Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Dragă oaspete, bine ai venit la: Forum Pescuit la Somn. Dacă cumva ești pt. prima dată pe această pagină, te rog citește tot ce scrie la Ajutor. Acolo îți va fi explicat cum să navighezi prin acest forum. După aceea te poți înregistra pt. a putea folosi toate funcțiunile acestui forum. Folosește formularul de înregistrare Înregistrează-te, pentru a-ți crea un cont de utilizator sau informează-te mai întâi complet și detaliat asupra procesului de înregistrare. Dacă cumva te-ai înregistrat deja, te poți aici autentifica.

1

vineri, 22. iunie 2012, 20:08

Multa stima pentru toti!

Ma numesc Dragos Birau in varsta de 38 de ani sunt din Mangalia si urmaresc acest forum interesant de ceva vreme .Am considerat ca trebuie sa ma alatur dvs. si i-mi doresc sa pot furniza la randul meu informatii utile tuturor pescarilor.

Cu deosebita stima Dragos Birau
:salut: :prieteni:

anem

Super Moderator

Răspunsuri: 3 275

Membru din: 19. februarie 2012

Locație: carpi

  • Scrie un mesaj privat

2

vineri, 22. iunie 2012, 20:18

salutari si bine ai venit ...
Always C&R ... un alt mod de a savura un peste :bucuros:

AnEm

andrei

Biban

Răspunsuri: 133

Membru din: 29. martie 2012

Locație: BELGIA

  • Scrie un mesaj privat

3

vineri, 22. iunie 2012, 20:31

salut si :welcome:

Răspunsuri: 210

Membru din: 17. aprilie 2012

Locație: caprino veronese Italia

Profesia: constructii

  • Scrie un mesaj privat

4

vineri, 22. iunie 2012, 20:41

prin ce zona? stationar, spinning ? clonc? bine ai venit :welcome: :prieteni:
Get Rich or Die Tryin'

Răspunsuri: 71

Membru din: 23. mai 2012

Locație: Bucuresti

Profesia: economist

  • Scrie un mesaj privat

5

vineri, 22. iunie 2012, 20:56

Salutari si bine ai venit ...
Always Catch & Release

6

vineri, 22. iunie 2012, 21:02

In primul rand va multumesc tuturor pentru urarile de bun venit . Mentionez ca nu am o vasta experienta in pescuitul somnului sunt pescar mai mult de crap , dar de cand am prins accidental somn la montura de crap m-am capatat cu un nou virus si anume Pescuitul la Somn.
Ca metoda practicata folosesc montura cu plumb fix la capatul liniei si carligul legat la cca.1-1,2m cu o pluta atasata in coada carligului. (montura asemanatoare cu cea a pescuitului la chefal,pentru cine stie).
Captura personala record 5,7 kg rupturi si rateuri destule.
Zona vizata Dunare Capidava--- Ghindaresti si sf Gheorghe. :pescuit:

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

7

vineri, 22. iunie 2012, 22:04

:welcome: Dragos!
...cu Drag te primim printre noi! :bucuros2:

Bine-ai venit!

Zona vizata Dunare Capidava
Ce-nseamna Capidava?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

8

sâmbătă, 23. iunie 2012, 10:09

Capidava este in primul rand o ceteate de origine romana si unde actualmente este amplasat si satu cu acelasi nume. Se afla amplasat la cca. 20de km fata de orasul Cernavoda . Ca zona de pescuit este una dintre cele mai frumoase zone din cursul Dunari ce strabate jud C-ta. La cca. 2 km in aval de Capidava se formeaza canalul Alionte cu foarte multi copaci cazuti in apa si unde aici curentul apei e mai slab ,fiind o foarte buna zona de pescuit atat la pasnic cat si la rapitor. Zona e considerata ca o mini delta fiind formata din mai multe insule mici si mari.
PS Am in plan o iesire cu fam in zona in jurul datei de 4 Iul pentru minim5-6 zile.(Celor interesati depescuit in zona va stau la dispozitie cu detalii)

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

9

sâmbătă, 23. iunie 2012, 11:02

Daca camparea se face pe insula situata aval de Capidava (la cca 1km distanta, voi veni si eu pentru o pescuiala. Zona este OK pentru rapitor. Poate ne vedem acolo. Pana atunci, in perioada 28-30 voi fi in Cap Aurora pentru pescuit la guvide si hanus din barca. Poate joi sau vineri sa ne gasim pe acolo sa consumam o bericioaica rece alaturi de junior9007, avand in vedere faptul ca distanta din Mangalia pana acolo este de numai 6-7km (pe asfalt). Ne va mai vizita un prieten din Constanta care, din pacate, nu activeaza pe acest forum.
In alta ordine de idei, :welcome: pe acest forum plin de stil :noroc:

