Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

Tase

Sunt nou și mă prezint!

  • Autorul acestui subiect este »Tase«

Răspunsuri: 4

Membru din: 29. decembrie 2015

Locație: Romania

Profesia: Lure builder

  • Scrie un mesaj privat

1

luni, 12. septembrie 2016, 17:38

Bine v-am gasit!

Salutari tuturor!
Ma numesc Cornel, sunt din Piatra Neamt si pot spune ca pescuitul pentru mine, este mai mult decat un hobby. Este activitatea care ma incarca si imi da putere sa lupt cu toate greutatile vietii.
In pescuitul somnului sunt novice (nu ca as fi vreun expert la celelalte specii) :)
Am prins in ,,cariera" mea de pescar cateva zeci de moace, la spinning atunci cand dadeam la salau, insa nici un exemplar nu a depasit 6-7 kg. In viitor ma gandesc sa imi planific cat mai multe partide de pescuit pe Dunare, deci si somnul va fi vizat. Fie la clonc, la cicada sau la guma vreau sa invat cat mai multe despre capturarea acestor pesti.
Cam atat despre mine...
Sa aveti fire intinse si sa ne vedem sanatosi pe apa!

Zoran

ADMINISTRATOR

Răspunsuri: 8 041

Membru din: 9. ianuarie 2012

Locație: Rastatt/Germania - Divici+Deta/Romania

  • Scrie un mesaj privat

2

marți, 13. septembrie 2016, 06:50

Salut Tase, bine-ai venit pe forum! :noroc:

... Fie la clonc, la cicada sau la guma...
Observ ca ai pus cloncul primul in ordine :gandesc: A fost pus la intamplare primul in lista, sau ai fost deja la clonking si te-a prins?
Pescuiește legal, și NU bracona!
C&R, un alt mod de a "savura" peștele...


www.pescuit-la-somn.com

Tase

Sunt nou și mă prezint!

  • Autorul acestui subiect este »Tase«

Răspunsuri: 4

Membru din: 29. decembrie 2015

Locație: Romania

Profesia: Lure builder

  • Scrie un mesaj privat

3

marți, 13. septembrie 2016, 09:17

Inca nu. La sfatul lui Tavi din Galati, mi-am luat un clonc acum doi trei ani. L-am purtat cu mine in barca si cand ma plictiseam mai exersam. Am invatat sa bat cat de cat. Din cinci batai imi iese sunetul la trei :)
L-am mai luat cu mine in Delta anul trecut. Dadeam la salau si din cand in cand mai bateam cu el... Mai mult la misto insa am inceput sa prindem somotei... Poate a fost o coincidenta...
Oricum somn nu prea am in zona. Am de mers minim 100 de km. Insa va fi. Cu siguranta nu stiti insa acum doi ani a bagat cineva 10000 de alevini de somn in Bicaz (6-8 cm). Nu stiu cat de buna a fost initiativa si ce implicatii va avea insa garantat in cinci sase ani somnii aia se vor face mari. Bicazul intotdeauna a dat exemplare record indiferent de specie. Ma gandesc ca la adancimile Bicazului, cloncul o sa fie singurul care ii va ridica. Insa o sa vedem ce va fi...

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

4

marți, 13. septembrie 2016, 22:22

Salut, bun venit, Cornel, ce clonc te-a sfatuit Tavi sa iei?
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Tase

Sunt nou și mă prezint!

  • Autorul acestui subiect este »Tase«

Răspunsuri: 4

Membru din: 29. decembrie 2015

Locație: Romania

Profesia: Lure builder

  • Scrie un mesaj privat

5

miercuri, 14. septembrie 2016, 08:37

Salut! Sincer nu mai retin... Stiu ca l-am comandat on line si m-a costat in jur de 100 de lei.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

6

miercuri, 14. septembrie 2016, 21:03

Salut! Sincer nu mai retin... Stiu ca l-am comandat on line si m-a costat in jur de 100 de lei.

Imi poti trimite prin MP de pe ce site? Daca nu te deranjeaza...:)
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Tase

Sunt nou și mă prezint!

  • Autorul acestui subiect este »Tase«

Răspunsuri: 4

Membru din: 29. decembrie 2015

Locație: Romania

Profesia: Lure builder

  • Scrie un mesaj privat

7

miercuri, 14. septembrie 2016, 22:11

Cu mare drag daca mi-as aminti site-ul :) Comand lunar cate ceva si nu am un magazin on line preferat. Cred ca de pe total....... insa nu sunt 100% sigur.
Insa nu vad de ce e asa de important. Cu siguranta sunt oameni pe forum care iti pot recomanda un clonc cu mult mai bun decat al meu.

Răspunsuri: 2 641

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Bucuresti

  • Scrie un mesaj privat

8

vineri, 16. septembrie 2016, 18:37

Nu le stie nimeni pe toate, cu atatai putin, eu, desi am cateva cloncuri considerate bune, vreo 9, am facut o pauza cu marirea colectiei, dar mai caut diverse modele, artizanale, sau pe care nu le cunosc. :)
Mai bine sa taci si sa lasi impresia ca esti prost, decat sa vorbesti sa spulberi orice indoiala! Inteleptul nu spune ce stie, prostul nu stie ce spune!

Subiecte asemănătoare