insa statea altfel treaba, 10 grade apa,limpede cristal.Duminica , dupa cutremur, am avut cea mai smechera partida de stiuca din ultimii ani, pe un lac pe care eram a patra oara si niciodata nu prinsesem nimic.Gagica dadea numai pe gume mari, numai pe cadere.In 2 ore eram la numarul 20, toate trecute de kil, cea mai mare la 3.Campionul zilei a fost un prieten de al meu care cu o Sandra de 10 gri cu negru, a vut 40 de bucati.La ora pranzului am dat o pe o bibaneala care s a terminat cu scorul de 50 la 40.La urmatorul cutremur, a doua zi sunt la stiuca :zambet:

23

luni, 14. octombrie 2013, 11:07

Sambata ma-m intors de pe tarnava mare ,dupa 2 nopti de pescuit doar la stationar rezultatul a fost Zero
Nici o bataie pe apa,nici o miscare, dupa prima noapte am dat o tura cu barcuta pe la monturi sa verific momelile ,la una din monturi carasul de 300gr s-a incurcat in fire de monofilament lasate de altii pe fundul apei :doarecapu: :doarecapu: in a 2 a noapte am lasat toate monturile la 0.5-1m de fundul apei ,in curent,in marginea curentului,langa un copac scufundat,in maluri,in mijlocul albiei,peste tot, betele au fost puse sistematic dar nimic.eram 4 pescari cu 11lansete pe o portiune de 50-60m.10 monturi puse la copac si 1 bat cu pluta sub apa, ca si momeli am folosit carasei 100-300gr si pe o lanset un clenut mic pe care am abia am reusit sa il prind la pluta !
Veneau frunze pe apa grupa mare.
Poate saptamana aceasta daca se mai opresc frunzele am sa incerc iara vreo 2 nopti cu carasei momeala mai micuti ! :pauza:

Subiecte asemănătoare