10

sâmbătă, 23. iunie 2012, 13:30

Cu siguranta dl. Eugen ne vom intalni in zona Capidava daca ve-ti fi si dvs acolo , dar din pacate nu ne putem intalni pe data de 28 deoarece eu pe 29 seara ajung in tara si o zi, doua va trebui sa mi-le petrec alaturi de cei dragi care mi-au lipsit pentru un timp. Sper sa intelegi situatia mea .
Pe data de 1 Iulie o sa las barca la apa pentru un pescuit la guvizi si hanus,daca mai sunteti prin zona poate schimbam cateva vorbe si de ce nu un schimb de experienta in ale pescuitului.
cu stima Dragos :salut:

fitter

Biban

Răspunsuri: 90

Membru din: 29. februarie 2012

Locație: Mangalia

Profesia: functionar public

  • Scrie un mesaj privat

11

sâmbătă, 23. iunie 2012, 14:37

Bine ai venit si salutari de la MANGALIA, ADRIAN TROFIN ma numesc si ma bucur sa mai gasesc un mangaliot pe acest forum.Sper sa ne intalnim pe 1 iulie la un guvide.

Eugen ,eu sunt amator de o bericioaica,pe care o dau eu daca tot vii la mine in sat.Da un bip la 0752173130 cand ajungi si vorbim despre cum, cand si unde.

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

12

sâmbătă, 23. iunie 2012, 16:48

Bine ai venit si salutari de la MANGALIA, ADRIAN TROFIN ma numesc si ma bucur sa mai gasesc un mangaliot pe acest forum.Sper sa ne intalnim pe 1 iulie la un guvide.

Eugen ,eu sunt amator de o bericioaica,pe care o dau eu daca tot vii la mine in sat.Da un bip la 0752173130 cand ajungi si vorbim despre cum, cand si unde.
Te voi suna joi dupamiaza cand voi fi la pescuit.

13

sâmbătă, 23. iunie 2012, 21:10

Incantat de cunostinta d-le Adrian T. eu va invit pe dvs si dl Eugen daca mai e prin zona la 1-2-3- sticle cu vin . Sper sa ne auzim , iar acesta e nr meu de telf. 0722557635 , pe data de 1 Iulie( daca vremea ne permite) voi fi intr-o barca de tip open cu nr de inmatriculare 0518-MG avand ca propulsor un motor yamaha de 40cp.
cu respect Dragos B.
:prieteni: :noroc:

Răspunsuri: 129

Membru din: 19. iunie 2012

Locație: Landshut-Germania Filiasi-Romania

  • Scrie un mesaj privat

14

sâmbătă, 23. iunie 2012, 22:04

multe salutari.....

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

15

sâmbătă, 23. iunie 2012, 23:47

:welcome: !
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Eugen

Știucă

Răspunsuri: 970

Membru din: 4. martie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

16

duminică, 24. iunie 2012, 15:28

Incantat de cunostinta d-le Adrian T. eu va invit pe dvs si dl Eugen daca mai e prin zona la 1-2-3- sticle cu vin . Sper sa ne auzim , iar acesta e nr meu de telf. 0722557635 , pe data de 1 Iulie( daca vremea ne permite) voi fi intr-o barca de tip open cu nr de inmatriculare 0518-MG avand ca propulsor un motor yamaha de 40cp.
cu respect Dragos B.
:prieteni: :noroc:
Eu, cu vinul... mai rar vara. :nu: Cand sunteti la Capidava? Eu as ajunge acolo fie in dupamiaza zilei de 1 iulie (putin probabil) si sa stau pana pe 3 iulie la pranz, fie sa ajung in dupamiaza zilei de 4 iulie si sa stau pana pe 6 iulie. Unde lasati masina la Capidava? Unde puneti tabara? Am auzit ca localnicii se cam bucura de un autoturism lasat nesupravegheat.

17

duminică, 24. iunie 2012, 16:10

Intentionez sa fiu cu fam pe data de 4 Iul , tabara va vi instalata pe una din insule (dupa ce voi face o scanare cu sonarul pentru a avea ceva adncime si structuri aproape de mal) ,Iar pentru masina inca nu m-am decis dar am sa incerc sa gasesc pe cineva binevoitor sa ma lase sa parchez masina si peridocul intr-o curte,bineinteles contracost.
Vom fi 2 fam dar pescar numai eu si bineinteles copii.
cu stima Dragos :ciao:

LARRY

Știucă

Răspunsuri: 1 334

Membru din: 1. martie 2012

Locație: Galați

  • Scrie un mesaj privat

18

duminică, 24. iunie 2012, 16:16

Bine ai venit! :salut:
Prefer să fiu urât pentru ceea ce sunt decât să fiu iubit pentru ceea ce nu sunt.

19

duminică, 24. iunie 2012, 18:52

Va multumesc! :prieteni:

Ionut

Oblete

Răspunsuri: 22

Membru din: 27. mai 2012

Locație: Galati/Romania

Profesia: inginer

  • Scrie un mesaj privat

20

duminică, 24. iunie 2012, 20:20

Bun venit :salut:

Subiecte asemănătoare