Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit
  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

1

miercuri, 1. august 2012, 12:38

Aroma de cocos pentru crap

Pana acum n-am mai folosit asa ceva, am cumparat doua flacoane cu aroma de cocos, produse de Energofish, si am pus deja la dip-uit boabe de porumb gaurite, pentru prima partida de crap. A avut cineva rezultate la aceasta aroma? :gandesc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

2

joi, 2. august 2012, 14:20

cu aromele astea pt crap pot sa-ti zic un lucru sigur , si anume ca fiecare balta / rau are particularitatile ei
adica sant locuri unde-i rupi dintii cu aroma de usturoi , in alta parte cu lucerna si in alta cu scoica (ma refer aici la crapul clasic romanesc nu la mai stiu eu ce hibrid sau , la ten (cteno) care lucerna este in meniul lui principal )

pot zice ca am nade pt scobar care rupe norma la mreana pe un anumit rausau pe un anumit sector de dunare
si in alta parte pauza totala ..

sfatul meu e sa faci teste pe sectorul de apa pe care pescuiesti ..

  • Autorul acestui subiect este »evergreen«

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

3

vineri, 3. august 2012, 10:05

Cu testarea e cea mai potrivita metoda, dar...ce sa-i faci...mai speri intr-un pont!! :gandesc:
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Subiecte asemănătoare