La noi ieri Muresul era din nou limpede si scazut .Aia cu mrenele ...cred ca s-o gatat felia ,cel putin pe unde mai umblu eu .E drept ca am prins si eu saptamana asta una frumoasa ,dar de gura la vobler. Cicadele ...in fine. Oricum ,cat a fost nebunia cu mreana si somoteii am inteles ca a fost intr-o zi un baiat (posibil din Teius,nu stiu) care dupa ce a prins cca 70 kg (!!!),la spinning, a eliberat TOT! Daca este asa am tot respectul pentru el!
Radesti ... am prins si eu ieri ceva stiuci .Am dat cam 2 ore. Insa apa este in continuare tulburica de la crap , pescari la feeder si pluta ,etc. Se pare ca urmeaza o populare masiva cu caras ,asa ca ...va fi greu cu stiuca!

Tocmai de aceea am si renuntat la a mai organiza cupa Radesti la rapitor in acest an...Am si anuntat ieri si pe rapitori. Riscul de gherla va creste exponential dupa popularea cu 2 t de caras si nu vreau sa pun oamenii pe drumuri degeaba .Poate la anul.