Nu ești autentificat ca membru.

Scule și accesorii de pescuit - unul din cele mai mari Shop-uri din Germania! Gutt-Blei (plumbi pentru pescuit) Pescuit la somn pe Ebro - Spania, Po - Italia ... Clonc-uri "perfecte" Hand-Made in Germany (Tilo Andreas)
Sonare, fire textile, mulinete somn... Shop cu accesorii de spinning Excursii pescuit la somn Shop cu accesorii de pescuit

1

luni, 6. ianuarie 2014, 10:12

Pastrarea monturilor

Salut
In ce pastrati monturile?
Eu tineam forfacul sau montura pe pliori dar numi prea place.Ma gandeam la un penar de monturi de crap dar cu pliculete in care sa tin monturile.
Daca avet-i vreo idee cum sa bricolez asa ceva va rog postati...

Uploaded with ImageShack.us

danmiclau56

Știucă

Răspunsuri: 1 579

Membru din: 2. mai 2013

Locație: TM

  • Scrie un mesaj privat

2

luni, 6. ianuarie 2014, 11:45

e de la firma.... si e numai buna, de pastrat.monturile,pentru :bravo:
lumea vorbeste,si vorbeste,si vorbeste,iar cind nu mai stie ce sa spuna, INVENTEAZA

3

luni, 6. ianuarie 2014, 11:58

scump domne scump :zambet: ,na-m de gand sa dau 200lei pe un penar!Intradevar este ceea ce vreau eu dar e prea scump! :doaaamne: banii astia :doaaamne:

ovidiu

Știucă

Răspunsuri: 811

Membru din: 24. februarie 2012

Locație: Timişoara/Jud.HD Sîntandrei

  • Scrie un mesaj privat

4

luni, 6. ianuarie 2014, 12:18

Eu am trei categorii de monturi: pentru plută - le ţin pe un suport de monturi din burete; pentru grund cu plută de grund - le ţin pe pliori; şi pentru clonc - le ţin pe un suport din burete tare. Toate monturile au plumb detaşabil şi le ţin într-o cutie de plastic de la Energo, pentru mine este comod.
Salut şi bucuraţi-vă de natură.

mane81

Știucă

Răspunsuri: 1 433

Membru din: 15. aprilie 2012

Locație: Romania Rm Valcea-Italia Modena

  • Scrie un mesaj privat

5

luni, 6. ianuarie 2014, 14:31

Eu le tin intr-un penar facut pentru pescuitul la crap.Si mie mi s-au parut cam scumpe penarele facute special pt pescuitul la somn insa cele de somn ce le-am vazut in magazin erau de dimensiuni generoase si cred ca ar fi mai potrivite decat ce am eu acum.Daca cauti o solutie mai ieftina, am vazut cu cateva saptamani in urma la Decathlon un penar(tot pentru crap) de dimensiuni zic eu destul de mari si costa pana in 10 euro.Eu pe al meu cred ca am dat 12 euro dar e destul de mic.


diccosmin

Șalău

Răspunsuri: 211

Membru din: 6. decembrie 2012

Locație: Sibiu

Profesia: Inginer

  • Scrie un mesaj privat

6

marți, 7. ianuarie 2014, 00:11

Cea mai tare mi se pare Unicat Rig Wallet 2, dar e cam mare 72 x 48 x 17


sau modelul de mai jos 45 x 33 x 36 cm


Dar pana una alta le tin inghesuite intr-o cutie Carp Academy, la care am mai renuntat la cutiute pentru a castiga spatiu
Incepator in pescuitul somnului

puiu

Biban

Răspunsuri: 100

Membru din: 12. februarie 2014

Locație: Blaj

  • Scrie un mesaj privat

7

miercuri, 5. martie 2014, 22:30

pastrarea monturilor

eu am confectionat ceva din polistiren expandat
index.php?page=Attachment&attachmentID=1205
»puiu« a atasat urmatoarele fisiere:
Un expert printre incepatori şi un incepator printre experti